300 kuollut Puolassa lämpöhalvaukseen

Uutisoi kettutyttömediamme kohta.

Tiedä sitten onko uimataidon puutteella tai kännäämisellä sijaansa
uutimoinnissa, ja onhan joku saattanut tukehtua jäätelöönsä.

Kohta se nähdään.
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta näinhän Sähkis se ilmastonmuutos näkyy. Selvästi yleisempiä ovat nämä vaaralliset kuumuudet kuin vanhaan aikaan. Talvella voi lisätä vaatetta mutta hellettä ei pääse pakoon. Vanhat ihmiset kärsivät -jopa kuolevat helteeseen. Aika asiatonta on sen vuoksi sinun kommentointisi.

Äänestä

Kylmäaallot tappavat pilvin pimein väkeä, 10 kertaa sen mitä kuuma-aallot, vähintään. Jäätyvät kuoliaaksi pahnoillaan. Ai niin mutta nekin on ilmastonmuutoksen syytä. Itse asiassa kaikki maailman vaikeat asiat johtuvat ilmastonmuutoksesta. Nykyinen meno pitää pysäyttää, ja rysäyttää talous alas. Työttömät, joita syntyy silloin, voivat mennä kolhoosiin. Ihmisarvoinen, ihmisenkokoinen elämä. Ai niin, mutta mitens se nälänhätä sitten ympäri maapallon? No luonto ottaa takaisin sen, minkä antoi, valtaa tilan takaisin. Ihmiskuntaa vähennetään. Niin mutta ihminen on luonnon tuote - ei ole, itse asiassa on vain siinä tapauksessa, jos on fasisti, kommunisti tai asketisti ja osaa hyvin ilmastollisen dialektiikan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepalus Auki kirjoitti:

Uutisoi kettutyttömediamme kohta.

Tiedä sitten onko uimataidon puutteella tai kännäämisellä sijaansa
uutimoinnissa, ja onhan joku saattanut tukehtua jäätelöönsä.

Kohta se nähdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu