Tässä nyt vielä kaikille nähtäväksi viime sunnuntain "Ammusydämmellä" ohjelma jossa keskusteltiin rukouksella parantamisesta sekä myös entisen Nokiamission touhuista. Tämä todellakin antaa aika hyvä kuvan siitä, mitä kirkoissa oikeasti tapahtuu ja todistaa myös sen, että kaikki tämä toimnta tapahtuu ev.lut. kirkon suojeluksessa. Esim. Jalovaara on heidän mielestään "pyhä henkilö" jonka toimiin ei tule puuttua.
http://areena.yle.fi/tv/1865927
Yllättävän hyvä keskustelu
10
118
Vastaukset
- 17 + 18
Kirkolle suurimmat hörhöt ovat kaikkein varmin tulonlähde joten eihän kirkkoherra omaa oksaansa viitsi sahata.
Sairas ja manipulatiivinen laitos jolle pitäisi määrätä lähestymiskielto lapsiin, sairaisiin ja muuten heikossa asemissa oleviin!
Tässä olisi taas loistava aihe levittää somessa! - Hyvä haastattelu
Olisi tosiaan hyvä jos useampikin näkisi tämän ohjelman, koska siinä haastatellut ihmiset ovat omakohtaisesti nähneet kuinka sekopäistä toimintaa kirkon piirissä harrastetaan. Todella vastenmielistä ja sairasta toimintaa joka selvästi kohdisteaan heikoimmassa asemassa olevia vastaan, ainakin omasta mielestäni.
- xfhgjx
KIrkko ei tavoita kansaa muuten kuin noiden vaarallisten jalovaarojen avulla. Ja soluttautumalla kaikkialle missä ihmiset kokooontuvat joukolla jostain ihan muusta syystä kuin uskonnon harjoittaminen, esim. vaikkapa koulut.
- juupa jaa
Jalovaara toimii niin kuin Jeesus opetti.
Mutta se ei tietenkään ole soveliasta "modernissa ja omaa aikaansa seuraavassa" luterilaisessa kirkossamme.
Pitää siis varmaan yliviivata nämä Markuksen evankeliumissa olevat Jeesuksen sanat: "Niitä, jotka uskovat, seuraavat nämä tunnusmerkit: Minun nimissäni he ajavat pois pahoja henkiä. He puhuvat vierailla kielillä. He tarttuvat käsin käärmeisiin, ja vaikka he juovat tappavaa myrkkyä, se ei vahingoita heitä. He panevat kätensä sairaiden päälle, ja nämä paranevat."- testing testing
"vaikka he juovat tappavaa myrkkyä, se ei vahingoita heitä"
Tässä hyvä testi. Jos läpäisee tämän voi alkaa toimia henkiparantajana. Vielä kukaan ei ole läpäissyt. Ehdotan, että tappavaksi myrkyksi valitaan esim. desi äärimmäisen radioktiivista vettä.
- mkt mkt
Nyt median pitäisi kysyä kirkolta miksi kirkko sallii tälläisen toiminnan siipiensä suojissa ja mitä onkelman korjaamiseksi aiotaan tehdä. Painetta pitää asettaa kirkolle niin pitkään ja paljon kunnes kirkko korjaa toimintaansa.
- pelkkää pas*aa
On se hienoa, että löytyy aina näitä viisaita, jotka tietävät, miten kirkon pitää korjata toimintaansa.
Kuka sitä sinun korjattua kirkkosi toimintaa tarvitsee? - *****
pelkkää pas*aa kirjoitti:
On se hienoa, että löytyy aina näitä viisaita, jotka tietävät, miten kirkon pitää korjata toimintaansa.
Kuka sitä sinun korjattua kirkkosi toimintaa tarvitsee?Kirkko antaa tilansa huijariparantaja Jalovaaran käyttöön.
Jalovaara käytti vainajaa todistuksena ihmeparantumisesta,eikä
helpolla luovuttanut. Leski joutui käyttämään lakimiestä apuna.
Ihminen oli kuollut syöpään,josta Jaslovaara oli muka parantanut.
Mutta eihän uskovaiset välitä valheistaan ja röyhkeydestään,papit
suojelevat noita huijareita,osaatteko edes hävetä? Ette osaa!
- loppuu pian
Onneksi Päivi Räsänen on kieltämässä tällaiset luulemushoidot.
Voi kun kieltäisikin... Uskomushoitoja rajoittava laki Räsäsen mielestä kieltäisi lasten ja vakavasti sairaiden hoitamisen uskomushoidoilla, mutta ketunhäntä oli kainalossa: eihän Räsänen tietenkään tarkoittanut kristinuskomushoitoja, vaan kaikkia muita. Eli homeopaatit ja reikiterapiat hiiteen, vain Jalovaara kumppaneineen saisi jatkossa manata demoneja vakavasti sairaista...
Räsäsen mukaan "Esirukous ja sielunhoito eivät ole uskomushoitoa"
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/paivi-rasanen-esirukous-ja-sielunhoito-eivat-ole-uskomushoitoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku655320Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti732606- 2702463
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362379Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191804Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2281547Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai541151- 901076
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131073- 851060