BB uutiset

xbabe

Siis voiko aikuinen käyttäytyä oikeasti kuten tämä Andy vai oliko se vain näytelmää?

20

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • määmy

      Suurin osa BB talon tapahtumista on näytelmää eli etukäteen suunniteltua, mutta luulen että Andy on oikeastikin noin lapsellinen.

    • Uhuyb

      Andy on oikeastaan aika syvällinen ja filosofinen henkilö, mutta onhan se nyt selvää, että nisti ilman kamaa alkaa riehumaan, kun joku käy räpeltämässä taideteoksensa.
      Eli voi käyttäytyä, mikäli kittaa olutta ja on rokkari.

      • vihreä mörkö

        Byäk. Mä en kittaa olutta, en vedä kamaa, enkä oo rokkari, mut silti oon tässä BB-jutussa ehdottomasti Andyn puolella. Niiden bimbojen kanssa en itse olis jaksanut päivääkään, vaikkakin kyseessä on viihdeohjelma, johon ei ihan tönkköjä tallaajia edes huolita.

        Olen muuten käynyt kerran Andyn taidenäyttelyssä ja se oli huikaiseva elämys! Huippujätkä, myös taiteen saralla!


    • Kyöstix

      Modelli vanhus on vielä naurettavampi tyyppi :)

      • Mä olin ihan varma että toi Andy ois sun faija.


    • sykiatrii-dazzuu

      Julkisuuden ihmiset ovat rooliensa vankeja ja se taulu vaikutti enemmän suttupaperilta kuin taideteokselta.

      Mutta luultavasti hänen hepulinsa ei ollut näytelmää.

      Hän käyttäytyi kuin pikku lapsi eivätkä nämä muutkaan siellä olevat ihmiset yritä käyttäytyä kuin aikuiset.

      • ???wtf???

        joku joutubelinkki vois olla ihan jees, et olis niinko jotenkin tän jutun kanssa kartalla ... kellään heittää?


    • mutta...

      mutta taulun arvohan nousi huimasti kohun myötä!

    • Mikä aikuinen HÄ

      .

      ONko siellä aikuisiakin mukana

      Har!

      .

    • pis pis

      Tiesikö se selvänäkijä, että näin tapahtuu? Huomiohakuinen aikuispissis hihittelee varmaan omahyväisenä, kun häneen on reagoitu Ristomattia myöten :)

    • yb offina

      Voiko aikuiset naiset käyttäytyä noin lapsellisesti kuin tuolla tuo Claudia, Saagim ja se botox-susanna?
      Minusta Andyn reagointi oli täysin ymmärrettävä, joskin yliampuva. Sen verran taiteilijoita tunnen, että tiedän että ainoastaan kitaran kielien katkominen olisi ollut pahempi ja loukkaavampi temppu Andylle. Maalaus oli siis hyväntekeväisyyttä varten tehty ja se piti sabotoida? Mitä ihmeen järkeä tuossa oli?
      Andy muutenkin edusti ainoaa normaalia ihmistä tuolla, millaisena itse normaalin, vastuuntuntoisen, empaattisen, jalat maassa jne. ihmisen näen. Ainakin niissä jaksoissa, mitä tästä kaudesta olen nähnyt. Ei ole iskenyt tän vuoden bb, vaikka huvittavaa kyllä, siellä on tällä kertaa jopa 4 jonkinlaista tutun tuttua näköjään patsastelemassa.

      • mitä helevettiä

        .

        Ei kai vaan joku seuraa tuota * ROSKAWÄEN * ohjelmistoa??????

        Har!

        .


      • 05 palstaveteraani

        "Ei ole iskenyt tän vuoden bb, vaikka huvittavaa kyllä, siellä on tällä kertaa jopa 4 jonkinlaista tutun tuttua näköjään patsastelemassa. "

        yb offina: ajattele palstamainetta! Ei ole hyväksi kertoa, jos kaikenlaiset paskakikkareet kuuluu tuttavapiiriin.


      • y.b offina
        05 palstaveteraani kirjoitti:

        "Ei ole iskenyt tän vuoden bb, vaikka huvittavaa kyllä, siellä on tällä kertaa jopa 4 jonkinlaista tutun tuttua näköjään patsastelemassa. "

        yb offina: ajattele palstamainetta! Ei ole hyväksi kertoa, jos kaikenlaiset paskakikkareet kuuluu tuttavapiiriin.

        Mut ei ollutkaan kyse mun tuttavista, vaan kavereiden ja tuttujen tuttavista :) Hekin lähinnä siksi, että työskentelvät jonkun median parissa. Itse en ole livenä noista tavannut kuin Andyn, eikä hänkään tuttavapiiriin kuulu.

        Sinänsä saa nykypäivänä Suomessa olla aika kieli keskellä suuta, kun piirit on pienet. Eräänä päivänä arvostelin yhden suositun laulajan musiikkivideoita yhdelle tyypille; että niissä esiintyy vain jotain bimboja vähissä vaatteissa.. Ööh, myöhemmin minulle selvisi, että hänen tyttöystävänsä esiintyy noissa videoissa, kääkk.. Taisin haukkua laulajaa ja videoita vielä tyttöystävän kuullen :s (Lähetin jo pahoittelut molemmille, pojan iskän kautta, anteeksi sain, heitä oli vissiin onneksi vaan huvittanut tilanne ;))


      • 05 palstaveteraani
        y.b offina kirjoitti:

        Mut ei ollutkaan kyse mun tuttavista, vaan kavereiden ja tuttujen tuttavista :) Hekin lähinnä siksi, että työskentelvät jonkun median parissa. Itse en ole livenä noista tavannut kuin Andyn, eikä hänkään tuttavapiiriin kuulu.

        Sinänsä saa nykypäivänä Suomessa olla aika kieli keskellä suuta, kun piirit on pienet. Eräänä päivänä arvostelin yhden suositun laulajan musiikkivideoita yhdelle tyypille; että niissä esiintyy vain jotain bimboja vähissä vaatteissa.. Ööh, myöhemmin minulle selvisi, että hänen tyttöystävänsä esiintyy noissa videoissa, kääkk.. Taisin haukkua laulajaa ja videoita vielä tyttöystävän kuullen :s (Lähetin jo pahoittelut molemmille, pojan iskän kautta, anteeksi sain, heitä oli vissiin onneksi vaan huvittanut tilanne ;))

        Muistaakseni (luin teepussin paperipalasta) Oskari Wild on sanonut että "kerro keitä tuttavasi tuntevat, niin minä kerron millainen olet". Joten kiikkiin jäit. Found guilty and case closed.

        Taas muuten yksi hieno syy olla suomalainen: kaikki tuntee tai on sukua vaikka minkälaisille julkkiksille, kun on suht vähän väkeä, oma kielialue ja paljon poppoota monilta aloilta hörhöilemässä julkkiksiksi.

        Mutta Andy, toden totta miehiä jotka riemua tuo (toi). Ja se pulverilippuja myös imuroi vai miten se meni.

        Ja vielä, Andyltä loistava vinkki pitää aina 30 donaa likividiä siltä varalta, että tulee jotain ostettavaa. Siinä on pikavippisukupolvelle opittavaa sedältä.


    • määmy

      Anu töhri Andyn luomuksen ja Andy hiema hermostu. Andy sai kenkää, sabotaatti jäi.

    • jeijeee

      Show must go on!

    • aksöniä

      Tas poistettiin yx BB-talost

    • Never ever again

      Julkis BB on ollu turhuuksien turhuus.

    • Täällä yksityishenkilö-bb:ssä bb dataa palstalla ja muutamalla muulla sivulla lotus-asennossa sohvalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      110
      4641
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      226
      3742
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      155
      3515
    4. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      73
      3396
    5. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      231
      2776
    6. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      64
      2587
    7. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      28
      2432
    8. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      132
      2395
    9. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      55
      2218
    10. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2126
    Aihe