.
"Salaliittoteorioissa on nimetty ainakin 82 ihmistä, joiden on eri yhteyksissä väitetty ampuneen Kennedyä Dealey Plazalla. Salaliittoteoreetikoiden nimeämiä murhaajia ovat muun muassa Lyndon B. Johnson, David Ferrie, Franklin Folley (Frank Sinatran rumpali), William Greer (presidentin limusiinin kuljettaja), George Hickey (Salaisen palvelun agentti, joka väitetään ampuneen Kennedyn vahingossa), E. Howard Hunt, Roy Kellerman (Salaisen palvelun agentti, joka oli kyydissä presidentin limusiinissä), Jack Ruby, Frank Sturgis ja J. D. Tippit (poliisi, jonka Lee Harvey Oswald ampui)"
http://fi.wikipedia.org/wiki/John_F._Kennedyn_salamurhan_teoriat
.
Missä olit vuonna
17
138
Vastaukset
Marilynin kanssa Kaisaniemen Casinolla.
- aImameedio
Sinun viisikymppisiä juhlitte?
vuonna 1963? hetkinen, täytyy miettiä.. nii, synnyin vasta 19 vuotta myöhemmin!
eivätkä edes vanhempani olleet vielä tavanneet tuolloin,
mur- totuuttaja
Ei hemmetti mitä disinformaatiota! James Files ampui Kennedyn, tämä on varma tieto. Älä levitä noita valheitasi täällä!
- Melkoista ampumista:
.
"Se oli jatkuvaa ampumista"
Har!
.
En ollut syntynytkään. Turha tätä on asiaa on enää vatvoa, sillä Timo T.A. Mikkonen on jo vuosia selittänyt kaikki Kennedyn murhan outoudet, magic bulletia myöden. Murhaa aikanaan selvittämään asetettu Warrenin komissio ei tiennyt Timpasta ja niinpä kaikenlaiset teoriat edelleen velloo.
- Warren komitea:.
.
"Oliks Timo T. A:kin siellä mukana ampumassa ja Fidel Castro ja Idi Amin??????"
Har!
. - Howard Hunt:.!1#%?+
.
Tämä Howard Hunt putkahtelee esiin mielenkiintoisissa tapahtumissa esim. Nixonin Watergate-skandaalissa
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/E._Howard_Hunt_&_One_of_the_Three_Tramps_Arrested_after_JFK_Assassination.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/E._Howard_Hunt
Har!
.
Tiedän missä olin, en kerro, sillä sitä voidaan käyttää todisteena minua vastaan
En ollut vielä edes pilkkeenä isäni silmäkulmassa. Aiheeseen liittyen: Miksi kukaan ei ole keksinyt väittää, että Kennedy olisi ampunut itsensä?
- Yksi ampujista:.
.
Yksi ampujista oli juuri Kennedy itse
har!
. Yksi ampujista:. kirjoitti:
.
Yksi ampujista oli juuri Kennedy itse
har!
.Eikös se ollut juuri Kennedy joka ampui Abe Lincolnin ja tappoi dinot sukupuuttoon.
modelli kirjoitti:
Eikös se ollut juuri Kennedy joka ampui Abe Lincolnin ja tappoi dinot sukupuuttoon.
Noin sen on täytynyt mennä. Historiankirjoissa on siis virhe!
Ratikkakuski kirjoitti:
Noin sen on täytynyt mennä. Historiankirjoissa on siis virhe!
Maantiede ja biologia on aina ollut vahvaa osaamisaluettani. Tiedän myös sen, että Oslo on Etnan juurella ja siksi pääkaupunki, viikingit kävivät siellä ratkaisevan taistelun Etruskeja vastaan 600 eKr.
- Hullu ukko
modelli kirjoitti:
Maantiede ja biologia on aina ollut vahvaa osaamisaluettani. Tiedän myös sen, että Oslo on Etnan juurella ja siksi pääkaupunki, viikingit kävivät siellä ratkaisevan taistelun Etruskeja vastaan 600 eKr.
Juuri näin se menee. Wikipediaa ei enää tarvita koska meillä on Modelli.
- Hullu ukko
Minuac ei tuolloin ollut olemassa mutta olen silti varma, että Oswald ei ollut ainoa, joka Kennedyä ampui.
- Kennedy oli mukana:.
.
Kennedy oli tunnistettu yhdeksi Oswadin ampujista
Har!
.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh814398Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1903512Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1363380Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2242638"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk212281Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk432248Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112056- 292004
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01953Tidjan Ba paljastaa kihlatusta, Kolmiodraaman Heidistä - Mielipahaa tästä syystä Farmilla
Tidjân Ba on mukana uudella Farmi Suomi -kaudella. Ban kihlattu on Kolmiodraama-realitystä tuttu Heidi Kytö. Ba ja Kyt11895