Kaikki valmisruoka tulisi "maustaa" arseenilla

pullamössöluuserit

Näin uusavuttomat ja laiskat työttömät mammanpojat saataisiin pois kuvioista sekä suomalainen geeniperimä paranisi huomattavasti.

8

222

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vesitutkimus

      Tai jäljelle jäisi ne kotona viihtyvät palkkatyön vieroksujat?
      Kannattaa siellä landella tarkistaa se kaivovetensä, saattaa kotiruuassa olla ihan oikeesti sitä arseenia ym. ja radonit päälle suihkussa.

    • Ejurr

      Olen samaa mieltä. Missään muualla ei syödä eineksiä niin paljoa kuin Suomessa - ja se näkyy. Ihmiset ovat keskimäärin hyvin rumia.

      • Sukuhaarat

        Se ei johdu eineksistä, vaan ne paremman näköiset jäivät hevosen kyydistä jo jossain unkarin hujakoilla matkalla pohjoiseen...


    • kuole!

      Sinut tulisi ampua, haudata kuoppaan, kaivaa kuopasta ja ampua uudelleen!!!

      • oisitjäänykumiin

        Jännä huomata että juuri sinä päädyit hedelmöittämään munasolun, kun miljoonia laadukkaampia ehdokkaita olisi ollut tarjolla. Luonto on irstas.


    • 5+9

      Teen itse taas yötöitä 12 tunnin vuoroissa, työmatkoihin menee tunti suuntaansa enkä aina jaksa/ehdi tehdä kotona ruokaa. Joskus ostan marketista jotain mikä on helppo lämmittää ja syödä nopeasti, ruokataukoni on 20 minuuttia päivässä. Muiden tupakkatauoilla puputan hedelmiä välipalaksi.

      Ja sinusta minun sapuskat pitäisi vielä myrkyttää?

      • Vuorotöissä myös

        Niin kummallista kun se onkin, niin osa kansalaisista elää vielä jossain 1700-luvulla, jossa kotiäiti huolehtii kodista ja lapsista sillä aikaa, kun mies käy töissä. No jos on oikein moderni äiti, niin se saattaa kyllä käydä töissä pari tuntia viikossa aikavälillä 8-16.

        Minäkin saatan tänään lämmittää mikropizzaa ja huomenna väsätä "niistä oikeista aineksista" kaalilaatikon tai lihakastikkeen ja jälkkäriksi keittää vielä kiisselinkin itse kerätyistä marjoista. Siltikin mikropizza yhtenä päivänä tekee minusta uusavuttoman einesmössöä syövän luuserin. Se on joillakin ihmisillä hyvin mustavalkoinen tuo maailma :D


    • sitäonkaivossailmass

      Ei auttanut vaikka 1990-luvun alkupuolella arseenijohdannaisia käytettiin suht' suruttomasti rikkakasvien ja tuholaisten torjuntaan. Nykyisten uusavuttomien edeltäjät vain sikisivät ja täyttivät maan. Ehkäpä junttius vastustaa myrkytyksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe