Missäs kaikki älykkäät evokit ovat kun täällä ei käy ketään?
Voisitteko esittäytyä?
Etsintäkuulutus!
8
112
Vastaukset
Ei taida onnistua. Kreationismin pehmitettyä entiset ajatteluvehkeesi et nimittäin enää millään tunnistaisi älykästä ihmistä.
Vastaavasti jos vastaasi kävelisi joku huutaen "Jeesus, Jeesus, JEESUS!", arvelisit varmaan tavanneesi kovinkin älykkään ihmisen, sillä sinullehan älyn tärkein näyte on se, että uskonnollisista syistä vastustaa ja vihaa eräiden tieteenalojen keskeisimpiä tuloksia.xxxxxx Missäs kaikki älykkäät evokit ovat kun täällä ei käy ketään?
Voisitteko esittäytyä? xxxxxx
Koko käsite älykkäästä evolutionistista on epälooginen.
Jos katselemme asiaa heidän oman oppinsa, evoluution, kannalta, niin evoluutiohan ei perustu älyn tai järjen käyttöön, vaan sattumanvaraisiin atomien törmäilyihin, kemiallisiin reaktioihin ja aivojen sähköimpulsseihin.
Evoluutioteorian mukaan elämällä ei ole mitään tarkoitusta, joten myöskään älyllä ja järjellä ei siten ole mitään tarkoitusta. Siksi evoluutioteoriassa ei juuri paljoakaan puhuta edes älystä ja järjestä. Koko teoria keskittyy vain materiaan ja siinä tapahtuviin reaktioihin satojen miljoonien vuosien aikajaksoina.
Se, että evolutionistit kuitenkin joskus intoutuvat puhumaan järjestä ja älystä, osoittaa vain kuinka he ovat ristiriidassa oman oppinsa kanssa. He istuvat kahdella pallilla yhtä aikaa ja kääntävät takkinsa milloin järjen ja älyn puolustamiseksi ja milloin taas sanovat, että järkeä ja älyä ei ole tarvittu mihinkään kehitykseen.> Evoluutioteorian mukaan elämällä ei ole mitään tarkoitusta, <
H.e.m.k.e.p.o.
Lyhenne on vapaasti käytettävissä ilman tekijänoikeuksista huolehtimista.- uteljas
Sinua en Jaakob tarkoittanut, kun puhuin älykkäästä EvankelaisLuterilaisesta. Sinä nyt vaan olet sen kaliberin hölmö, että seurasi saa hullutkin tulemaan hulluiksi.
Ymmärsitkö, mistä puhun - vai pitääkö tavuttaa?
Ole hiljaa jos ymmärsit. - tieteenharrastaja
Jaakob, katsoen siihen, miten omituisia väärinkäsityksiä sinulla on evoluutioteoriasta, intosi jatkuvasti esittää siitä näkemyksiä on vähintäänkin kummallinen.
tieteenharrastaja kirjoitti:
Jaakob, katsoen siihen, miten omituisia väärinkäsityksiä sinulla on evoluutioteoriasta, intosi jatkuvasti esittää siitä näkemyksiä on vähintäänkin kummallinen.
Kyllä se minusta on linjassa sen kiihkon kanssa, jota kreationistit tuntevat rakentamisensa olkiukkojen hakkaamiseen, vaikka Jaakobin kiihko ja sen esittelyyn käytetyn ajan määrä ovatkin merkille pantavat.
Mukaan lukien tietysti myös se ateismista tehty olkiukko.
Evoluutioteoria ja ateismi ovat kumpikin todellisuudessa aivan liian laimeita juttuja ollakseen Saatanan tekosia. Siksi nuo olkiukot. Peruskiihkouskova ei halua tietää kummastakaan oikeasti mitään, joten hänkin rakastaa olkiukkojen pieksemistä.
Se, että olkiukot piestään myös kaikille avoimissa keskusteluissa, johtuu suhteellisuudentajun täydellisestä pettämisestä, mikä taas johtuu siitä, että ainakin vapaa-aikana seurustellaan vain omanuskoisten kanssa, mistä taas syntyy harha, jonka mukaan oikea puhetapa kaikille muillekin olisi juuri se josta "jaakopit" saavat joka päivä villin myönteistä palautetta.- .,.,.,.,
uteljas kirjoitti:
Sinua en Jaakob tarkoittanut, kun puhuin älykkäästä EvankelaisLuterilaisesta. Sinä nyt vaan olet sen kaliberin hölmö, että seurasi saa hullutkin tulemaan hulluiksi.
Ymmärsitkö, mistä puhun - vai pitääkö tavuttaa?
Ole hiljaa jos ymmärsit.älä varasta nikkejä, moraaliton tomppelievokki.
- jyrrrr
Evoluutioon uskovia on kahta lajia.
Joko tietämättömiä tai sitten tyhmiä.
Moloc ja Apo ovat tyhmiä.
Totuudentorvettaja ja Repe ja tieteenharjoittaja ovat vähätietoisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761725
- 108977
- 89849
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19673- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164513Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439