Astuin unessa pieneen lentokoneeseen jossa oli n.10 matkustajaa osa tuttuja, kun yhtäkkii kone alko kiihdyttää vaikka peräovi oli auki, no kapteeni totes vaa et laittakaa turvavyöt kiinni ettette putoa ovesta? sit se ovi meni kuitenki kiinni.
Taas kapu sano et käydäänpä katsomassa ku tuolla on joku pyssymies ja poliisit piirittää sitä, kone laskeutui n. 20 m korkeudelle ja ajeli puita väistellen kun halus seurata sitä piiritystä pellolla? kapu oli kyllä taitavin lentäjä koskaan:)
Ei ollu painajainen, mutta mitähän tuo vois tarkottaa?
Lentokoneen kyydissä
3
72
Vastaukset
- parhaattytötonmulla
Hah aika hassu, jottakai pitäisi ottaa kapteenin laskuvarjo ja hypätä sen avulla.
Unet voivat olla monestikin hassujja, niissä sekoittuu todellinen elämä ja kuvitelmat.
Joskus nuo sekoittubvat hauskastikin, kuten tuossa epäreaalisessa esimerkissäsikin. Minusta tässä ei ollut mitään hassua. Uhkia, pelkoa ja selviytymistä.
Siis oit turvassa koneessa, mutta lentäjä vaaransi sinut ja kaiken.
Hän halusi seurata jotain pyssymiestä.
Voisiko lentäjä olla isäsi?
Onko kaikki hyvin vanhempiesi välillä?
Mitään syytä pelkoon ei ole.
Välit vain täytyy selvittää.Luin unesi uudelleen ja ymmärsin paremmin. Taisin olla liian juovuksissa edellisellä kerralla.
Pyssymies ei ollut koneessa vaan lentelitte ja katselitte tilannetta.
Koneessa ihmiset olivat tuttuja ja osa ei. Olivatko he tuttuja töistä vai naapureita?
Seurasitte uhkaavaa tilannetta turvallisesti yläilmoista.
Miksi koit olevasi turvassa kun jotain ikävää on tapahtumassa?
Miksi kapu oli hyvä tyyppi?
Pelastiko hän teidät joltain? Hänhän itse asiassa toi teidät vaaran lähelle.
Miksi ihailet kapteenia?
Tämä taitaa liittyä työelämään.
Uhka ulkopuolelta, oma "sokea" luottamus kapteeniin. Uhka ei edes ole todellinen. Olette satoja metrejä uhkaajan yläpuolella. Jokin sielllä arveluttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2343915Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t462547Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401800Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991671- 1061664
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin161479Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e471469Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1691410Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1291153Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251132