Lidl - hienoa työtä kotimaisen kalan puolesta

Upeaa työtä ja millä hinnalla!
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jää tämäkin uudistus unholaan kun huomataan ettei asiakkaat oikeasti halua ostaa kalaa riittävästi, että volyymitavoitteet täyttyy.

Äänestä

Ja kotimaisen ei "pussikalan" myyntimäärä on?
"Lidlin tiedotteen mukaan tuoteperheen kaikki kalat on pyydetty Suomesta tai MSC-säädösten mukaisesti."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Markkinasiivu kirjoitti:

Upeaa työtä ja millä hinnalla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu