Millainen on ateisti

totuus kirvelee

Ateistille kaikki on kilpailua, oli kyse sitten syömisestä, urheilusta tai tiedosta.

16

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päätäsi kutittaa

      Sinun mielisairailla horinoillasi ei ole mitään painoarvoa.

      • totuus kirvelee

        Ateisti tietää kaiken ja tekee kaiken paremmin kuin kukaan muu ja tuulettaa ympäri kämppää ja uhoaa voittavansa kaikki.


    • ---

      Hassu nimimerkki. Ei missään suhteessa viestin sisältöön.

    • totuus kirvelee

      Ateisti suorittaaa vaan itse itselleen määrättyä tehtävää, silloin ateisti kokee onnistuneensa miehen tehtävässään, tämäkö on älykkyyttä. Tämä paistaa läpi joka päivä tällä palstalla

    • marsunkiillottaja

      Eikös kilvoittelu ole enemmänkin uskisten tapa?

    • ...

      Ateistien ongelma se vain, kun yksi puuttuu se korvataan tuhannella turhalla.

      • questão

        Uskovan mielestä terveyskin on vain sairaus nimeltään
        sairauksien akuutti puutostila.


    • Mikä missä

      Ja millähän tavalla se tänään syömäni karjalanpaisti oli kilpailua?

      • Vain parhaat yksilöt päätyvät paisteiksi. Kitukasvuiset ja vasikkana / porsaana kuolleet jäävät niin sanotusta rannalle.


    • FUCKIFUU

      Heteroilla on tapa kilpailla vähän kaikesta. Toista se on kristityillä, ollaan kiinnostuneempia kankaiden väreistä ja kimalteista.

    • Oma kilpasarja

      Kaikki tuntemani uskovat kilpailevat vain typerimpien pohjanoteerausten esittämisessä.

      "Homous johtuu demoneista".
      "Maailma on 6000 vuotta vanha."

      Jepjep. Varmasti ihan joo.

      Saatte kuulkaa kilpailla ihan itse keskenänne tuossa sarjassa,
      johon ei kukaan normaali tervejärkinen voi edes osallistua.

      • Mielipuolisia aloituksia täällä.... Mitä järkeä tässäkin??? Kilpailuhenkiset kaverit kilpailevat, ei se riipu siitä mihin uskoo tai on uskomatta.


    • Herra rakastaa

      Uskovainen on parhaimmillaan vakavasti sairaana.
      Silloin hän saa mielestään runsaasti Herran rakkautta.

    • Mikä kirvelee

      Ateistin elämäntapa on sitä, että millään ei ole mitään väliä, ei ole olemassa mitään toivoa, elämä on täysin toivotonta, ei ole Jumalaa, ei pelastusta, ei ole päämäärää mihin oltaisiin menossa, ei ole oikeastaan mitään eettisiä sääntöjä, koska elämällä ateistien mukaan ole mitään tarkoitusta.
      Mihin he sitten kuluttavat aikansa, kaiveletteko suku kalleuksianne tai parempiin asentoihin pöksyissä tai pitää kättä höusuissa pitäen seuraa pikkuveijarille esim.julkisesti aiheuttaa ympäristölle tarkoituksella vaivautuneen tunnelman.
      Toinen kummallisuus on ateistin vessakulttuuri. Minkä takia miehillä on tarve tähdätä vessanpöntön vesiosaan aiheuttaen kuuluvan lorinan?

      • sattuiko

        Onneksi Suomessa on rikoslaki, koska muutenhan kaltaisesi sairaat hihhulit polttaisivat edelleen ateisteja noitina roviolla. Sellaisia ovat "lähimmäisrakkaat" hihhulit. Lähimmäisrakkaus on yhtä olematonta kuin heidän jumalansa.


      • mikä kirvelee
        sattuiko kirjoitti:

        Onneksi Suomessa on rikoslaki, koska muutenhan kaltaisesi sairaat hihhulit polttaisivat edelleen ateisteja noitina roviolla. Sellaisia ovat "lähimmäisrakkaat" hihhulit. Lähimmäisrakkaus on yhtä olematonta kuin heidän jumalansa.

        Ateisti on valmis hakemaan johtajan paikkaa, vaikka ei tietäisi johtamisesta edes alkeita. Loppumaton usko omiin kykyihin tekee sen, että ateisti kurkottaa kuuseen ja päätyy katajaan tajuamatta edes missä meni vikaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      74
      5009
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      15
      3398
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2700
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1747
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1342
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      232
      1213
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      1025
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      912
    Aihe