HIENOA OIKEA PÄÄTÖS ISRAELILTA

Ei neuvotella terroristijärjestöjen kanssa

HIENOA!

jos joku kts kuvittelee, että hamas täytyisi johonkin Gazan kaistaleesen erehtyy pahasti

7

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ------

      Taas täyttä sanamiespaskaa.

      Ooksää Sanamies rakastunu KTS:ään?
      Sekö vitu'ttaa kun et saa vastarkkautta?

    • Muutama kuukaus takaperin se vikisi kun ei palestiinalaisia saa houkuteltua neuvottelupöytään...

    • suo-maalainen

      Tilanne Israelissa ei ole juurikaan erilainen, kuin kaksituhatta vuotta sitten.

      On Jerusalemin yhteisö ja sitten on Galilea, Samaria, Jeriko, Gaza kapinalliset ja Hamasin tikarimiehet ja Hasidit voisi verrata essealaisiin ja maailman Roomaan.

    • suo-maalainen

      Kapinalliset valtasivat silloin temppelialueen ja hävittivät Temppelin roomalaisten kanssa ja alue on edelleen heidän hallussaan, mutta ei siitä seurannut mitään jumalallista valtakuntaa.

    • suo-maalainen

      Koska kristinuskossa solvataan niin paljon papistoa ja kirjanopineita, ' Jerusalemin väkeä ' , kristinuskon täytyy olla lähtöisin kapinallisista, selooteista ja tikarimieihistä, olihan Jeesus galilealainen ja samarialaiset nähdään hyvinä.. jos siellä oli yksi laupias.

      Eräs papistoon kuuluva Jeesus nimitti kapinallisia roskajoukoksi ja hylkiöiksi, koska he ryöstelivät ihmisiltä rahat ja omaisuudet.
      Löivät kuoliaaksi jos ei luovuttanut viimeistäkin penniä. Apt. sen kertookin.

      • Vertaat siis

        Hamasia ja essealaisia toisiinsa.Todella outoa puhetta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      123
      4875
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      173
      3722
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      46
      3168
    4. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      21
      3143
    5. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      39
      1667
    6. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1269
    7. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      38
      1165
    8. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      303
      1080
    9. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      23
      1044
    10. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1006
    Aihe