Naalien pesintä lisääntynyt 100 000 000% suomessa.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Naali palasi Suomeen/1135252168661
982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voidaan siis katsoa naalien levinnäisyysalueen levinneen etelämmäksi, syynä tietysti ilmaston kylmeneminen jolloin pohjoiset lajit vetäytyvät etelämmäksi.

Äänestä
  • Hohheli yrittää osallistua keskusteluun supermiinuksilla, taitaa ottaa hänen mielenterveydelle koville tämä pohjoisempien lajien siirtyminen vuosi vuodelta yhä etelämmäksi, koska ilmasto kylmenee½½½!!!1

    Äänestä

Mutta naali on siirtymässä etelämmäksi.

Onko sekin denialisti ja öljy-yhtiöitten kätyri?

Äänestä
  • Ai se yksi naali, joka aloituksessa linkitetyn jutun mukaan oli nähty yli neljä vuotta sitten?

    Äänestä

  • --------- kirjoitti:

    Ai se yksi naali, joka aloituksessa linkitetyn jutun mukaan oli nähty yli neljä vuotta sitten?

    No missä on sinun naalisi jota ei ole nähty sen uhanalaisuuden vuoksi-

    http://www.kuukkeli.com/3juttu1010.html

    Äänestä

Naali on valitettavasti jo meiltä hävinnyt.

Syynä ilmastonmuutos ja tuunatut romuautot, mikäs muukaan.

Ja se on vasta alkua....

Äänestä

No eihän Naali ole meiltä hävinnyt koska on useitakin havaintoja,

Jos ennen ei ollut naaleja ja nyt on, niin sillonhan naali on levinnyt maahamme ilmaston kylmenemisen myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Naali palasi Suomeen/1135252168661

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu