Israelissa kidutetaan lapsia kuulusteluissa!

Tämä on tiedossa:

18

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että näin taas

      mitäs ei tunnusta oikeaa jumalaa, ihan omaa syytä pennuilla, israel on Jumalan omaisuuskansa

    • bää

      samoin pitäs puuttua myös lasten hyväks käyttöön, jota arabit harrastaa, kun varustavat lapsiaan itsemurha pommivöillä. kukaan ei puutu siihen, vaan melskataan aivan tyhjistä asioista kuten nyt esim tämä aloittajan asia. sitä kun saa, mitä tilaa. arabithan opettaa lapsiaan koulussa jo vihaamaan juutalaisia.

    • Rukousta

      Vihalla kasvatetaan vihan lapsia. Rakkaudella rakkauden lapsia.

      Sellainen yhteiskunta, joka laittaa lapsensa sotimaan, on sairas. Sellainen yhteiskunta, joka uhraa sairaat, lapset ja vanhukset, on sairas. Sellainen yhteiskunta, joka hyväksi käyttää omiin tarkoituksiinsa vallitsevan tilanteen, on sairas.

      Molemmat tarvitsevat oikeamielistä ja rakkaudellista Jumalan sanaa ja sen täytäntöön panoa yksilö- ja yhteiskuntatasolla.

    • bää

      joka kuritta kasvaa. se kunniatta kuolee sanoo isokirja.

      • ensin rakkaus

        Suomessakin vanhempien kuritta ja vastuutta pl. viikonloput. Kurinpito osataan delegoida kokopäiväisesti "pikkuarmeijakodeille" ja sitä hyvitetään viikonlopun kaikkisallittu-laatuajalla.
        Todellakin: rakkaudella rakkauden lapsia kodeissa kasvaen ja rakkaudettomasti rakkaudettomia lapsia järjestelmäkasvatuksessa.


    • Israelfanittajalahkolaisethan ovat hylänneet moraalin, oikeudenmukaisuuden ja vanhurskauden periaatteet jo aikoja sitten fanituspolitiikan kustannuksella.

      Onneksi heillä ei ole suomenmaassa valtaa.

    • tämäkin tiedossa

      Aloitus tyypillistä KTS-provoa.
      Eipä aloittaja älise, kun pienet lapset pakotetaan murhaajiksi ja pukemaan pommivyöt päälleen. Siinä teille TYÖMAATA koko KTS-lössi!

      • En ole aloittanut tätä ketjua. paina kaaliis että on aika massiivinen määrä muitakin ihmisiä joille nää jutskat on tuttuja ja teijän lössin kieroilut niitä viimesiä pisaroita.


      • Oikeassa olet.
        KTS kirjoitti:

        En ole aloittanut tätä ketjua. paina kaaliis että on aika massiivinen määrä muitakin ihmisiä joille nää jutskat on tuttuja ja teijän lössin kieroilut niitä viimesiä pisaroita.

        Et todellakaan ole aloittanut tätä viestiketjua sen enempää kuin monia muitakaan josta sinua on syytetty..sattuneista syistä tiedän tämän asian varmuudella.
        Maailmassa on sentään vielä rehellisiäkin ihmisiä jotka ei siedä uskovaisiksi itseään nimittävien jatkuvaa valehtelua ja toisien ihmisten oikeuksien mitätöimistä oman aatteen puolesta. Epäilen vahvasti ettei tämän palstan ns.uskovaisista käyttäjistä kovinkaan monella ole edes halua olla rehellinen vaan juutalaiset, Israel ja kristinusko omien mielipiteiden lisäksi on kaikki kaikessa ja mukamas oikeassa olemisesta ei luovuta tehtiinpä mainittujen asioiden varjolla kuinka hirveitä tekoja tahansa. Tuskin suurempaa sairautta ja rottamaisuutta voi löytyä tästä maasta miltään foorumilta jonka aiheena on uskonto.


    • Lapset kasvatettu

      vihaan juutalaisia vastaan ja lähetty kivittämään heitä ja samoin myös terroritekoina ovat puukotukset ja ampumiset ja itsemurhaiskut jos vain pystyvät tekemään. Valitettavasti palestiinalaiset käyttävät lapsia terrorisoimaan kivityksillä juutailaisia ihmisiä ja nuo muutkin ovat käytössä vähän isommilla ja naisetkin ovat valmiit jihadin pyhässä sodassa murhaamaan juutalaisia että pääsisivät paratiisiin nopeasti, kuten islamin opissa heille opetetaan ja täydelleen hedelmät kertovat valheen ja murhan isästä, sillä totuudellinen oppi on Raamtussa ja Jeesus on hyvä paimen, joka kuoli ristillä antaen henkensä että meillä ihmisillä on mahdollisuus elää rauhassa ja rakkaudessa lähimmäisiä kohtaan ja vastustaa ei tule pahaa kivittäjää vaan rakastaa, ja samoin terroristeja jotka itsemurhaiskuissa tahtovat mahdollisimman paljon uhreja, myös heitä saamme rakastaa ja evankeliumia julistaa että voisivat lakata pahasta ja elää rakkaudessa sen vihan sijaan juutalasia kohtaan nimenomaan, toki myös kristityt ovat kohteinaan maailmalla ja voidaan ymmärtää ja moninpaikoin on tätä vainoa. Nykyään Egyptissä ja Nigeriassa ja Keski-Afrikassa, ja muitakin on ja yleensä missä on islam-uskoisia enemmän ja hyväksyvät aseellisen jihadin niin pyrkivät yhteiskunnan vainon kautta poistamaan kaikki kristityt islam-uskoisiksi ja tämän lisäksi on mahdollista kuolla marttyyrina tai maksaa suojelurahaa kuten mafiassa.

      • Aamos.7:8.

        Näin toimii Israelin Jumala. Aam.8:2. Ja hän sano: Mitä sinä näet, Aamos? Minä vastasin: Korillisen kypsiä hedelmiä. Ja Herra sanoi minulle: Minun kansani Israel on kypsä saamaan loppunsa, en minä enää mene säästäen ohitse.


    • Lasten kiduttaminen ei varmaankaan laitalahkolaisille ole mikään ongelma kun jopa lasten tappaja breiviikikin pääsi laitalahkolaisten kunniajaäseneksi.

      • Niinpä!

        Tuostapa tuli mieleen Breivikin olevan täydellistä sotilasainesta Israelin armeijaan!
        Pahoin pelkään ettei kyseisellä herralla ole -joskus mahdollisesti vapautuessaan- kovin suurta tulevaisuutta näillä lakeuksilla ja tuskin muuallakaan sivistyneessä maailmassa, joten mahdollisuudet rajoittuu jotakuinkin erilaisiin sotilaallisiin ammatteihin, ja mikäpä muu niistä tulisi kysymykseen kuin Israelin armeija.
        Siellä voi ja itseasiassa on pakollista tehdä juuri sitä hommaa mistä herralla on vankkaa kokemusta, eli kiduttaa ja tappaa lapsia!


      • Luuletko KTS että noille kannattaa selittää eroa Länsirannan ja Gazan välillä? Sattumalta tiedän että Palestiinan virallinen hallinto Länsirannalla ei opeta mitään systemaattista juutalaisvihaa. Gazassa tilanne on toinen, mutta siellä onkin Hamas vallassa.

        "mitäs ei tunnusta oikeaa jumalaa, ihan omaa syytä pennuilla, israel on Jumalan omaisuuskansa"

        Tässä raikas vanhan testamentin henki (amalekilaiset).

        Tämä lössi ei myöskään ota huomioon tosiasiaa että v. 1880 nykyisen Palestiinan-Israelin alueella (pois lukien Jerusalem) asui noin 150 000 arabia ja noin 3000 juutalaista.

        Luuletko että he tietävät mikä on Nakba? Sen muistopäivää vietettiin juuri. Tuli mieleen karjalaiset evakot ja niistä kertovat kuvat.


    • bää

      sinuun exhellari on tarttunut kts:n lössitauti. myötätunnostako tai nuoleskelun takiako?

    • Yawnyawn

      paljo mahdollista, israel on maailma vähiten uskovaine maa, siksi ne niitte rättipäitte kans tappeleeki

    • Yawnyawn

      israel aka juuda hylkäs jeesukse ja tappo, sitä ei tehny joosef jolla on esikoisuus...juuda ei oo esikoine,eikä benjamin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      6
      12396
    2. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      4
      11163
    3. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      175
      5085
    4. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      28
      3699
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      196
      3544
    6. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      47
      3094
    7. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      108
      2819
    8. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      13
      2318
    9. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      39
      2138
    10. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1955
    Aihe