Evokit ovat Repen johdolla vinkuneet määritelmää modernille tieteelliselle kreationismille. Määritelmä on hyvin yksinkertainen. Moderni tieteellinen kreationismi perustaa käsityksensä ja väitteensä puhtaasti tieteelliseen todistusaineistoon kreationismin puolesta. Eli kysymyksessä on siis uskomusvapaa faktatieteellinen lähestymistapa toisin kuin evolutionistien uskomustunteellisessa evoluutioteoriassa.
Puhtaasti tieteellisyyteen perustuvana mtk tekee selkeän pesäeron jenkkifundien epäraamatullisiin uskomuksiin perustuvaan kreationismiin .Tähän uskomusvapaaseen mtk:hon sisältyy siten myös se, että se ei tuomitse homoseksuaalisuutta kuten jenkkiuskovaisten valheellinen kreationismi. Itse olen päätynyt modernin tieteellisen kreationismin kannalle paitsi sen tiukan tieteellisyyden vuoksi, myös henkilökohtaisista syistä. Olen nykyään avoimeisti homoseksuaali ja elän onnellisessa parisuhteessa toisen mtk:ta kannattavan miehen kanssa.
Moderni tieteellinen kreationismi.
14
177
Vastaukset
Voi sitä vinkunaa ihan kohta, kun joku (jyrtsin mielestä tietysti taas minä, heh) näköjään "varasti" jyrtsiltä vielä tämän lukumies-nikinkin. Vääryys ja jumalattomuus rehottavat evokki-aborttimaailmassa!
Erityisen kauhean vääryydestä tekee se, että siitä pääsisi perin yksinkertaisesti nikin rekisteröinnillä. Siihenhän ei jyrtsi rupea, kun se vinkuminen on jotenkin vaan niin kivvaa.- lukumies
"Voi sitä vinkunaa ihan kohta, kun joku (jyrtsin mielestä tietysti taas minä, heh) näköjään "varasti" jyrtsiltä vielä tämän lukumies-nikinkin. "
Ja taas Repe vinkuu omiaan. Kyllä se minä avauksen aivan itse tein. Kun Repe huomasi että hänellä ei ole uskomustunteellisilla argumenteillaan mitään mahdollisuutta kumota mtk:n määritelmää hän yrittää kiinnittää huomion epäolennaisuuksiin. Ei mitään uutta evolutionistilta.
Hehe lukumies kirjoitti:
"Voi sitä vinkunaa ihan kohta, kun joku (jyrtsin mielestä tietysti taas minä, heh) näköjään "varasti" jyrtsiltä vielä tämän lukumies-nikinkin. "
Ja taas Repe vinkuu omiaan. Kyllä se minä avauksen aivan itse tein. Kun Repe huomasi että hänellä ei ole uskomustunteellisilla argumenteillaan mitään mahdollisuutta kumota mtk:n määritelmää hän yrittää kiinnittää huomion epäolennaisuuksiin. Ei mitään uutta evolutionistilta.
HeheMyönnän auliisti että sinä teit, mutta ei jyrtsi.
- Puolimutkateisti
RepeRuutikallo kirjoitti:
Myönnän auliisti että sinä teit, mutta ei jyrtsi.
"Myönnän auliisti että sinä teit, mutta ei jyrtsi."
Aivan. Kyllähän tuo muuten vois olla jyrtsin teksti, mutta hän ei palstalla suostuis myöntämään homouttaan. Puolimutkateisti kirjoitti:
"Myönnän auliisti että sinä teit, mutta ei jyrtsi."
Aivan. Kyllähän tuo muuten vois olla jyrtsin teksti, mutta hän ei palstalla suostuis myöntämään homouttaan.Niinpä.;)
Ei myöskään ole ennen käyttänyt sanaa uskomustunteellinen, vaikka toki voisi käyttää.
"Eli kysymyksessä on siis uskomusvapaa faktatieteellinen lähestymistapa "
Ööö...ja ne faktat laitat sitten tänne?
Kiitos!- lukumies
"Ööö...ja ne faktat laitat sitten tänne?
Kiitos!"
Arvasin. Joko se heti piti homokortti vetää esiin? Onko sinulla jotain meitä homoja vastaan? > Moderni tieteellinen kreationismi perustaa käsityksensä
> ja väitteensä puhtaasti tieteelliseen todistusaineistoon
> kreationismin puolesta.
Tätä helmeä ei jostain syystä kukaan vielä kommentoinut. Minä voin nyt kommentoida, niin saadaan tämäkin käytyä.
Koska hyväksytte ain puhtaasti tieteellisen todistustaineiston kreationismin puolesta, ei teillä vielä ole todistusaineistoa. Täten kaikki on mahdollista. Myös YEC.
Aika läpinäkyvä trolli. Sanoisin, että 6/10.
- Epäjumalienkieltäjä
"Moderni tieteellinen kreationismi perustaa käsityksensä ja väitteensä puhtaasti tieteelliseen todistusaineistoon kreationismin puolesta."
Eli se perustuu mielikuvitukseen.- lukumies
"Eli se perustuu mielikuvitukseen."
No tottakai mtk on pelkkää mielikuvitusta. On ollut mukavaa vedettää evoja kaikki nämä vuodet. Varsinkin Molochia ja Repeä. Homovastaisuutenikin on ollut pelkkää teeskentelyä. Tykkään miehistä :)
- ++++++++++++
Tieteellinen kreationismi on oksymoron, koska kreationismi on itsessään epätieteellinen.
>Tieteellinen kreationismi on oksymoron
Ettei olisi peräti oksennus.- >=3
"No tottakai mtk on pelkkää mielikuvitusta. On ollut mukavaa vedettää evoja kaikki nämä vuodet. Varsinkin Molochia ja Repeä. Homovastaisuutenikin on ollut pelkkää teeskentelyä. Tykkään miehistä :)"
Saatat siis olla tervejärkinen! Yay!- tieteenharrastaja
"Saatat siis olla tervejärkinen! Yay!"
Noin tuosta tekstistä voisi päätellä. Valitettavasti jyr-multinilkin riesana on ollut jo aikaisemmin nikkivoroja, jotka kirjoittelevat sillä parodiaa hänen trollauksistaan. Kuulostaa ehkä sekavalta, mutta niin on tämä palstakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671262- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että342729- 116680
- 52670
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76592
- 56584