Ihan perseestä. Yks hyvä on johan bulöwin chilillä maustettu. onks mmitään muita kunnollisia, ainakin turkinpippureita, onks deacula pillseja jossain?
Mihin kaikki hyvät salmiakit on kadonneet?
5
403
Vastaukset
- kinder-muna
Kato kun me ollaan liitytty EU:hun niin kaikki aidot, voimakkaat maut ovat myös kadonneet - ei kai nyt mitään kansallista makua tule noudattaa vaan ammoniumkloridi-friikit kärsikööt nahoissaan Merkelin finessit.
Oikeastaan salmiakki on kemikaaliviraston mukaan ihmiselle vaarallinen yhdiste ja sitä ei siis saa kaupata käsikauppatavarana.
Vain Hollanti ja pohjoismaat ymmärtävät salmiakin himoa - joskin vain suomalaiset tuntevat aidon asian - svedut ovat jo pehmenneet.
Anglot taas eivät koskaan ole päässeet jyvälle, että mistä on kyse - ne eivät vain ymmärrä hyvän päälle kuten ei myöskään brittiläinen sijoitusyhtiö, joka tyrkyttää seesamin, unikon, fenkolin tai millä siemenillä kuorrutettuja snäkäreitä finskilleille samalla vaalentaen leivän svedu-hötöksi.
Tahtoo pienen ruudun takaisin - vain siinä oli makua ja asennetta. - gdsgsdg
Hölön pölön. Esim Hollannissa on parempi salmiakkivalikoima
- dasds2e2er
Ostin Dracula karkkeja eilen just läheisestä Valintatalosta. :)
- tsipadui
Oliko hyvii
- gdsgsdg
Draculat on jees
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532464Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖312104Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt821703Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3071588Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle181376- 1411319
- 701137
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231018Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu111003Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.131000