Israelilaisia tapettu, palestiinalaisia tapettu

tyity

Kun kolme israelilaisnuorta löydettiin kuolleena niin Israelin johto sanoi että sylliset otetaan kiinni ja rangaistaan. Muutaman syyllisen nimetkin Israelilla oli heti tarjota. On sillä urkiontasysteemit ja -organisaatiot, jos se noin nopeesti käy - taitaa Jenkkilän NSA olla katellinen, vai liekö Israelin avulla ja tietotaidolla NSAkin pystytetty.

Saapa nähdä kuinka nopeesti ja tehokkaasti, jos koskaan, Israel selvittää Itä-Jerusalemissa tapahtuneen palestiinalaispojan, kostoksi tehdyn, murhan selvittävät ja saattavat syylliset vastuuseen?

Tapauksesta on kuulemma olemassa turvakameran kuvaa ja rekisterikilven tiedotkin silminnäkijöiden kirjaamana. Poika siepattiin autoon. Vaan loytääkö israelin poliisi siltikään syllisiä?

Ja jos tuomioon asti edetään mikä se on?

Yhden Israelilaisuhrin omaiset ovat tuominneet kostomurhan.

Ihmetyttää miksi israelilaisnuoret tapettiin, varsinkin jos asialla oli Hamas kuten Israel väittää. Varmasti olisivat pystyneet ottamaan vangeiksi, jolloin olisivat olleet neuvotteluvaltti vankienvaihtoneuvotteluissa.

7

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • weasd

      Israel, demokratia ja oikeusvaltio?

    • oikeus toteutuu

      Israeilaiset tuntien syyllisiä on tietenkin kaikki palestiinalaiset. Kunhan heistä nyt parikin tuhatta saadaan tapettua niin oikeudenmukainen rangaistus on toteutettu.

      • Ketkä "palestiinalaiset"

        Onhan Se nähty, ettei "palestiinalaisiin" tehoa kuin voima.
        Heidän ainoa tavoitteensa on tuhota Israel. Sitä paitsi ei ole mitään palestiinalaisia ne on ympärysvaltioiden arabeja joita nämä maat eivät ota takaisin maihinsa. Ja näille nyt pitäisi antaa israelilaisten maa. Hei haloo!!! Ettekö näe mistä on kysymys.


      • LaitomastiVie
        Ketkä "palestiinalaiset" kirjoitti:

        Onhan Se nähty, ettei "palestiinalaisiin" tehoa kuin voima.
        Heidän ainoa tavoitteensa on tuhota Israel. Sitä paitsi ei ole mitään palestiinalaisia ne on ympärysvaltioiden arabeja joita nämä maat eivät ota takaisin maihinsa. Ja näille nyt pitäisi antaa israelilaisten maa. Hei haloo!!! Ettekö näe mistä on kysymys.

        Keltähän maa on viety laittomasti, mietippä sitä.


    • Mehän luotamme siihen, että tämä Lähi-Idän ainoa demokratia, jossa lakia sovelletaan tasapuolisesti kaikille ja kunnioitetaan ihmisoikeuksia, antaa jyrätä arabipojan murhaajien kämpät maan tasalle samalla tavlla kuin niiden juutalaispoikienkin _epäiltyjen_ tappajien.

      Ihan vaikka ne sattuisivat olemaan äärisiionisteja.

      • Pakko...

        ...olla siionisti jos aikoo selvitä hengissä islamistien kanssa.


      • Pakko... kirjoitti:

        ...olla siionisti jos aikoo selvitä hengissä islamistien kanssa.

        Niin, varmaan tämä Lähi-Idän ainoaksi demokratiaksi mainostettu maa perustaa Arab Brother's Keeper -operaation paljastamaan myös sen arabipojan murhaajat, hänhän oli Israelin kansalainen.

        Tähän me luotamme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      102
      1186
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      37
      894
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      40
      890
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      868
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      698
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      44
      697
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      596
    8. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      60
      593
    9. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      59
      593
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      52
      536
    Aihe