Tulipas ostettua tuota shittarin tarjousfilettä. Hirveetä paskaa. Noh oishan se pitänyt arvata.. nämä keskossa ja s ketjussa myytävät kamat seisovat alkuun ainakin viikon keskusvarastolla. Eli kala saattaa olla pyydetty ja tapettu jo 2viikkoa ennenkuin saat sen ruokapöytääsi. Sairasta!
Lidlistä saa sentäs tuoretta, yhtä halpaa se ei ole kun nuo viikkoja vanhat mutta laadun maistat maussa.
http://www.hatala.fi/fi/tietoa-kalasta/kalan-matka/video.html
Shittarin tarjouslohi, 5.79e/kg
15
637
Vastaukset
- ei ole omega 3
Siinä oli myös keskusteltu shitarin GMO lohesta
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12426672 - shittarin namia
Minä poika savustin sitä ja hyvää tuli
- Kokki Kuopiosta
Savulla voidaan peittää vanhan kalan makuja- amiineja ja ammoniakkia. Pahaa totisesti. Ja paljon ruotoja.
Kalamesta, Leroy myy halvinta Etelä-Norjan kalaa. Hätälä ja Kuopion-Kalatukku (Apetit) myy Pohjois-Norjan kalaa. Hätälän kala on parasta.- savu shittari ym Co
Aivan, noita paloitettu lohi pakkakuksessa jota kaupat itse paketoi on just sitä kun kalaa ei menee kauppaan niin niitä svustetaan.
- Kokki Kuopiosta
Dumppikalan alehintaan on aina syy. Kala on vanhaa tai siinä on makuvikaa. Pääsääntöisesti harmaata, sameaa, ruotoista, pientä. Myös on uudelleen pakkattua ja pyyntipäivä puuttuu.
- namia on kuitenki
Entä sitten, hyvältä maistaa ja maksaa vähän. Hyvät puolet asiassa menee tuollaisten yksityiskohtien ohi heittämällä.
- Lidlistä
Maksamalla vähän lisää, nin saa tuoretta.
- optimituote
Ei maksa vaivaa, kun tämä on maksimaalisen hyvää. menisi vaan lisähinta hukkaan.
- laatulohta
kalamesta ja leroy tarjouslohi oli kamalaa. Apetit Rainbow on Hätälän kanssa parasta.
- Lohionhyvääääää
Ei ne vanhaa ja huonoa saa myydä.
- 12414124
Kyll shittari ja K (kusetus aka kesko) myy paskaa. Lohet aina 2viikkoa (vähintää) vanhoja. Lidlin kalat usein vain vuorokauden kaks sitten pyydettyjä.
- kaikkea sitä "kuulee
Jaa että vuorokausi sitten pyydettyjä, ja mistähän ne on pyydetty, pakkaamolta vai.
Tosiasia on aivan toinen.
- älä osta sontaa
Osta sitä lohta tai kirjolohta talvella ja silloin kun on sikahalpa tarjous. Talvella siksi, että kylmäketju varmasti pelittää ja talvella pyydetyssä tai teurastetussa kalassa ei ole virhemakua.
Tarjouksesta siksi, että ketju on hankkinut ison kuorman ja se tulee nopeasti myyntiin silloin. Itse ostan kokonaisia kirjolohia tai lohia ja fileeraan itse. Kokonaisesta kalasta näkee jo päältä, onko kala tuore. Niitä viikon tiskissä seisseitä fileitä ei kannata ostaa.
Toki latua saa, mutta sitten pitää makssa lähes 20 kilo ja hakea file hallista. - Isompi parempi
Apetit Kuopiosta on myynyt Prismoissa Rainbow ja Apetit merkillä isoista Norjan lohesta leikattuja fileitä. Niissä on nostopäivä ja viimeinen käyttöpäivä.
Laatu on ollut ERINOMAISTA ! Kalamestan fileet on olleet HUONOJA JA RUOTOISIA.
Kalamestan file on ollut halvempaa, mutta olen jättänyt sen kauppaan. Yksi kerta riitti! - kynttilänjalka3
Kalamestan fileet on ammattitaidottomasti leikattu ja niissä on usein tunkkaisen paskan maku. En enää osta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988