Nää krisselit on menny viimeaikoina lopullisesti sekaisin.
"Juhani Starczewski (kd.) viittaa eduskunnan puhemiehen Eero Heinäluoman homomyönteisyyden vaikuttaneen Heinäluoman vaimon kuolemaan."
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/kd-politikko-heinaluoman-homosympatia-vaikutti-vaimon-kuolemaan/1968558?pwbi=56dd1afb4877f5573fab22937a1507a9
Ja jyrbä fanittaa.
Toisaalta en yhtään ihmettele, että kirkosta lähtee väkeä jatkuvasti. Koskakohan viimeinen eroaa?
Kristillisyys tekee suvaitsemattomaksi
14
114
Vastaukset
- yurkі1000js
Kutsumme hänet perussuomalaisiin. Täällä tuollaiset viisaat kannanotot ovat aina tervetulleita.
- Jyväskyläläinen
Sopii hyvin perussuomalaisiin ja on valmiiksi katolilainen, vaikkakaan ei kääntynyt.
- Epäjumalienkieltäjä
Kuka sadisti haluaa uskoa Jumalaan joka kostaa jonkun väärät mielipiteet tappamalla hänen VAIMONSA? Mitä pahaa se vaimo on tehnyt (paitsi valinnut väärän miehen), mutta kun erotakkaan ei saa.
On nämä fundikset sairaita.- pakollinen nimimerkk
Kun se mies on perheen pää ja nainen miehen omaisuutta ja alamainen. Vähän sama kuin salama iskisi taloon ja se palaisi maan tasalle. Rangaistus kohdistuu omaisuuteen.
- kyl kyl
Tämähän on tyypillistä Raamatun paskajumalalle. Lukekaa Jobin kirja. Siinä paskajumala antaa Saatanalle luvan kiusata Jobia tappamalla tämän viattomat palvelijat karjan ja lapset. Sitten tämä paskajumala korvaa Jobille menetyksen monin verroin, mutta entäs ne tapetut syyttömät?! Missä on oikeus heitä kohtaan?!
Täytyy oikein ihmetellä, miten idiootit paimentolaiset onkin onnistuneet keksimään sellaisen paskajumalan ja miten nykyaikanakin on idiootteja jotka palvovat sitä vieläkin. Erittäin hyviä pointteja.
Ilmeisesti jumalfobiaiset ja kuolemanpelkoiset narsistit kuitenkin haluavat uskoa sadistiseen jumalaansa.pakollinen nimimerkk kirjoitti:
Kun se mies on perheen pää ja nainen miehen omaisuutta ja alamainen. Vähän sama kuin salama iskisi taloon ja se palaisi maan tasalle. Rangaistus kohdistuu omaisuuteen.
Jälleen yksi yhdistävä tekiä muslimikreationistien ja palstakreationistien välillä.
Teillä kreationisteilla synkkaa.
Lainaus kertoo, että kaveri tuntee itsensä :
”Ollaanpa kerrankin ihan realisteja, niin kyllä Mäkinen ja Heinäluoma ja myöhemmin muut päästivät Suomen kannalta sellaisen paukun, joka noteerataan ihan Yläkertaa myöten”.
Realisti? Nyt pitää yurkimaisesti salaliittoteorisoida, että kaveri saa kenkää KD:sta nimenomaan siksi, että on realisti.- niinkö
Pitäiskö pahuuttas suvaita?
- Plussanpaikka
Olihan törkeä temppu Juhanilta ja kyllä petti arvostelukyky lehdeltäkin salliessaan moiset kommentit nettilehdessä niitä poistamatta.
Nyt epäilen että resussit omaava ateistinen homoterrorievokkilahko suunnittelee jo lujaa hyökkäystä ko. lehtitaloon. PITÄKÄÄHÄN VARANNE, Mäkinen on nähty hupparikaupassa. - kokkelis vaan
Ateistievokit hyväksyy kaiken rikollisen toiminnan ja tukevat näin isis-veljiään terrorismissa.
Juhani Starczewski on näitä nuorenmaan kreationistisia mikrosirumiehiä, joille Nooa on yhtä todellinen henkilö kuin Napoleon muille.
Kun nyt pikku Minna-tyttönen nosti tämänkin ketjun, muistakaamme myös, että kristillisistä erotettu ja Rehobot-valtuustoryhmän perustanut Jussi kuuluu siihen vailttuun ihmisjoukkoon, jolle Jeesus puhuu suoraan eikä vain raamatun välityksellä:
"Rehobotista Jeesus kertoi jo 1990-luvun alussa, en kyllä silloin ymmärtänyt, miten se toteutuu.
Oli aika erikoinen juttu tämä Rehobot - valtuustoryhmän perustaminen.
Tarkistin muilta pyhiltä, jotka silloinkin olivat mukana menossa ja jokainen selvästi
muisti asian ja eräs sanoi, että siitä on olemassa kansiokin, jota en kyllä muistanut, enkä ole vielä löytänyt.
Kun torstaina 15.1.2015 klo 18 KD:n Sipilä kertoi erottamisestani ja laitoin puhelimeni kiinni, niin tietysti "vähän" vikoilin Yläkertaan, mutta Herra sanoi, että rauhoitu nyt, etkö muista, mitä Minä sinulle puhuin 1990-luvun alussa. Sanoin, etten nyt kyllä muista, että mitä olet puhunut, on sen verran monta juttua ollut tässä välissä. Sanoin, että sano nyt, mitä tässä pitää tehdä ja vastaus oli, että perusta se Rehobot - valtuustoryhmä, josta sinulle kerroin jo yli 20 v sitten.
Sitten sytytti ja muistin asian ja niin Rehobot - valtuustoryhmä perustettiin klo 19."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99622
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574