Jaaha New Yorkissa julistettu hätätila

Että semmoinen lämpeneminen siellä päällänsä.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Heh, ilmastonlämpenemistiede ei osu oikeaan yhdessäkään ennusteessaan.

Äänestä
  • Erinomaisestihan se on osunut taas kerran. Ilmaston lämpenemisen tiedetään lisäävän talvisia sateita myös New Yorkissa.

    Äänestä

Niin, ihmisen aiheuttama ilmaston lämpeneminen voimistaa myös näitä New Yorkin talvimyrskyjä, kuten palstalla on kerrottu jo moneen kertaan.

Miksi teet jatkuvasti uusia aloituksia aiheesta?

Äänestä
  • Ja sitte tuli epämiellyttävä totuus.

    Äänestä

  • Al Gore-efekti livenä kirjoitti:

    Ja sitte tuli epämiellyttävä totuus.

    Al Gore vieraili Suomessa muutama vuosi sitten syyskuun lopulla. Ja kyseinen päivä oli mittaushistorian lämpimin vastaava päivä Suomessa.

    Onko tämä se viittaamasi Al Gore -efekti?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


; . kirjoitti:

Että semmoinen lämpeneminen siellä päällänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu