Nyt olisi oiva hetki muistuttaa arvon palstalaisia siitä, kuinka suomalainen mies on lähes poikkeuksetta aisankannattaja. Harvassa ovat ne pariskunnat, joissa valkoisen hääpuvun alkuperäinen idea toteutuu, sillä valkoinenhan symboloi puhtautta ja viattomuutta. Sen sijaan nykyisin tuo valkoinen symboloi valkoisen miehen sukupolvesta toiseen siirtyvää aisankannattajuutta. Suomalainen mies ei osaa edes hävetä saattaessaan tytärtään alttarille, vaan on ylpeä omasta pikku tyttärestään, viis siitä vaikka hänen päällään olisi 13-vuotiaasta saakka ähkineet Abdulit ja muut Allahmatit.
Suurin häviäjä tässä farssissa on kuitenkin avioliittoon astuva aisuri, joka harvoin tajuaa tehdä edes avioehtoa. Mikäs olisikaan sen parempi tavoite ja unelma, kuin astua avioliittoon käytetyn naisen kanssa joka hetkenä minä hyvänsä saattaa viedä puolet omaisuudesta. Suomalainen aisuri se vaan puurtaa töissä ja maksaa Älvsby-talon lainaa sekä farmarikorisen Skoda Octavian osamaksueriä. Ja kaikki tämä voi mennä alta yhtenä hetkenä, kuin vaimo aloittaa lauseensa tyyliin "meidän pitäisi vähän puhua...".
Omassakin tuttavapiirissäni esiintyy runsaasti aisuruutta, jota on surkuhupaisaa seurata sivustakatsojana. Kamunainenkin kerran tunnusti minulle pettäneensä poikaystäväänsä tummaihoisen miehen kanssa, ja kertoi jopa harkinneensa raiskaussyytettä tätä kulttuurinrikastajaa kohtaan, mutta luopui ajatuksesta myönnettyään itselleen että hän ei pistänyt tilanteessa lainkaan vastaan vaan oli täysillä mukana. Ja suomalainen mies se vaan hymyilee autuaan tietämättömänä asioista.
Nyt kehoitankin kahta ihmisryhmää miettimään asioita.
A) Avioliitossa tai parisuhteessa elävät työssäkäyvät kunnon miehet. Seuraavana palkkapäivänä kysykää itseltänne, onko tämä kaikki raataminen sen arvoista että saa leikkiä perhettä entisen elämäntapahuoran kanssa, mutta hetkenä minä hyvänsä kaikki voi mennä alta. Vaimosi voi hetkenä minä hyvänsä havahtua, että elämä kanssasi on liian tylsää ja että avioero on oikea ratkaisu. Omaisuudestasi puolet menee vaimollesi, ja nekin rahat hän käyttää todennäköisesti seksimatkoihin.
B) Naisettomat miehet. Elämä on antoisaa ilman naistakin. Avatkaa silmänne ja ajatelkaa millaista on ylempänä kuvailtu keskiverto suomalaisen perheen arki. Siinä ei ole mitään tavoittelemisen arvoista. Jos ei ole syntynyt ytmiksi, niin ihan turha on olla myöskään ktm.
Suomalainen mies on usein aisuri
75
992
Vastaukset
- Asia_ratkaistu
Aivan. Kannattaa jättää kaikki vehtailu naisten kanssa koska jo alkujaankin, asiat ovat kirjaimellisesti
päin v.ttua!
Nautitaan elosta ilman kusettaja akkoja, ilman katkeruutta. - asdfghjklklök
Ehkä valkoinen hääpuku symboloi nykyään sitä sperman määrää, jonka nainen on saanut ja tulee saamaan muilta kuin omalta mieheltään.
- Totuus2015
Olen aina sanonut, että suomalaisen naisen sisällä on spermaa enemmän kuin atm:n kivespussissa. Suomalainen nainen aloittaa elämäntapahuoran uransa siinä ala-asteelta ylä-asteelle siirryttäessä ja nuoruudessaan kokeilee kaikkea mahdollista taivaan ja maan väliltä.
Tosi monella 20-vuotiaalla naisella on kokemusta mm. seuraavista asioista:
-Monikulttuurinen seksi
-Rektaaliin jyystäminen
-Ryhmäseksi
-Lesboseksi (sinänsä ihan kaunista eikä varsinaisesti likaa naista)
-Erilaiset väkivaltaiset seksileikit
Bonuksena moni on jo synnyttänytkin.
Ja tällaisen puhkinussitun jätekasan kanssa pitäisi muka leikkiä kotileikkiä? Sallikaa minun nauraa. - AfTötterström
Totuus2015 kirjoitti:
Olen aina sanonut, että suomalaisen naisen sisällä on spermaa enemmän kuin atm:n kivespussissa. Suomalainen nainen aloittaa elämäntapahuoran uransa siinä ala-asteelta ylä-asteelle siirryttäessä ja nuoruudessaan kokeilee kaikkea mahdollista taivaan ja maan väliltä.
Tosi monella 20-vuotiaalla naisella on kokemusta mm. seuraavista asioista:
-Monikulttuurinen seksi
-Rektaaliin jyystäminen
-Ryhmäseksi
-Lesboseksi (sinänsä ihan kaunista eikä varsinaisesti likaa naista)
-Erilaiset väkivaltaiset seksileikit
Bonuksena moni on jo synnyttänytkin.
Ja tällaisen puhkinussitun jätekasan kanssa pitäisi muka leikkiä kotileikkiä? Sallikaa minun nauraa.Sepä.
- Timon_tytär
Grrrrrr ;)
- aisuri7elämää
Harva myöntää miten kovin ottaa KUPOLIIN jonkun jännämiehen siittämää poikaa katsella siinä joka päivä naukumassa.
- elämäohite
aisuri7elämää kirjoitti:
Harva myöntää miten kovin ottaa KUPOLIIN jonkun jännämiehen siittämää poikaa katsella siinä joka päivä naukumassa.
Juuri näin, kun jäin työttömäksi en kelpaa edes aisuriksi.
- Monenlaista_aisuria
Huvittava ja välillisesti aisuri on myös sellainen isä, joka päästää itseään vanhemman miehen teinityttärensä päälle ähkimään. Miettikää nyt, setä heittää viagrat ja nitrot huuleen ja kiipeää karvainen maha hyllyen teininaisen päälle ja alkaa ähkiä suu leveässä virneessä ja harmaantuneen spede-kranssin kehystämä DarkFear-kalju kiiltäen. PAM pamahtaa immenkalvo kun setä kepittää teinilihaa!
Samaan aikaan aisuri-isä kourii haluttomasti rupsahtaneen ja monen miehen nussiman vaimonsa roikkuvia tissejä ja ajattelee itkua nieleskellen, kuinka kohta joutuu huljuttamaan pientä velttoa munaansa valtavassa väljässä tuuhean karvoituksen reunustamassa aviovitussa. On kyllä hyvin kirjoitettu. Tietysti haaveilen edelleen seksistä ja parisuhteesta, jossa ei olisi muutamaan vuoteen mikään perheen elättäjä. Mutta olen miettinyt, että vaikka joku lapseton nainen minusta tässä vaiheessa kiinnostuisikin, niin en suostuisi juuri tuohon aisurin perhe-elämään.
Huvittavinta koko asiassa on, että koskaan pillua saamattomat ätmit luulevat emättimen olevan jonkinmoinen spermapussi. ;-)
- Totuus2015
No kyllähän se onkin melkoinen spermapussi, varsinkin keskiverto suomalaisnaisen tapauksessa. Suomalainen nainen kun aloittaa elämäntapahuoran uransa yleensä noin 12-13 vuotiaana eli siirryttäessä ala-asteelta ylä-asteelle. Tästä alkaen suomalaisen naisen päällä ähisee lähes poikkeuksetta maahanmuuttajia, lihaksikkaita jyystärikarjuja sekä sujuvasanaisia jännämiehiä.
Ajatelkaa aisurit, sinunkin vaimosi päällä on saattanut olla tummaihoinen mies äheltämässä ja samalla heiluttamassa päätään sivulta toiselle niin että ylisuuret huulet heiluvat edestakaisin. Tai joku jämäkkäniskainen penetraattori ähkimässä ja mölisemässä vittumainen pinkeä ilme kasvoillaan. Tai joku wannabe-Cheek muotivaatteissaan yli-itsevarman käytöksen säestämänä.
Kuvitelkaa esim. tämä mies nussimassa vaimoanne: http://www.fast.fi/wp-content/uploads/2012/07/bull2012a.jpg - AfTötterström
Ratikkakuski kirjoitti:
Japanilaiset naiset ovat siveellisiä, eivätkä pidä mustista miehistä. ;-)
Ai, uusi siveyden määritelmä?
AfTötterström kirjoitti:
Ai, uusi siveyden määritelmä?
Ei kun minua jaksaa aina vain naurattaa ätmien toive löytää kaltaisensa nainen. Ätmin vastine kun on "kaiken kokenut" nainen. ;-)
- AfTötterström
Ratikkakuski kirjoitti:
Ei kun minua jaksaa aina vain naurattaa ätmien toive löytää kaltaisensa nainen. Ätmin vastine kun on "kaiken kokenut" nainen. ;-)
Paremminkin vastakohta, niin kuin persut ja virheät.
AfTötterström kirjoitti:
Paremminkin vastakohta, niin kuin persut ja virheät.
Päinvastoin. Kokemattomat miehet ja kokeneet naiset ovat monen mielestä pohjasakkaa.
- fdsadgfsdagfdsa
Jos nainen on paljon kokenut, niin toki sinne emättimeen on spermaa ehtinyt mennä. Itseään kunnioittava ätmi haluaa puhtaan naisen.
fdsadgfsdagfdsa kirjoitti:
Jos nainen on paljon kokenut, niin toki sinne emättimeen on spermaa ehtinyt mennä. Itseään kunnioittava ätmi haluaa puhtaan naisen.
Niin, halut ne on hiirilläkin.
- Mies-22v
Ratikkakuski kirjoitti:
Päinvastoin. Kokemattomat miehet ja kokeneet naiset ovat monen mielestä pohjasakkaa.
Myöskin yli 4-kymppiset, alkoholisoituneet elämäntapaluuserit ovat useimpien mielestä pohjasakkaa, vaikka olisivatkin päässeet kartuttamaan kokemustasoaan panemalla jotain pubiruusuja.
Mies-22v kirjoitti:
Myöskin yli 4-kymppiset, alkoholisoituneet elämäntapaluuserit ovat useimpien mielestä pohjasakkaa, vaikka olisivatkin päässeet kartuttamaan kokemustasoaan panemalla jotain pubiruusuja.
Sekä alkkikset että narkkarit ovat yhteiskunnan halveksumia, sukupuolesta riippumatta.
Kirjautumatonpalstalutka kirjoitti:
Sekä alkkikset että narkkarit ovat yhteiskunnan halveksumia, sukupuolesta riippumatta.
Jep, tervetuloa kerhoon.
Mullahan oli se järkyttävä ryyppyputki 2018-2020 kunnes jouduin sairaalahoitoon, otin resepti-Lyrican äidin muistotilaisuudessa ihmisten silmien alla, ja toisinaan tumppasin rizlan jonkun crapwagonin märkää lattiamattoa vasten ja kaiken maailman koiranulkoiluttajat tai vähintäänkin koirat, havahtuivat.
Ei sen jälkeen mikään ole enää ollut entisensä. Ihmiset pelkää mua (tai exääni) mutta ihan suotta. Mutta silti, tavallaan ottaa päähän, että jos jollain aikavälillä mietin vaikkapa muuttoa, niin ketäpä mä pyytäisin avuksi 🤔 Ei nyt ainakaan ketään eläköitynyttä insinööriä, entisiä käsittääkseni hyviäkin kavereita kenellä on maan rakennus virma ja kymppipyörä Kaania, saatikka ihmisiä ketkä ovat aikoinaan ostaneet multa komponentteja mutta nyttemmin joutuneet luopumaan omasta autosta työnhakijana näiden leikkausten keskellä.
Kylmästi valtiontaloutta ajatellen, niin sehän olisi ideaalitilanne jos ihmisillä olisi varaa ostaa vanhan Volvon kromilistoja tms. mutta loppuaikoina se alkoi olla vain pelkkiä latureja, ot-pumppuja, jarrusatuloita jne.
Enpä tiedä missä virtuaalitodellisuudessa poliitikot elävät.
- Äädämi
Tämä on niin totta! Suomalaisen naisen päällä on aika moni karvaperse ehtinyt nousta ja laskea jo paljon ennen laillista panoikää. Ja kaikki reiät on ruiskutettu täyteen vaikka minkä väristä spermaa. Sellaisesta spermapankista ei kunnon miehen puolisoksi ole. Kannattaakin vain pyrkiä mahdollisimman nuorten naisten pillujen päälle ähkimään, eikä suostua alistumaan mihinkään elättäjän osaan. Naista voi sietää niin kauan kuin se pysyy hehkeänä ja antaa pillua, mutta jos se rupsahtaa, yrittää lisääntyä tai alkaa vaatia rahaa, niin viisas mies sanoo: "Kiitti pillusta, adios!"
- heisunvei
Arvostelet ja olet katkera ja silti yllytät sellaiseen, josta voit sitten naista syyttää. Olet itse pettynyt, katkera ja täysin turha tapaus tällä telluksella. Kuole pois. BP
- Aisuri-Timppa
Aamen.
- älämölä
Jos ei saa naista, niin on helppo kuvitella ettei muidenkaan kannattaisi saada.
Jestas, mikä junttipalsta tämä on. - järkyttynyt_isukki
Kiitos hyvistä nauruista, en ole pitkään aikaan nauranut näin makeasti. Siis tottahan tämän on oltava.
- läöälöäöäö
Naurat vielä tänään, huomenna totuus jysähtää tajuntaasi. Alapa kysellä naisesi taustoja.
- BEM
Karkeasti ottaen tämä lause on totta ja sitä kannattaa miettiä siin sekä miesten että naisten
"A) Avioliitossa tai parisuhteessa elävät työssäkäyvät kunnon miehet. Seuraavana palkkapäivänä kysykää itseltänne, onko tämä kaikki raataminen sen arvoista että saa leikkiä perhettä entisen elämäntapahuoran kanssa, mutta hetkenä minä hyvänsä kaikki voi mennä alta. Vaimosi voi hetkenä minä hyvänsä havahtua, että elämä kanssasi on liian tylsää ja että avioero on oikea ratkaisu. Omaisuudestasi puolet menee vaimollesi, ja nekin rahat hän käyttää todennäköisesti seksimatkoihin."
Kannattaa tosiaan muistaa, että ero on nykyään hyvin yleinen, että helppo. Kaikkea ei siis kannata perustaa ikuisen rakkauden varalle. Pidä huolta itsestäsi henkisesti ja fyysisesti. Huolehdi myös rahallisesta puolesta.
Suomeksi. Älä pidä puoliosasi itsestäänselvyytenä, Kuntoile, opiskele, käy töissä, tapaa ystäviäsi, älä jää koti-isäksi tai äidiksi, tee aivioehto, jos sinulla on huomattavasti enemmän omaisuutta jne jne. - kummitus
Niin no, en tunne kuin yhden tapauksen, jossa mies oli totaalikokematon tavatessaan nykyisen elämäkumppaninsa. Kaikkien muiden parien osalta molemmilla ollut myös aiempaa seksielämää. Vähän turha se silloin on hurskastella, että hyi kauheaa miten tuo käytetyn naisen otti. Aika pelleilyltä tuntuisi, jos minunkin suht kokenut sulhaseni alkaisi äkkiä ulisemaan, että minun olisi pitänyt odottaa tosirakkautta 30 v selibaatissa vaikkei hän itsekään tehnyt niin. :D
Avatkaa silmänne totuudelle!
- Anonyymi00026
Allekirjoitan
- Anonyymi00027
Älä puhu roskaa. Naiset ovat aivan samanlaisia. Kokemusta on. Tilaisuus tekee jokaisesta meistä "varkaan". Se on totuus.
Njaa. Juurihan mä sain ilmaiseksi pesukoneen naiselta, joka on nuorempana ollut aikuisviihdealalla, tekee nykyisin of-juttuja ja jo kesällä sain luvan kutsua häntä mamiksi 😇
Mutta en mä silti ole aisuri, sillä meistä kahdesta ainoastaan toisella on toisinaan kiire oikeisiin töihin, eikä nyt ainakaan mulla.
We all go a little mad sometimes.- Anonyymi00028
Tuon takia en tule kuuna päivänä menemään naimisiin naisen kanssa.
"naisen kanssa"
Miehen kanssako sitten? Muutenhan olisit sanonut vain, ettet mene naimisiin.
- Anonyymi00029
Miesten tulisi tehdä avioehto jos on enemmän omaisuutta.
- Anonyymi00030
On kolmenlaisia naisia. Naisia, jotka kiinnostuvat miehen ulkonäöstä, lompakosta tai ovat hybristofiilisiä eli tuntevat seksuaalista kiinnostusta tai rakastumista raakoihin rikollisiin eli ns. jännämiehiin.
Lapseton nainen synnyttää jännämiehelle tai miesmallille, mutta kun parisuhde ei kestä, niin nainen on valmis ottamaan aisurin joka elättää."mutta kun parisuhde ei kestä, niin nainen on valmis ottamaan aisurin joka elättää."
Ei munkaan edelliset parisuhteet kestäneet, mutten silti "ota" ensimmäistä miestä joka tulee vastaan. Olin päinvastoin nuorena ja suhteista ja seksistä täysin kokemattomana paljon enemmän sellainen, joka olisi kelpuuttanut kenet vaan, myös siihen seksiin. Kun tulee ikää ja itsetuntoa, niin osaa vaatia itselleen kumppania joka on reilu, rehti, lempeä, jonka kanssa pystyy keskustelemaan mistä tahansa aiheesta, jolla on hyvä itsetunto ja huumorintaju ja jonka kanssa vielä edes jotenkin natsaa fyysisellä tasolla. Enkä tarvitse elättäjää, koska käyn töissä ja tienaan itse omat rahani, minkä takia mulle koskaan yhdenkään miehen varallisuus tai varattomuus ei ole ollut ratkaiseva tekijä.Ei toi pahasti mene pieleen.
Ulkonäkö on tietty aina katsojan silmissä. Jotkut tykkää kartanlukijani Uncle B. Royalin näköisistä miehistä, jotkut mun kaltaisista kiltinnäköisistä pojista, jotkut Usain Boltista jne.
Rahalla saa kompensoitua paljon. Kysykää vaikka Ristomatti Ratialta, edesmenneeltä Calle Danhammerilta, kyläkauppias Vesalta jne.
Jotkut naiset tykkää hiukan pahoista pojista, käsittääkseni myös sosiaalityöntekijäni. No tietyllä tavalla on vähän pakkokin, kun kerran on alalla, mutta viime viikolla hän halusi halata mua kotonani. Olkoonkin että hän löysi viime vuonna mun replica-Glockin sängyn alta, tietää että mä olin viime vuonna pariin otteeseen osastolla kun vedettiin kolmiolääkkeet nolliin, nauroi aivan kippurassa kun sanoin että siinä meni maalla koko kirjanpito roskapönttöön ja 60 litraa selvää k**ta päälle ja talikko pöntön viereen jne. 😁
Mutta mä yritän silti olla optimisti, ja luotan siihen että edes muutama ihminen pitää musta ihan ihmisenä. Aiemman kappaleen vastapainoksi mä kuitenkin osaan tehdä ruokaa, keskustella tunnepuolen jutuista, tulen eläimien kanssa toimeen ja toisinaan rauhoittelen naapurin narsistisen, uskonnollisen ja väkivaltaisen muijan kissaa jne.
- Anonyymi00031
Itsepähän alistuvat ja elättävät toisten miesten lapsia.
- Anonyymi00035
Juuri niin.
- Anonyymi00032
"Parasta perään, aisapojat!"
Mainos Tampereella. Perävaunuja henkilö- ja pakettiautoihin.
Mies 65 - Anonyymi00036
J llä ole lihaksia kannatella edes aisaa
- Anonyymi00037
Mies rahoittaa naisen elämisen, mutta ei saa parisuhteessa seksiä:
https://www.iltalehti.fi/suhteet/a/b5135e04-f413-4529-a495-122bdc331f60?ilsi=NewsTicker-Puffi - Anonyymi00038
Nykyään nuoret ja lapsettomat naiset raskautuvat komeille, rikkaille ja jännille.
Mies voi olla pskakin, kunhan on komea rikas, tai jännä.
Sitten kun naisen parisuhde on päättynyt eroon ja nainen on jäänyt yksin pienten lasten kanssa, niin betamies saa mahdollisuuden. - Anonyymi00039
Listataan yh:n hyviä ja huonoja puolia:
Seksiä helppo saada kun lapset poissa
Vähemmän aikaa baareissa sekoiluun
-Muu elämä usein kuralla
-Oma aika pitäisi mennä melkolailla yh:n ja lapsen aikatauluissa
-Jos lapsen isä hakkaava alkoholisti, et pysty saavuttamaan samaa tunteiden roihua kuin naisen ja isän välillä
-Jos isä kunnon mies => nainen jättää varmaan sinutkin
-Usein ylipainoisia
-Lastenvahtina toimiminen, et ehkä saa jakaa kasvatuksellisia neuvoja
-Rahat kelpaa varmasti
/- Ostettavissa helpommin => mahdollisuuksia meille B-luokan miehille. - Anonyymi00040
Mua ihmetyttää että miksi yksinhuoltajia on niin paljon, ymmärtäisin että jos kumppani kuolee mutta se on hyvin harvalla syynä. Naiset ei joko osaa valita kunnollisia miehiä tai eivät ole itse kunnollisia.
- Anonyymi00041
Suomalainenmies on usein kukoldi ts. aisuri.
Laasaslainenmies on usein Jännä mies.
Mitä tästä opimme.
Ole Laasaslainen jännämies. OLÉ ! - Anonyymi00042
Tällä hetkellähän on tilanne että varaton ja rikollisella elämäntavalla itsensä elättävä jännä-ähkijä ehtii eläessään pilaamaan useita naisia yksinhuoltajiksi, keskimäärin varmaan kymmenkunta -> Tämä tarkoittaa suoraan sitä että kun kymmenen naista on pilalla jää kymmenen hyvää miestä on ilman naista. Jos jännä-ähkijä olisi joutunut heti uransa alussa ottamaan jälkeläisensä huollettavaksi olisi hän varmaan lopettanut rikollisen elämäntavan, moni noista naisista ei olisi edes tehnyt sille lapsia ja nekin jotka olisi ehtineet tehdä ilman lapsitaakkaa voisivat olla vielä toisten miesten käytettävissä, näin ei jäisi ne kymmenen hyvää miestä ilman naista kun voisivat hyvinkin ottaa semmoisen naisen jolla ei ole lapsitaakkaa eikä naisella mitään sitoumusta niihin jännämiehen pentuihin.
- Anonyymi00043
Ajatelkaapa jotain n. 80-vuotiasta pariskuntaa. Ne on perkele olleet monta kymmentä vuotta yhdessä, eikä ole ollut puhettakaan, että se lapsi jätettäisiin naiselle ja itse häivytäisiin ennen kuolemaa. Silloin mies osasi kantaa tekemisistään vastuun. Ennen on asiat olleet oikeasti hyvin.
Nykyään naiset oikein hakee niitä jännäjyystäreitä jotka sitten siementää penskan ja häipyvät samantien. Sitten luuserit tulevat kuvioihin ja hoitavat penskan "lapsenaan". Itse naureskelen tuollaisille parikymppisille naisille jotka ovat yksinhuoltajia. Eikös se laulukin mene "sitä saa mitä tilaa" - Anonyymi00044
Ei mitään vikaa, jos mies on esimerkiksi kuollut onnettomuudessa tai sairauden vuoksi. Suurin osa on kuitenkin yksinhuoltajia muista syistä. Yleensä nämä syyt ovat 1) harkintakyvyn puute miessuhteissa, 2) impulsiivisuus ja hetkessä eläminen, 3) kyvyttömyys ajatella lasten parasta ja yksinhuoltajuuden vaikutuksia lapsen psyykeeseen. Yhärit ovat yleensä niitä, jotka ihastuvat vääriin miehiin ja sen vuoksi niitä kannattaa vähän varoa.
- Anonyymi00045
Ei niissä miehissä yleensä (=80%) ole mitään vikaa, ihan normaaleja miehiä. Naiset eroaa nykyään huvikseen. Ja miksei eroaisi, ne saa aina mukulat itselleen ja yhteiskunnalta asumis- ja kaikki muutkin tuet ja mieheltä elarit.
- Anonyymi00046
Miehillä on kaks rimaa: pano- ja seurustelurima. Noi yh:t saattaa ylittää panoriman mutta seurustelurimaa ei.
- Anonyymi00047
Yksinhuoltajuus ja väärien miesten kanssa pariutuminen on ilmiönä Suomessa tabu.
Siihen liittyvistä ongelmista ei yleensä puhuta. Lasten isättömyys jättää heihin omat jälkensä. Yksinhuoltajien lapsilla on enemmän mielenterveysongelmia ja syrjäytymistä aikuisina. Lisäksi yksinhuoltajien pojilla on suurempi taipumus ajautua koulukoteihin, rikoskierteeseen tai käyttämään huumeita. Samat geenit, jotka ovat vetäneet miehessä yhäriä puoleensa periytyvät hänen lapsilleen, jotka kärsivät ongelmista. Toiset oppivat kerrasta, mutta toiset tekevät virheen toisensa jälkeen ja ottavat aina vääränlaisen miehen.- Anonyymi00062
Tässä on tärkeä pointti. Kun aina on vaan kyse siitä naisesta ja sen oikeudesta toteuttaa itseään, niin lapsen oikeudet unohdetaan kokonaan. Pitäisi alkaa enemmän katsomaan sitä millaista sen lapsen elämä tulee olemaan noiden holtittomien äitien kanssa. Vähintäänkin pitää huoli ettei se lapsi pidä sitä elämäntapaa NORMAALINA, lapsen pitäisi nähdä vakaita ihmissuhteita omaavia henkilöitä jotta voisi ymmärtää että oma äiti ei edusta sitä parasta a-luokkaa, eikä elämän tarvitse aina näyttää siltä kuin mitä se nyt sillä lapsella on.
- Anonyymi00048
Yhteenvetona ja osittaisena diagnoosina esitän aiheen käsittelijöille yhtäläisesti että kusipäisyys näyttäisi olevan krooninen tauti, mahdollisesti tarttuvaa lajiakin myös :D
- Anonyymi00049
Ai koska asiat sanotaan ääneen ja et halua kuulla?
- Anonyymi00050
Ennen miehet pitivät huolta lapsistaan.
Nykyään ei, mutta tämä on myös naisten syytä, koska naiset pariutuvat väärien miesten kanssa.
Naiset käyttävät seksuaalista valtaansa ja pariutuvat vain tietyntyyppisten miesten kanssa ja kukaan muu ei tee valintaa kuin nainen itse. Muistakaa se. - Anonyymi00051
Juuri näin.
- Anonyymi00052
Ihan tutkimustenkin mukaan naiset sietävät melkein mitä vaan, kunhan mies on komea ja naiset ryhtyvät ilomielin parisuhteeseen komean miehen kanssa, vaikka kukaan täyspäinen ei kuuna päivänä suorita anteeksiantoa ulkonäön takia.
No, parisuhteet ei kestä ja monista tulee yhäreitä. - Anonyymi00053
Kyllä suomalainen nainen on niin pihalla, kuin vain voi olla, elämän realiteeteista, että vaihtoehto b on ainoa mahdollinen.
- Anonyymi00054
Kyllä. Suomalaiset naiset käyttävät seksuaalista valtaansa ja parittelevat vain pienen miesjoukon kanssa. Naiset suorittavat miehille anteeksiantoja jos nämä ovat rikkaita tai poikkeuksellisen komeita.
Mutta parisuhteet ei kestä, joten naiset jäävät yksin pienten lasten kanssa. Sitten ovat valmiita ottamaan ihan tavallisen miehen jota eivät tietenkään lapsettomana olisi kelpuuttaneet. Mies tuossa alistuu.
- Anonyymi00055
Seksihurjastelut alfojen kanssa ja betat elättäjäksi.
- Anonyymi00057
Ehkäpä miehet ovat kyynistyneet huomattuaan kaavan jossa miehet jaetaan rooleihin. On rakastajia ja elättäjiä.
Rakastaja on se kuuma romanssi, vakipano, irtopano - mies jolta ei vaadita mitään. Se mies nyt vain on sellainen, jne.
Elättäjä on se mies jota syyllistetään jos tämä ei hoida velvollisuuksiaan, tai jopa ellei tämä auta toisten lapsia tai heidän äitejään.
Ja kumpi näistä palkitaan? Poikkeuksetta: rakastaja. Rakastaja saa naiset kuumimmillaan ja hauskimmillaan, vailla mitään velvoitteita tai vastuunottoa. Avioliitossakin tämä mies saa muita paremmat ehdot.
On aivan ymmärrettävää, että katseltuaan tätä kuviota aikansa Elättäjät, siis betat, päättävät, että pitäkööt naiset tunkkinsa. - Anonyymi00058
Harva mies haluaa olla cuck aisuri beta elättäjä, eikä täten halua vieraan uroksen pentuja reviirilleen.
- Anonyymi00059
En minäkään halua.
- Anonyymi00060
Olipa nämä palstan kirjoitukset asiallisia vuonna 2015! Nyt on mennyt todella pahasti alaspäin noista ajoista. Vaan kaikkea roskaa ja femakko-saastaa täällä nykyään. Ja jos onkin joku todellinen aihe niin se poistetaan mitä pikimmin.
- Anonyymi00061
Ja sitten on niitä olevinaan hyviä perheenisiä jotka ovatkin rikollisia hakkeri Stalkkereita. Haluavat rikkoa muiden suhteet sekä elämät. Esittävät vain jotain muuta.
Hyvä suhde selviää kaikesta ja muiden suhteet eivät kuulu ulkopuolisille vaikka se hirveästi näyttää silti kiinnostavan.
Pahempia ovat myrkynkylväjä ihmiset. 👍🏻 Epäluotettavat ystäväksi naamioituvat kakkisakkilaiset sekä eliittiin tähtäävät rikollisnarsistit - Anonyymi00063
Nykyään naisilla on erilainen mies elämän eri vaiheisiin.
Kun nainen on kuumimmillaan, niin nainen synnyttää komealle miehelle ja suorittaa tälle anteeksiannon, koska mies on niin jumalattoman komea.
Parisuhde komean miehen kanssa ei kuitenkaan kestä, koska nainen on pariutunut ulkonäkö edellä. Sitten kun nainen on jäänyt yksin pienten lasten kanssa, niin alistuvalle aisurille aukenee ehkä tilaisuus. - Anonyymi00064
Yksi kärkiluokan alfa-komistus kelpaa kaikille naisille ja se tavismies ei kelpaa kuin itseään matalatasoisemmille pullukoille, kyllä tämä on huomattu.
Deittisovellukset mahdollistavat kuvion jossa yksi mies panee kaikkien kanssa ja naiset eivät ole tietoisia tästä. Ongelmana on loppupeleissä naisten yksitoikkoinen miesmaku. - Anonyymi00065
Suurimmalla osalla suomalaisista miehistäkin on ollut seksuaalista kanssakäymistä ennen avioliittoa. Asiassa ei siis ole mitään ongelmaa.
- Anonyymi00066
Miehet harrastavat vähemmän seksiä kuin naiset. Kyseessä on todella paha ongelma ja se kielii selvästi siitä, että naiset parittelevat samojen miesten kanssa.
- Anonyymi00067
Anonyymi00066 kirjoitti:
Miehet harrastavat vähemmän seksiä kuin naiset. Kyseessä on todella paha ongelma ja se kielii selvästi siitä, että naiset parittelevat samojen miesten kanssa.
Fakta on, etteivät suomalaiset miehet ole mitään neitsytpoikia avioituessaan.
- Anonyymi00068
Totta. Suomalaiset naiset ovat ihan yhtälailla aisankannattajia. Ei oikeastaan kukaan mitään puhdasta ja koskematonta miestä saa.
- Anonyymi00069
""Suurimmalla osalla suomalaisista miehistäkin on ollut seksuaalista kanssakäymistä ennen avioliittoa.""
Vain harvat miehet pääsevät avioliittoon ja tottakai niillä miehillä on ollut lukuisia naisia elämänsä aikana, jotka pääsevät avioliittoon eli tuo kommenttisi näyttäytyy aika hölmöltä.
Avioliitto muutenkin on monille vain ns. kepponen jolla pyritään ilman avioehtoa siirtämään toisen omaisuutta itselle. Monesti juuri miehet haksahtavat tähän ja sitten menee asunnot, mökit, veneet jne..
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719