Tein juuri

treffaileen

Ensimmäisen treffiprofiilini ikinä. Kannattiko? Mitä mieltä? Vielä pitäisi keksiä jotain tuohon profiilitekstiin

12

<50

Äänestä

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • treffaileen

      Ja mies olen;)

    • Lykkyä tykö.

      Omaltan kokemukseni pohjalta aika hakuammuntaa tuntuu olevan. Saattaa osua nopeastikin taikka sitten useita vuosia männä ilman kummosta saldoa. Vaatii paljon kärsivällisyyttä ja pitkäjänteisyyttä.

      Mitä profiili tekstiin tullee, niin tuosta on useampaa näkökantaa. Osat sanovatten että mikäli siun profiilikuva on hyvä ja olet komea naisten mielestä, niin tekstillä ei ole väliä ko sitä voi sitten siihen SIUN ekaan viestiin ja keskustelun lomassa kertoilla ittestään niitä mitä profiili tekstiin olisi laittanut ja enemmän.

      Toisaalta taas jos siulla ei ole tekstiä ja vielä jos ei ole kuvaakaan, niin eipä siusta saa mimmottiis kuvaa millanen olet, joten olet vain yksi monien joukossa tylsällä profiililla liikenteessä ja voip olla aika hiljaista.

      Tietty jos kovinkin paljoa ihtestään rustailee, niin sitä enemmän karsii naisia poikkeen, ko nettideittailu tuppaa olemaan aika raakaa peliä siinämielessä että jos on jotain joka ei miellytä, niin vaihtoon ja seuraavaa "perempaa" ettimään.

      • mitteesiesönkkääthhh

        Opettele suomea, pelle.


      • Ymmärrän sinua hyvin.
        Minustakin ihmisessä pitää olla joku joka miellyttää.


      • mitteesiesönkkääthhh kirjoitti:

        Opettele suomea, pelle.

        pete on yksi palstan symppiksistä ja tuo tyyli sopii hänelle.


      • cvfgnjgfcfbn
        helka kirjoitti:

        pete on yksi palstan symppiksistä ja tuo tyyli sopii hänelle.

        Sivistysvaltioissa kirjoitustaidottomilla ei ole oikeutta julkaista kirjoituksiaan. Ääliövaltioissa sallitaan mm. sananvapauden nimissä kaikkea tyhmää.


      • cvfgnjgcffbn
        cvfgnjgfcfbn kirjoitti:

        Sivistysvaltioissa kirjoitustaidottomilla ei ole oikeutta julkaista kirjoituksiaan. Ääliövaltioissa sallitaan mm. sananvapauden nimissä kaikkea tyhmää.

        Asiattoman viestin ilmiannossa on jopa oma kohtansa sille, että viesti ei ole suomea. Pahasti virheellinen teksti ei ole suomea. Häiriköt ilmiannetaan armottomasti.


    • karutotuus129

      Jos olet komea, ei tarvitse kirjoittaa, saat naisia niin paljon kuin haluat. Jos et ole komea, et saa naista vaikka kuinka hienosti kirjoittaisit.

    • dvjklgvbjklf

      Ei kannattanut koska treffisivustojen naiset ovat rumia.

    • treffaileen

      Kuulemma olen hyvännäköinen, niin pitää kai sitten kuvalla yrittää uskaltaa. Päivällä sitten ottaa kuva, niin tulee parempi.

      • afshfgfdhsd

        Ei kukaan täysjärkinen laita kuvaansa nettitreffiprofiiliin. Treffailu on yksityisasia.


    • palstailija

      Kenties voi kannattaa, jos otat koko homman huumorilla ja ilman suuria ennakko-odotuksia. Jos sulta komeutta löytyy, niin se on jo puoli voittoa. Heti alkuun on hyvä muistuttaa deittipalstojen selvästä miesvoittoisuudesta, naisten passiivisuudesta ja siitä, että puolet niistä naisista "ei hae mitään" ja useimmat ovat liikkeellä muulla kuin tosi tarkoituksella. Ei kokeilussa tietty mitään häviä ja voit löytää jonkun helmen. Menestystä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1466
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1043
    3. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      681
    4. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      178
      677
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      199
      628
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      575
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      506
    8. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      454
    9. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      439
    10. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      49
      431
    11. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      430
    12. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      427
    13. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      421
    14. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      37
      412
    15. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      25
      405
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      399
    17. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      384
    18. Onko meillä mies

      Kakki hyvin?🤨
      Ikävä
      27
      380
    19. 19
      374
    20. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      373
    Aihe