Miehen tulee olla MIES eikä mikään hiiri

Kati-94

Hiiriä löytää lemmikkieläinkaupasta.

Kai ymmärrätte palstan sinkkumiehet tämän?

13

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Akti-49

      Naisen tulee olla nainen eikä mikään vanhalle juustolle haiseva vikisijä

      Hiiriä löytyy vaikkapa giantista

      Kai ymmärtää tämän palstan sinkkunaiset

      • Oikeanainen

        Kyllä,tässä,ihan naisia ollaan, hiirestä,saa tarpeeksi työaikana. En haise juustolle, enkä muutenkaan epämiellyttävälle. Määrittele siinä mikä mielestäsi on Nainen, minulla on asiasta ihan omakohtaista kokemusta..


    • Fdslkfdslkfdsfds

      *riisuu paitansa*

      Silitä toi.

    • Määrittele "hiiri"?

      Määrittele myös itsesi kaltainen nainen, eli millainen naisen kuuluisi olla, että hän olisi noin ihanan täydellinen, niin kuin sinäkin.....oikea saaliiden, Saalis! ;P

      Mutta sitten taas takaisin karuun todellisuuteen, eli olet varmasti (=ehkä) jollekin sopiva tai jopa ihanan täydellinen, mutta älä nyt sentään kuvittele, että läheskään kaikki sinut huolisi, varsinkaan mihinkään vakavampaan. - Sama tosin koskee meitä kaikkia ihmisiä tässä hassussa maailmassa, eli et ole poikkeus, niin kuin ei kukaan meistä.

    • ajatelkaasnaiset

      Naiset tulee olla kunnollinen, eikä mikään jännämiehien spermakellarina olla!

    • loukkuuntunut

      Ex----PUA on hiiri, joka pelkää henkensä edestä ettei vaan joudu loukkuun. Mieshän ei loukkua pelkää.

      • Kaikki järkevät ihmiset kiertävät loukut, eli ansat yms., eli aika huono vertauskuva kommentissasi oli, jos tarkoituksesi oli käyttää sitä vertauskuvana hyvälle suhteelle.

        Suoraan sanottuna todella tyhmä kommentti, jos aivan rehellisiä ollaan......


      • loukkuuntunut
        MGTOW kirjoitti:

        Kaikki järkevät ihmiset kiertävät loukut, eli ansat yms., eli aika huono vertauskuva kommentissasi oli, jos tarkoituksesi oli käyttää sitä vertauskuvana hyvälle suhteelle.

        Suoraan sanottuna todella tyhmä kommentti, jos aivan rehellisiä ollaan......

        Mieshän osaa loukut kiertää ja luottaa järkeensä. Hiiri pelkää että joutuu loukkuun ahneuksissaan järjen tavoittamattomissa.


      • loukkuuntunut kirjoitti:

        Mieshän osaa loukut kiertää ja luottaa järkeensä. Hiiri pelkää että joutuu loukkuun ahneuksissaan järjen tavoittamattomissa.

        Tunteena pelko on ihan luonnollista ja järkevän ihmisen reaktio monessakin asiassa, mutta toivottavaa tietenkin on, että sitä osaa työstää tai ainakin opettelee, helpommin tosin sanottu monesti, kuin tehty.

        Suhteisiin liittyen, niin kuin monessa muussakin asiassa "Siperia opettaa", eli ns. kantapään oppi, eikä niin täydellistä ihmistä olekaan, että osaisi kaikki karikot välttää omalla erinomaisuudellaan, vaan jos näin on käynyt niin tuuria on ollut matkassa sen verran, että suojelusenkeleitä ei ole ollut vain yksi......


    • plusyksi

      Vitun pelle.

    • ParaskinPuhuja

      Mikä sinä pentu olet miehistä puhumaan. Katsele niitä ikäisiäs pojankloppeja ja opettele muutakin kuin diivaelämää.

    • Eräkettu

      Ja naisen pitää olla nainen eikä mikään kulahtanut vanha huora.

    • 99x88

      Miehenä olen samaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      211
      4426
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      131
      3741
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      298
      3262
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      19
      2054
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      191
      1569
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      58
      1504
    7. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      80
      1400
    8. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1292
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      104
      1140
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      77
      1101
    Aihe