Pukki heittä mummolle voltin!
Olisiko aika listata palstan "mummot"
13
273
Vastaukset
- standup
Sulta puuttu ä.
http://vocaroo.com/i/s0BqSIGSwg9C - Luolamadonna
Mä voin ilmoittautua palstamummoksi, sillä eksentrinen älyelämä ei enää oikein nappaa.
(Nappaavaa repsiä)- ehkäoothomo
Hienostelija. Ole mies! Kukaan vittu käytä sanoja eksentrinen yms muuta paskaa neiti.
- Luolamadonna
ehkäoothomo kirjoitti:
Hienostelija. Ole mies! Kukaan vittu käytä sanoja eksentrinen yms muuta paskaa neiti.
Ei tässä nyt mieheksi kukaan ala. Sitä paitsi Rouva Ministeri on pahasti kesken.
Uuh
(Hihitystä) - oot-irhaperse
Luolamadonna kirjoitti:
Ei tässä nyt mieheksi kukaan ala. Sitä paitsi Rouva Ministeri on pahasti kesken.
Uuh
(Hihitystä)hihitystä? Haista vittu neiti! Tapa ittes! Ihme totteri-tonou oot.
- Luolamadonna
oot-irhaperse kirjoitti:
hihitystä? Haista vittu neiti! Tapa ittes! Ihme totteri-tonou oot.
Aivan ihana tapaus tämä ministerimme. Oikeastaan sarjan esipuberteettinen amerikkalaisuus hieman laimenee äitelyydestään tämän naiskokonaisuuden presentaatiolla.
Nainen luo syvyyttä elämään.
(Reps) - Luolamadonna
Luolamadonna kirjoitti:
Aivan ihana tapaus tämä ministerimme. Oikeastaan sarjan esipuberteettinen amerikkalaisuus hieman laimenee äitelyydestään tämän naiskokonaisuuden presentaatiolla.
Nainen luo syvyyttä elämään.
(Reps)Ai hitska! Mun pitää mennä sheivaan parta.
(Hihitystä) oot-irhaperse kirjoitti:
hihitystä? Haista vittu neiti! Tapa ittes! Ihme totteri-tonou oot.
Mun ketjussa ei haukuta muita...vitun sika:D
- Perusjuomaalaiset
Perusjuomaalaiset yhdistykää.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1450245238563 - Kyöstix
Pataan tulee ukki ;)
Voisin kuvitella alkavani osa-aikamummoksi palstalaisille. Sellaiseksi supermummoksi, joka vääntää kitiseviä kakaroita korvista nurkkaan häpeämään ja käskee näiden räkänokkien pestä suunsa saippualla.
Eikö se joulun sanoma mennyt jotenkin niin että onkos täällä näkynyt kilttiä lapsia? Pukki kiertää poroineen ja lahjoineen tuhmat kaukaa.
Mutta en mä jaksa. Katselen mieluummin hymyileviä kuin irvisteleviä naamoja. Ja modellille ja muille mukaville muksuille kivaa joulun odotusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa853571Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292363Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1402006Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus171626- 631264
Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631217Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501062- 59903
Kirkon kastekaava on väärin - oikea kaava löytyy Apostolien tekojen kirjasta
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää73898- 77889
