Ja alkaa lähentelemään? Kysytäänkö kutsunnoissa seksuaalista suuntautumista?
Mitä jos armeijan tupakaveri on homo?
Nsnsls
335631
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
mukaan van ei kerta homoks tee jos et mee mukaan niin voi tulla seuraamuksia!!! ;)
http://www.freshgaypics.com/st/niches/gay-military-porn.shtml
http://www.army-boy.co.uk/
http://military-guys-gay-fuck-sex.tumblr.com/
USA:n armeija -- Miehet kärsivät raiskauksista enemmän kuin naiset
May 17, 2013
Siinä kun 1 219 510 miestä palveli vuonna 2010, jos ainoastaan 17 prosenttia kaikista miehiin kohdistuvista raiskauksista raportoitiin, tarkoittaako tämä että
62 941 sotilasta raiskattiin (were sexually assaulted) toisten miesten taholta sinä vuonna?
Suhteessa, naisia raiskataan paljon enemmän; mutta lukumääräisesti miehiä on enemmän. Ja tämä oli ennen kuin "älä kysy; älä kerro" kumottiin.
"Shokki-raportti; 10 700 miestä raiskattiin USA:n armeijassa."
By Judith A. Reisman, Ph.D., and Thomas R. Hampson (Edited by henrymakow.com)
----------------------
Parhaiten säilytetty sotilas-salaisuus on että enemmistö raiskauksista USA:n armeijassa on nyt homoseksuaalisia, 'male-on-male' seksuaalista hyväksikäyttöä.
The Washington Times raportoi 13. maaliskuuta: "Puolustusministeriö arvioi että 19 000 raiskausta tapahtuu joka vuosi, mutta ainoastaan 17 prosenttia tulee raportoiduksi. Vuonna 2010... 8 600 uhreista oli naisia ja 10 700 miehiä."
3. luokan Laivaston kersantti, Brian Lewis sanoi että "hänet raiskattiin erään vanhemman kersantin toimsta ... komentaja käski hänen olemaan raportoimatta siitä, ja myöhemmin hänet diagnosoitiin henkisesti tasapainottomaksi ja erotettiin."
Lewis sanoo: "Kuten minä osoitin, miehet ovat uhrien enemmistö armeijassa. Puolustusministeriön pahamaineinen "Ask her when she's sober" (pyydä häntä sitten kun hän on selvinpäin) marginalisoi miespuoliset uhrit ja lähettää viestin että miehiä ei voida raiskata ja siksi he eivät ole oikeasti uhreja."
Siinä kun 1 219 510 miestä palveli vuonna 2010, jos ainoastaan 17 prosenttia kaikista miehiin kohdistuvista raiskauksista raportoitiin, tarkoittaako tämä että 62 941sotilasta raiskattiin (were sexually assaulted) toisten miesten taholta sinä vuonna?
Tarkoittaako tämä että "ainoastaan" 5,16 prosenttia meidän urheimmista ja parhaimmista miespuolisista palvelusmiehistä raiskattiin (were sexually violated) toisten himon riivaamien palvelusmiesten toimesta vuonna 2010?
Oliko tämä kirottu tieto laajalti tunnettua ennenkuin homoseksuaalisuuden kielto kumottiin vuonna 2011?
Jos ei, niin miksi ei? Tarkkaan ottaen, milloin tämä traumaattinen armeijan sodomistinen hyväksikäyttö alkoi lisääntyä? Alkoiko se silloin kun tämä "älä kysy; älä kerro" -politiikka otettiin käyttöön?
Todellakin, riippumatta siitä että raiskattiinko 10 700 vai 62 941 miestä, nämä rikokset voivat olla merkittävä syy sotilaiden itsemurhien merkittävälle kasvulle -- sekä väkivaltaiselle kostolle (revengeful violence).
Totta, "armeijassa palvelevista 85 prosenttia on miehiä ja 15 prosenttia naisia." Kuitenkin, laivaston henkilöstöpäällikön mukaan (2012 seksuaalisten hyökkäysten tietoisuuden kuukausittainen koulutusopas), "noin 56 prosenttia arvioiduista raiskauksista kohdistuu miehiin ja 44 prosenttia naisiin."
jatkuu...
Pornografia
Tämä poliittisesti korrekti Laivaston raportti ylenkatsoo pornon (Big Porn Elephant) huoneessa normalisoiden (as normalizing) homoseksuaaliset hyökkäykset toisten sotilaiden taholta.
Samalla kun "heteroseksuaalista" pornografiaa käytetään yleisesti herättämään ja sitten viekoittelemaan (arouse and then seduce) "heteroita" homoseksuaaliseen seksiin, "homo-pornoa" on merkittävässä määrin saatavilla valtavirran homoseksuaalisissa julkaisuissa kuten The Advocate Classified.
Ja, "heterot" sotilaat on säännöllisesti kuvattuna siellä suosituimpina, seksuaalisina kohteina.
Nyt (7. toukokuuta) Military Times raportoi että puolustusministeri Chuck Hagel määräsi tutkimuksen kohteiksi kaikki armeijan toimistot ja työpaikat maailmanlaajuisesti kitkeäkseen kaiken "materiaalin joka luo rappeuttavan (degrading) tai loukkaavan työilmapiirin."
"Viime vuonna, Ilmavoimien upseerit tutkivat 'sotilaiden' työpöydät ja vaatekaapit etsiessään valokuvia, kalentereita, aikakauslehtiä, näytönsäästäjiä, tiedostoja sekä muita esineitä joita voitaisiin pitää naisia halventavina."
Ei ollut mainintaa pornografisten esineiden takavarikoinneista jotka olisivat saattaneet halventaa miehiä.
Tätä puhdistusta oli suunniteltu jo pitkän aikaa. Vuonna 1998, USA:n Korkein oikeus tuli (upheld) Armeijen kunnia & säädyllisyys -asetusta (The Military Honor & Decency Act) osin seurauksena "erityisolosuhteista armeija-ympäristössä, jossa ammatillisuus ja kunnollinen käytös on elintärkeää."
1. heinäkuuta, Frank Rush, toimiessaan puolustuksen voimanhallinnan avustavana sihteerinä (assistant secretary of defense for force management), allekirjoitti kiellon "myydä tai vuokrata sukupuolisesti paljastavaa materiaalia Puolustusministeriön tiloissa."
"Me tarvitsemme kulttuurin muutoksen jossa jokaista jäsentä (service member) kohdellaan arvokkuudella ja kunnioituksella," sanoi Puolustusministeri Hagel, ilmoittaen uusista aloitteista estää väärinkäytökset.
"Hagel myös julkisti Puolustusministeriön vuosittaisen raportin raiskauksista, joissa arvioitiin että noin 26 000 sotilasta koko jonkin asteista 'vastentahtoista seksuaalista kontaktia' menneen vuoden aikana." Tämä tarkoittaa kahta prosenttia sotilaista jotka olivat aktiivipalveluksessa.
Mutta, jos 10 700 miestä ja 8 600 naista raportoi kiertoilmaisua "vastentahtoinen seksuaalinen kontakti" -- ja jos ainoastaan 17 % uhreista raportoi, kuinka tästä luvusta saadaan 26 000 armeijan uhria? Tämä virallinen raportti näyttää olevan ristiriitainen keskenään.
Puolustusministeri Hagel haluaa eliminoida pornografian "ajaakseen aitoa kulttuurillista muutosta." Tietenkään, meillä ei ole todella kunnioitettavaa tai luotettavaa armeijaa kunnes kaikki pornografian rippeet -- sarjakuvista internetin mainoksiin, videot, elokuvat, kalenterit ja puhelimet, sekä raiskaajat ja sodomiitit joita se kouluttaa ja hyväksyy (justifies) -- on poistettu armeijasta, Pentagonin eliitistä heidän alaisinaan toimiviin yksityishenkilöihin.
Nyt, tarkoittaako tämä että eliitin 5 200 lapsipornografian käyttäjää Pentagonissa lopulta pidätetään ja viedään oikeuden eteen?
Related:
Sharp Increase in Homosexual Assaults:
http://fellowshipofminds.wordpress.com/2013/05/25/sharp-increase-in-man-on-man-sexual-assaults-in-us-military.
Kay Griggs, wife of Marine Colonel describes homosexual initiations required for advancement:
http://www.bladi.net/forum/349233-kay-griggs-colonel-s-wife-tell.
Sex Abuse Prevention Officer Pimped Female Soldiers at Fort Hood:
http://news.antiwar.com/2013/05/15/military-sex-abuse-prevention-official-ran-on-base-prostitution-ring.
Hagel Orders Re-cerfication of Sex Abuse Personnel:
http://bigstory.ap.org/article/obama-vows-end-scourge-military-sex-abuse.
jatkuu...
Dan said (May 18, 2013):
Vahvistus vuonna 2012 että miehet ja naiset jotka miehittävät USA:n huippusalaisia ydinohjusten laukausuasemia 24/7 katselevat pornografiaa tauotta.
Siihen on syy. Pornografia vie hatselijan muuttuneeseen tietoisuuden tilaan jota on paljon tutkittu. Israelilais-amerikkalainen sosiologi Dan Ariely tutki tavallisten oppilaiden seksuaalisia mieltymyksiä ja rajoitteita 'kylmässä tilassa' -- tarkoittaen normaalia tietoisuuden tilaa. Sitten hän laittoi heidät yksityisesti katselemaan pornografiaa ja testasi heitä uudestaan. Heränneessä tilassa, opiskelijat sanoivat että he olisivat kokeilleet kaikkia lueteltuja perversioita joita he olivat pitäneet vastenmielisinä 'kylmässä tilassa'. Ei ole ainoastaan alentunut pidättyneisyys, on tahto tehdä pahaa... Ariely kutsuu sitä Jekyll - Hyde -vaikutukseksi.
Joten pornografian ja homoseksuaalisen raiskauksen kulttuuria kehitetään USA:n armeijassa jotta poistettaisiin tunnontuskat joita amerikkalaisilla sotilailla oli Vietnamissa ja aiemmissa sodissa kun oli kyse kansanmurha-määräysten noudattamisesta.
Suosituin death metal -laulu Irakin sodan ollessa kiivaimmillaan oli "Let the Bodies Hit the Floor", yhden hitin albumilta Sinner.
Se julkaistiin neljä kuukautta ennen 9/11 -iskuja teimi-ikäisiä värväytyneitä varten kuljetettavaksi Kandahariin kuulokkeita varten.
Kuulustelijat käyttivät tätä laulua Guantanamo Bayn pidätysleirillä vuonna 2003.
http://www.youtube.com/watch?v=e8-sMJZTYf0.
http://henrymakow.com/2013/05/more-men-than-women-are-raped.html
http://www.heinola.org/~patato/makow57.html
pyllyä vapaaehtosesti niin sut raiskataan!!! ;)
3. luokan Laivaston kersantti, Brian Lewis sanoi että "hänet raiskattiin erään vanhemman kersantin toimsta ... komentaja käski hänen olemaan raportoimatta siitä, ja myöhemmin hänet diagnosoitiin henkisesti tasapainottomaksi ja erotettiin."
Lewis sanoo: "Kuten minä osoitin, miehet ovat uhrien enemmistö armeijassa. Puolustusministeriön pahamaineinen "Ask her when she's sober" (pyydä häntä sitten kun hän on selvinpäin) marginalisoi miespuoliset uhrit ja lähettää viestin että miehiä ei voida raiskata ja siksi he eivät ole oikeasti uhreja."
oot hetero sut tehdään bi-seksuaaliks tai homoks vaikka väkisin!!! ;)
"heterot" sotilaat on säännöllisesti kuvattuna siellä suosituimpina, seksuaalisina kohteina.
suomen!!!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10257961
Seksiä rintamalla (myös heteroilla) - sotaveteraani muistelee
"Sodan jälkeen tuli usein kadulla vastaan miehiä, joilla oli vaimot ja lapset ympärillään. Samoja miehiä, joiden kanssa oltiin sodan aikana oltu seksihommissa. Kun sodan aikana ei ollut naisia saatavilla, nämä aviomiehet ja isät olivat hakeneet iloja meikäläisten maisemista. Mehän mentiin ulos, että saatais naida. Niissä oloissa sitä oletti, että monet olisivat olleet homoja, mutta sitten sodan jälkeen sitä oikein todella yllättyi, miten paljon heteroita niissä olikin."
-- Touko Laaksonen / Tom of Finland
Miesrakkaus sota-aikaan rintamilla ja vapaa-ajoilla
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12068110
Touko Laaksonen eli Suomen tunnetuin sotaveteraani, taiteilijanimeltään Tom of Finland kertoo näillä kulttuurihistoriallisesti arvokkailla tallenteilla mitä sota oli ja miten miehet rakastelivat toistensa kanssa niin rintamilla kuin vapaallakin:
http://ranneliike.net/teema/homo-suomi-sodassa?aid=2212
Homoseksuaalisuus sodassa
Tom of Finland säätiön puheenjohtaja kertoo kyseisestä taiteilijasta.
http://www.youtube.com/watch?v=D8KdpUZJ3zg
Kohdassa 3:50 mies kertoo "Tom of Finlandin" harrastaneen ensimmäisen kerran seksiä miehen kanssa sota-aikana... eli sitä siis todellakin tapahtui.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6782424
18.10.2002 00:00
https://www.city.fi/suhteet/100 vuotta ulos kaapista/632
100 vuotta ulos kaapista Kuinka epänormaalista tuli normaalia.
arisuhdelaki hyväksyttiin vuosi sitten. Sen yhteydessä homoista ja homoudesta puhuttiin kyllästymiseen asti. Sata tai viisikymmentä vuotta sitten kukaan ei sanonut homoista mitään, ei ainakaan mitään hyvää. City esittelee Suomen homohistorian sortovuosista bailubuumiin.
1889 Homoudesta tulee rikos
Homoseksuaaliset teot säädetään rikoslaissa rangaistaviksi. Aiemmin laissa on Sodoman synneistä mainittu erikseen vain eläimiin sekaantuminen.
1897 Itsetyydytyksestä kurja kuolema
Homojen huvit vähenevät entisestään: kotilääkärikirjan mukaan itsetyydytyskin johtaa näön heikkenemiseen, ymmärryksen tylsistymiseen, kaatumatautiin ja ennenaikaiseen, kurjaan kuolemaan.
1930 Homo-ravintoloita Espalla
Pohjois- ja Eteläesplanadeilla on monia ”miehimysten” suosimia ravintoloita, muun muassa Svenska Teaternia vastapäätä sijaitseva Catania. Iltakävelyllä käydään Esplanadien lisäksi Mannerheimintiellä tai Tähtitorninmäellä.
1932 Tanskan malli
Ollako vai eikö olla? kyseli Tanskan prinssi Hamlet muinoin. Tragediat vähenevät ja jokaisen on helpompaa olla mikä on, kun Tanska sallii homoseksuaaliset teot.
1939 Rintamalla ei naisia näy
Talvisota alkaa. Rintamalla monet heterotkin saavat kokemuksia miesten välisestä ystävyydestä. Homomies muistelee: ”Olin ainoa jolla oli huopa. Minulla olikin menekkiä sen ansiosta, koska jokainen halusi olla lämpimässä. Ollessani kerran vieraassa korsussa huopineni kysyin ääneen, kenen viereen voin tulla. Moni huusi minun, minun. Olin kuitenkin jo katsonut, mihin halusin mennä ja odotin kutsua. Ja tulihan se sieltä.”
1944 Ruotsalaiset leimataan homoiksi
Sodanjälkeinen Suomi palaa perhe-elämään. ”Sodan jälkeen tuli usein kadulla vastaan miehiä, joilla oli vaimot ja lapset ympärillään. Samoja miehiä, joiden kanssa oltiin sodan aikana oltu seksihommissa”, muistelee Tom of Finland. ”Kun silloin sodan aikana ei ollut naisia saatavilla, nämä aviomiehet ja isät olivat hakeneet iloja meikäläisten maisemista.”
Ruotsissa homoseksuaalisuus muutetaan lailliseksi ja homokulttuurista tulee entistä näkyvämpää. Sodan jälkeen ja 1950-luvulla Suomi vähitellen ulkoistaa kiusallisen homouden Ruotsiin. Sotaa vältelleet ruotsalaiset onkin helppo leimata ”hinteiksi” saksasta tulevalla sanalla.
1948 Homoviittauksia Suomi-filmissä
Valentin Vaalan elokuvassa Ihmisiä suviyössä esiintyy tukkipoika Nokia. Martti Katajiston esittämä roolihahmo on tiettävästi ensimmäinen homo suomalaisessa elokuvassa.
1951 Kalle varoittaa nuorisoa
Ajanvietelehti Kalle julkaisee homoja käsittelevän juttusarjan ”Inhottu, halveksittu ja paljon puhuttu kolmas sukupuoli”. Ruotsalaisten homoskandaalien innoittama artikkeli tuo esille myös homojen näkemyksiä. Päätoimittaja Pekka Kotkavuoren mukaan tavoitteena on kuitenkin ”varoittaa nuorisoa yhteiskunnasta piilevästä homoseksualismin vaarasta” ja estää suomalaisia miehiä ”luisumasta tämän sairauden ja epänormaalisuuden pauloihin”.
Kalle julkaisee myös pääkaupungin poliisin pidätys- ja epäilytilaston joulukuulta 1950 ja tammikuulta 1951. Siihen on kirjattu ansiokkaasti ammattiryhmittäin 66 miestä, jotka olivat esiintyneet siten, että heitä on aihetta epäillä homoseksuaalisista teoista.
jatukuu...
1955 Suomi-filmissä hau-hau?
Mika Waltarin 1946 kirjoittamasta suositusta näytelmästä Rakas lurjus tehdään elokuva. Edvin Laine suutelee siinä poikaa ja säikähtää olevansa ”sellainen mies”. Onneksi poika paljastuu naamioituneeksi tytöksi (Ansa Ikonen). Nyt miespolo voi riemukseen todeta, ettei olekaan homoseksuaali – tai ”hau-hau”, kuten elokuvassa sanotaan.
1959 Uhkaavaa kasvua
”Viranomaiset varoittavat: Uhkaava kasvu”, otsikoi Jallu-lehti vuonna 1959. Helsingin poliisi oli pidättänyt edellisvuonna peräti 218 ”homoseksuaaliseen törmäilyyn syyllistynyttä” miestä, neljä kertaa enemmän kuin vuonna 1950. Poliisi varoittaa nyt erityisesti maalta tulevia asevelvollisia varakkaista poikamiehistä, jotka juottavat uhrejaan ravintolassa tunnelihumalaan tarkoitusperiensä saavuttamiseksi.
Jallun mukaan ”niiden, jotka huomaavat itsessään taipumusta toiseen samaa sukupuolta olevaan, on heti ja viivyttelemättä poikettava psykiatrin puheille. Tämän sairauden kuten kaikkien muidenkin parantumistoiveet ovat sitä suuremmat, mitä aikaisemmin hoitoon tullaan.”
1964 Homot valtaavat Vanhan
Homomiehet kyllästyvät heteroravintoloissa flirttailuun. He valtaavat ravintola Vanhan Kellarin, kun se avataan marraskuussa 1964. Vanhan Kellari pysyy homojen tapaamispaikkana useamman vuosikymmenen.
Viikon totuus -lehden mukaan rautatieaseman ”lätät” ovat jo oppineet ”viilaamaan homoa linssiin” ja juovat homomiesten laskuun viinaa ravintoloissa.
1966 Homoseksuaalipesä Helsingissä!
Ilta-Sanomat julkaisee paljastusartikkelin “Homoseksuaalipesä Helsingissä”. Joukko yhteiskunnan tukipylväitä kirjoittaa addressin, joka paheksuu sensaatiohakuista kirjoittelua ja vaatii homoseksuaalikiellon poistamista laista.
Viikon totuus -lehti vaatii poliisilta toimia homofiilien kurissa pitämiseksi. ”Kun nuori nainen menee kavaljeerinsa kanssa helsinkiläiseen ravintolaan, hän ei enää voi keskittyä pitämään loitolla tämän naispuoleisia ihailijoita, vaan hänen täytyy olla myös varuillaan kaksilahkeisten vuoksi, jotka ovat kiinnostuneet hänen kavaljeeristaan”, lehti valittaa.
1967 Lesbot valtaavat Vanhan
Alko muuttaa ohjeitaan niin, että naiset pääsevät ravintoloihin ilman miesseuraa. Homoseksuaaliset naiset valtaavat osansa Vanhan Kellarista, jonka Karhukabinetista muodostuu maan ensimmäinen lesbokapakka. Nimimerkki Kaisa-Leena muisteli menoa 96-lehdessä vuonna 1976 näin:
”Ensimmäinen kosketukseni ’piireihin’ tapahtui Helsingissä Vanhan kellarin ’viinituvassa’. Katselin järkyttyneenä ympärilläni pyöriviä aatteemme eturintamasotilaita. Tosiaan sotilaita, sillä yhdellä oli puukko vyöllään, toinen poltti piippua, kolmas ja neljäs kittasivat neloskaljaa kymmenen minuutin pullovauhdilla ja loppu sakki hymisti ympärillä ikään kuin yhtenä kuorona.”
Hymylehti kohahduttaa haastattelemalla ulkomaille seksuaalipakolaiseksi lähtenyttä suomalaista homoseksuaalia. Lehti julkaisee homoista useita artikkeleita.
Radiotoimittaja Jorma Elovaara tuttavineen perustaa Suomen ensimmäisen homojärjestön, Toisen säteen ryhmän. Yhdistysrekisteri kysyy Helsingin raastuvanoikeudelta, onko näin radikaalia yhdistystä edes laillista rekisteröidä. Hakemus perutaan.
1968 Vanha vallataan taas kerran
Opiskelijatkin päättävät vallata Vanhan, vaikka jo omistavat sen. Ihmisoikeuksia ajava Marraskuun liike pitää vuosikokouksensa Claes Anderssonin johdolla, ja seksuaalivähemmistöjen jäsenet vaativat ensimmäisen kerran itse julkisesti tasavertaisuutta. Andersson kritisoi homojen ja lesbojen leimaamista ”psyykkisesti häiriintyneiksi” sairausluokituksessa. Homoaktivistit perustavat keskustelukerho Psyken.
1969 Papiljotit lentävät Stonewallissa
New Yorkin poliisi tekee ratsian Stonewall Inn -nimiseen homobaariin Greenwich Villagessa. Homot heittelevät poliiseja puuterirasioilla, papiljoteilla ja huulipunatuubeilla, kertoo New York Daily Newsin irvaileva artikkeli. Poliisin mielivaltaa vastustetaan ensi kerran, ja amerikkalainen homoliike syntyy.
1970 Ensimmäiset pride-kulkueet
New Yorkissa ja Los Angelesissa järjestetään ensimmäiset gay pride -kulkueet Stonewallin vuosipäivänä.
1971 Luvallista mutta sairaalloista
Homoseksuaaliset teot kieltävä rikoslain pykälä kumotaan. “Ilmiön poikkeavuus ja sairaalloisuus” täytyy kuitenkin tehdä kaikille selväksi. Kirkon ja korkeimman oikeuden painostuksesta eduskunta lisääkin lakiin kehotuskiellon, joka kieltää julkisen kehottamisen kahden samaa sukupuolta olevan henkilön väliseen haureuteen. Pykälän vuoksi televisiossa ei voida näyttää ohjelmia, jotka antaisivat homoseksuaalisuudesta myönteisen kuvan.
1974 Seta aloittaa
Seta perustetaan. Yksi sen perustajista, seurakunnan nuorisotyöntekijä Seppo Kivistö erotetaan virastaan. SAK:n juristi Tarja Halonen puhuu Setan ensimmäisessä julkisessa paneelikeskustelussa. Suomessa järjestetään ensimmäinen pride-kulkue.
1979 Kahdenlaista lumppushow’ta
Drag-kuume leviää Suomeen. Ilta-Sanomat kirjoittaa: ”Drag- eli lumppushown paras puoli oli siinä, että estottomasti saa kurkkia mitä näkyy. Ja kuinka se sinne on laitettu ja saatu pysymään.” Lihakauppias Raimo Liukkonen nousee drag-tähdeksi.
Toisenlaisessa lumppushow’ssa, saippusarja Dallasissa, J.R. on innoissaan. Lucy Ewing kihlautuu Kit Mainwaring -nimisen nuorukaisen kanssa. Avioliitto kariutuu, kun Kit paljastuu homoseksuaaliksi.
1980 Halosesta Setan puheenjohtaja
Kansanedustaja Tarja Halonen valitaan Setan puheenjohtajaksi.
1981 Homojen ihmeparantuminen
Suomessa koetaan ihmeparantuminen. Kymmenettuhannet ihmiset tulevat terveiksi, kun sosiaalihallitus poistaa homoseksuaalisuuden virallisesta tautiluokituksesta. Suomi on viimeinen Pohjoismaa, jossa homoseksuaalisuus lakkaa olemasta sairaus.
1983 Aids-paniikki iskee Suomeen
Suomen ensimmäinen aids-tapaus löytyy. Aidsin pelko kasvaa hysteeriseksi, kun iltapäivälehdet julkaisevat sensaatiolööppejä ”tarttuvasta homosyövästä” ja ”homorutosta”. Setan ikkunat kivitetään rikki ja monet homot saavat tappouhkauksia.
1984 Ensimmäinen homoravintola avataan
Ensimmäinen pelkästään homoille tarkoitettu ravintola, Gambrini, avataan Iso Roballe. Ravintolaan pääsee huomaamattomasti sisäpihan kautta.
1992 Don’t Tell Mama ja H2O
Ravintola Don’t Tell Mama avataan Annankadulla. Uusi avoimuuden aika alkaa, kun homodiskoon jonotetaan kadulla. Eerikinkadulla avataan H2O (nykyinen Con Hombres), joka pystyttää kadulle suositun terassin.
1994 Lisää baareja
Lesbojen suosima Nalle Pub avaa ovensa Kalliossa ja Café Escale Kampissa
jatkuu...
1996 Eva Dahlgren naimisiin
Ruotsalainen rock-tähti Eva Dahlgren menee naimisiin Efva Attlingin kanssa. Tapahtuma käynnistää Suomessa keskustelun homoliitoista.
Heteroystävällinen homoravintola Lost & Found avataan.
1997 Miss Drag Queen -kisat
Suomen ensimmäinen virallinen Drag Queen -kilpailu järjestetään ravintola Don’t Tell Mamassa.
1999 Tiivi-Taavit loppuvat
Teletappien käsilaukkua kantava, purppuranvärinen ja kolmioantenninen Tiivi-Taavi leimataan homoksi. Tiivi-Taavit loppuvat Stockmannilta.
Maikkarilla alkaa Salatut elämät -sarja, jonka homopojasta Kallesta tulee monen päiväuni.
2000 Älä kerro äidille
Nelonen esittää kohun saattelemana brittisarjan Älä kerro äidille (Queer as folk). Homoyleisön on imenyt samalla teholla ruudun ääreen vain Todella upeeta!
2001 Parisuhdelaki hyväksytään
Eduskunta hyväksyy parisuhdelain kiivaan keskustelun jälkeen äänin 99–84.
2002 Ensimmäiset rekisteröidyt parisuhteet
Heterohääparit yllättyvät, kun parhaat hääpuvut, hienoimmat limusiinit ja vinkeimmät häälahjat onkin jo viety.
Lähteet: Tutkija Tuula Juvosen väitöskirja Varjoelämää ja julkisia salaisuuksia. Kati Mustola: Suomalaisten homo- ja lesboliikkeiden historiaa. Z-lehden arkisto. Helsingin Sanomien arkisto.
DTM toi homot kadulle
Keskiviikkoilta, ravintola DTM. Kukaan ei hämmästy, vaikka transvestiitti pelaa shakkia ruoska kädessä ja satakiloisella miehellä on käsilaukku. Eipä juuri siitäkään, että sisään tulevalla heteropojalla on Koffin lippis ja kirkuvan keltainen Sesto-muovipussi, jotka eivät monenkaan trendihomon vaatetukseen sointuisi.
”Parasta DTM:ssa on juuri se, että ihmisiä on laidasta laitaan. Kaikki erilaisuus hyväksytään ja tänne voi tulla juuri sen näköisenä kuin haluaa”, 24-vuotias asiakas sanoo.
DTM vietti syyskuussa kymmenvuotisjuhliaan. Mukana viikon bileissä olivat homoyleisön suosikit Kikkaa ja Chippendalesia myöten. Rankka juhlinta on vaatinut veronsa, ja vain muutama vakioasiakas jaksaa jatkaa viikon bileputken jälkeen.
Kamppiin vuonna 1992 avattu DTM, silloin vielä Don’t Tell Mama, rikkoi kymmenen vuotta sitten monia rajoja. Jonot tuotiin tarkoituksella sisäpihojen hämärästä kadulle. Avoimuuden ihmettä tultiin katsomaan kaikkialta Suomesta. Vieläkin uteliaat kurkkivat ikkunoista sisälle.
DTM:n päänavauksen jälkeen homoravintoloita ilmestyi Helsinkiin kuin sieniä sateella. Moni niistä on jo sulkenut ovensa, mutta DTM porskuttaa yhä. Pian tosin uudessa paikassa Iso Roballa.
Heterot eivät aina arvosta homojen huomiota, mutta yhtälö ei toimi toisinkaan päin. 23-vuotias homopoika kertoo: ”Olin heterokavereiden kera Hesperia Night Clubissa, jossa kimppuuni iskeytyi humalainen nainen. Ajattelin, että pääsen siitä eroon, kun kerron että olen homo. Valitettavasti kyseisen lääkärisnaisen sisällä heräsikin jonkinlainen sosiaaliantropologi, ja hän halusi tietää kaiken maailman asioita homoudesta. Tilanne muuttui kiusallisesta sietämättömäksi kun nainen alkoi kysellä ’No millaisista miehistä sä sit tykkäät?’”
Homobaarissa itseään ei tarvitse selitellä tai hävetä. Flirttiä sieltä kuitenkin löytyy. ”Minusta tuntuu, että homobaareissa on paljon enemmän seksiä ilmassa kuin heterobaareissa. En kylläkään osaa arvioida heteroseksuaalista jännitettä”, homomies kertoo. Miehet ovat yleensä naisia suorempia, mutta siksipä heterotytötkin tulevat homoravintolaan bailaamaan välttyäkseen miesten lähentelyltä.
Kaikkia DTM:n ja muiden homoravintoloiden ilmapiiri ei miellytä. ”Homobaareissa käyvät vain tympeät kanat”, täräyttää 21-vuotias homopoika. Homotkin ovat – yllätys yllätys – erilaisia.
saippuaa suihkussa!!! ;)
Dont Drop The Soap
https://www.youtube.com/watch?v=2Tburu9kU88
Prison Talk Episode 2: Joining a Gang and Dropping the Soap
https://www.youtube.com/watch?v=1pEzp-Bn1Lk
Ei ole tainnut aloittaja vielä itse käydä armeijaa, kun moisia pelkoja on. Tuollainen tilanne lienee kuitenkin aika harvinainen.
Annat pakit, mutta kohteliaasti, vai mitä rumamaija?
90-luvulla kutsunnoissa kysyttiin "oletko kiinnostunut kukkakaupan perustamisesta?" tai jotain vastaavaa.
Ja sinä vastasit: "kyllä olen" ja sait vapautuksen. Sitten poistuit poikaystäväsi kanssa syömään hattaraa ja leikkimään hyppynarulla.
Sitä varten armeijassa jokaisella miehellä on henkilökohtainen ase. Jos homo käy päälle muna pystyssä, niin pystyy puolustautumaan. Jos ase on telineessä kiinni, homon voi nujertaa käyttäen armeijassa opetettuja lähitaistelutekniikoita, eli kenttälapiolla 500 kertaa homoa (ylä)päähän, eiköhän sen ståndis siitä laske. Sitä paitsi, eivät homot edes mene armeijaan vaan sinne hinuripalvelukseen pyllyjä pyyhkimään. Tältäkin palstalta löytyy tunnettu esimerkki miehestä, joka ei mennyt armeijaan, ja miten kävi: tukka lähti, perä korkattiin laivalla.
Menkää pojat kuulkaa sinne armeijaan, älkääkä pelätkö mitään homoja.
Jos olisin tappanut kaikki päälleni käyneet miehet, en olisi kauheasti vapaalla jalalla elämässäni ollut.
Mutta sitähän se homofobia kai on: pelko, että homomiehet kohtelevat sinua, kuten itse kohtelet naisia.
Annat kiltisti peppua ja uhraudut suvaitsevuuden alttarilla, niinku suomen naisetkin.
Kumpaa sinua pelottaa enemmän,.. Se että joku lähentelee vai että kysyvät sinun seksl. suuntautumistasi?
Ei aloittaja tarkoittanut kysymystä omasta seksuaalisuudesta vaan sitä, että pääsevätkö homot armeijaan.
No miksei pääsis?? Kävinhän minäkin armeijan. Yhtä hyvin pärjäsin kuin muutkin. Eikä tullut edes mieleenkään lähennellä ketään HALOO!!!
Oletkin nainen. Taisit vain tykätä miespuolisten lähentelyistä.
Kyllä mulla munat on, ainakin viimeksi kun kävin kusella.
Lukijat kertovat: "Harrastin armeijassa seksiä yli 30 miehen kanssa"
Lauantai 8.2.2014 klo 22.37
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014020818022399_uu.shtml
Varusmies-lehti kertoi hiljattain, että seksi kasarmin porttien sisäpuolella on yleistä. Nyt lukijat verestävät armeijamuistojaan.
Ennen armeijaa olin melko hiljainen ja tunnollinen tavallinen tyttö pitkässä seurustelusuhteessa.
Armeija muutti kaiken. Kaikki alkoi jo p-kaudella, kun olosuhteet ajoivat intiimiin tilanteeseen erään alikersantin kanssa. Koska seurustelin, tämä musersi minut, sillä en kuvitellut pettäväni armeijassa. Hiljalleen ajauduin eri miesten kanssa useammin seksiin mitä oudoimmissa paikoissa, joskus ehkä hieman vastoin tahtoanikin.
AUK:ssa aloin saada aika suoria ehdotuksia myös skappareilta. Sitten se tapahtui. Eräs skappari joka pystyi vaikuttamaan asemaani, kutsui huoneeseensa juttelemaan mitä tavoitteita minulla oli. Ei mennyt kauaa kun hän vain katseella kysyen tarttui minuun ja harrastimme seksiä hänen huoneessaan. Tilanne oli outo, sillä hän oli naimisissa ja paljon minua vanhempi. Aloin saada outoja katseita kasarmilla. Tämä oli muutamille muillekin tytöille kasarmin arkea.
Nyt siviilissä koen häpeää, enkä enää voi ajatella seurustelevani. Tapaan vielä satunnaisesti intissä tapaamiani miehiä yhden illan juttujen merkeissä. Harrastin seksiä palvelusaikanani yli 30 miehen kanssa, yhden kanssa vain kerrallaan tosin. Yleensä miehet olivat korkeammassa asemassa ja ehdottivat tätä itse, joskus aloite tuli minulta. Ehkä kerran tai pari koin, että minua pakotettiin, mutta toisaalta painostavat tilanteet armeijassa ajoivat joskus siihen. Ja koskaan näistä ei puhuttu. Se vain tapahtuu.
Alikersantti-A
Mulla oli Lahdessa aliupseerikoulussa kaksi vakituista "naisoppilasta". Hommat hoideltiin yleensä naisten suihkussa ja joskus käytävälläkin, jos sattui itse päivystämään.
ST
Omana armeija-aikanani ihastuin muutamaankin palvelustoveriin. Flirttiä ja katseiden vaihtoa oli puolin ja toisin, mutta kohtaamiset tapahtuivat kuitenkin varuskunnan porttien ulkopuolella. Tapailin kahta eri poikaa palvelusaikanani. Tosiasiassa taisin olla enemmän "yksi jätkistä" kuin kiinnostusta herättävä nainen.
----------------------
-Kersantti Karoliina-
Minulla oli suhde alokasaikoina luutnantin kanssa, jotta sain kuntsareita enemmän. Olemme molemmat miehiä.
Mica
Kerran yllätin kaverin intin linja-autosta maanpuolustuskurssilaisen kanssa
Mortti
Koin armeijassa seksuaalisen heräämiseni. Samassa tuvassa oli useampiakin hyvännäköisiä kundeja, ja välillä harrastettiin seksiäkin. Allerkirjoitan täysin, että auktoriteetti kiinnostaa ja kiihottaa, vietin useita kuumia öitä erään luutnantin kanssa, joka oli vieläpä naimisissa.
--------------------------
SPol 2/11
Suhde omaan käteen ainakin syveni suorastaan rakkaudeksi.
SPol 2/11
Suhde omaan käteen ainakin syveni suorastaan rakkaudeksi.
SPol 2/11
Suhde omaan käteen ainakin syveni suorastaan rakkaudeksi.
Olin vierailupäivänä armeijassa käymässä veljeni luona. Katselin kaikkia ympärilläni olevia komeita armeija poikia flirttaillen samalla heidän kanssaan. Oli mukavaa saada niin monelta mieheltä niin ihania katseita. Ajattelin että mitä kaikkea kivaa voisikaan tehdä noitten komistuksien kanssa. Noh, olihan siellä sitten yksi komistus yli muiden. Ali-kersantti Koski oli kyllä niin kuumaa katsottavaa. Olisi tehnyt mieli hyökätä heti hänen kimppuunsa kun näin hänet. Olihan meillä sitten myös pientä silmäpeliä siinä samalla kun hän esitteli tupia. En tiedä mitään niin muuta seksikästä kuin lihaksikas armeija pukuinen mies. Kuumat väreet kävivät läpi koko vartaloni kun katselin tuota ihanaa miestä. Nuo ihanat käsilihakset, tuo ihanan tiukka takapuoli.. Voi, mitä kaikkea ihanaa voisinkaan hänen kanssaan touhuta.
Ollessamme kierroksella Koski hivuttautui vierelleni ja kysyi: -Noh, mitäs mieltä neiti on armeijasta?
Tunsin punan nousevani kasvoilleni, koska olin juuri ajatellut hänestä kaikkea tuhmaa.
-Nooo, aika hyvältä näyttää.. Öh, siis tämä rakennus.. heh.. Sanoin sitten lopulta nolona. Koski loi minuun veikeän katseen ja osasin siitä jo päätellä että hänkin halusi minua.
Kierroksen lopussa hän yhtä äkkiä veti minut johonkin pieneen ja ahtaaseen siivous komeroon. Muut eivät onneksi tajunneet, että katosimme koska olimme jo jonkin aikaa kävelleet joukon perässä jutellen kahdestaan niitä näitä.
-Mä huomasin ne sun katseet, tyttönen. Suakin oli tuossa niin kiva katsella kun ei oo pitkään aikaan naista nähnyt. Varsinkaan noin kaunista yksilöä. Hän sanoi samalla ku hivutti kätensä takapuolelleni ja puristi kovaa.
-Mmh, itsekin olet varsinainen komistus. Sain sitten hänelle sanottua sentään jotain.. Samalla hän liikutti käsiään pitkin vartaloani ja antoi harvinaisen kiihottavan suudelma. Tunsin jo kuinka alapäässäni alkoi kihelmöidä.-Mmh, tuo tuntuu ihanalta. Koski vaikeroi kun aloin hipelöidä hänen etumustaan joka alkoi jo jöpöttää harvinaisen kovana. Koski alkoi hitaasti riisua paitaani pois ja samalla hän suukotteli rintojani. Siinä samassa olivat rintaliivitkin lähteneet ja hän ottikin heti käsittelyynsä minun kovana nöpöttävät nännini. -Mmmmmmh. Mumisin samalla kun hän nuoli kiusoitellen nännejäni. Aloin riisua sitten hänen paitaansa ja näin hänen mahtavat vatsalihaksensa. Aah, kuinka niin rakastan sitä ku miehillä on hyvät vatsalihakset.
Aloin samalla raottaa hänen housujaan ja sain esille kovana jo täysin kovana seisovan kalun. Otin sen varovasti huulieni väliin ja imin sitä niin kovaa että hän ei voinut muuta kuin vaikeroida vain. -Vittu, sä oot tosi hyvä tossa hommassa.. Ei perkele.. Imin ja nuolin hänen kaluaan kaikin tavoin saaden hänet aivan kiimaan. -Aah, nyt sun on pakko lopettaa tai multa tulee kohta. Sitten hän nosti minut johonkin pöydälle ja alkoi riisua housujani. -Mmmmh. Täällpäs ollaankin jo ihan märkänä. Hitaasti hän hivutti sormensa pillulleni ja alkoi tehdä ihanaa pyörivää liikettä sormillansa minun klitoriksellani. Sitten hän painoi siihen huulensa ja nuoli ja imi minua maailman ihanimmalla tavalla. Olin niin kiimassa muutenkin että ei mennyt kauaakaan että sain maata järisyttävän orgasmin. -Voisinks mä ottaa sut täkää päin? Hän kysyi varovasti minulta kesken nuolemisen. -Totta vitussa. Sain vain sanottua..
Sitten hän käänsi minut selin pöytää vasten ja työnsi kovan kalunsa takaa päin sisääni. Ensin hän työntyi muutaman kerran hitaasti sisääni saaden minut aivan sekaisin päästäni kiihkosta koska se tuntui niin helvetin hyvältä. Kohta me naimme siinä täyttä päätä kuin ei oltaisi ikinä ennen kumpikaan harrastanut seksiä. Ei kestänyt kauaakaan kun hän tuli sisälleni huohottaen -Aah, voi jestas että tuntui mahtavalta pitkästä aikaa..-No eipä suotta. kiitos vain sinulle Ali kersantti Koski. Sitten hän käänsi minut vielä ympäri ja antoi ihana pitkän kieli suudelman.-Sori mutta nyt on aivan pakko mennä. Sitten hän pikaisesti puki, lähti ja jätti minut siihen ihmettelemään että mitäs kummaa äsken tapahtuikaan.. En pystynyt hetkeen liikkumaan mihinkään koska oli juuri saanut mitä mahtavinta kyrpää että oli vieläkin aivan lumoissani.. Pitääpäs tulla uudemman kerran vierailemaan tänne armeijaan...
Ennen tätä tarinaa olin flirttaillut jo pitkään ajatuksella miesten välisestä seksistä. Nainen on oli ollut minulle silti se himottavampi sukupuoli.
Seksi oli ollut nautittavaa ja täysin heteroa.
Useita vuosia sitten juoduin kuitenkin tunnustamaan itselleni ettivät asiat olleet näin yksinkertaisia.
Huomasin että kuvat erektoituneista kulleista saivat vatsanpohjan kutittamaan odottamattomalla tavalla. Kiinnostus eteni pitkään hitaasti, kaapin ovien takana.
Ensimmäinen vihje tuli jo armeijassa.
Tuvassa pyörineestä pornolehdestä oli viety jo kaikki herkulliset kuvat mujista. Lehteen kuului kuitenkin oma gay-speciaali vihko, joka oli ajautunut hylkytavarana pinon alimmaiseksi.
Eräänä huonosti valvottuna ginesviikonlopun yönä hiippailin vaivihkaa lukemistolle ja sulloin posket kuumottaen gay lehden hihaan.
Nukkuvan kasarmin vessassa sivujen kääntely kuulosti omiin korviin tuskaisen kovalle. Kaikki veri tuntui karanneen kylmistä vapisevista sormista, kun aloin kääntelemään lehteä. Kaksi seilorikundia riisui toisiaan.
Huomasin käsistä karanneen veren pakkautuneen kullintyveen, kun katsoin kuvaa suussa pullistelevasta elimestä. Kaivoin hieman epäuskoisena sykkivän munani ulos ahtaaksi käyneistä housuista. Se ei valehdellut. Mähän pidin näistä kuvista.
Kun pääsin sivulle jossa, kundi pani toista pukkarin ovea vasten laukesin niin kovaa jalat oli mennä alta. Lehden heitin roskikseen, mutta lopun yötä nukuin sikeästi.
Välillä unohdin kokonaan nämä halut. Aina ne kuitenkin palasivat. Joka kerta hieman voimistuneina ja vaativampina.
Elin parisuhteessa naisen kanssa, mutta yksinäisinä hetkinä kokeilin itsekseni kaikenlaista.
Ajelin peppun sileäksi ja karvattomaksi. Ujutin saippuoidun sormen varovasti peppuun. Kiusasin sulkijalihasta ensin pienillä dildoilla ja lopulta vähän isommilla.
Katsoin samalla bi-pornoa netistä ja lehdistä. Tulin ryöpsähdellen käteen, housuille, talouspaperiin. Nautinnon jälkeen palasi häpeä. Mitä olin tekemässä!?
Asiat selkeytyivät kerran kun olin nolostellen vieraillut pornoliikkeessä. Olin hommannut erittäin aidonnäköisen ja tuntuisen kumidildon. Siinä oli imukuppi kiinnitys, jolla sen pystyi kiinnittämään tukevasti mm. kylpyhuoneen kaakeliseinään. Vehje oli aika paksu ja vaati poikkeuksellisen paljon päättäväisyyttä ja aikaa saada se painumaan sisään edes osittain. Se tuntui kuitenkin niin ihanan aidolle että aloin puuhastella sen kanssa oikein tosissaan. Lopulta sulkija oli täysin antautunut ja pystyin pumppaamaan sitä vasten jo aika kovaa. Kumisen kullin pää löysi sisältäni eturauhasen ja alkoi hieroa tätä miehen g-pistettä.
Oma kullini alkoi jäykistyä värähdellen. En ollut runkannut sitä hetkeen, kun olin nauttinut vain hurmioittavasta tunteesta jonka laajeneva anus tuotti. Nyt selvästi tunsin että lasti oli kuitenkin lähdössä. Vehje sisälläni hieroi juuri oikeasta paikasta eikä käden apua tarvittu. Tunne oli mahtava kun lopulta laukesin hallitsemattomasti pärskähdellen ja sulkija tekokullin ympärillä supistellen. Huokaisin, että jos tämä tuntuu näin ihanalle se ei voi olla väärin!
Varsinainen tarina alkaa tästä.
Vaihdoin bi-pornon osittain homo kamaan. Bi-jutuissa naiset jäivät kuitenkin aina sivujuoneksi. Halusin mieluummin ihailla kuinka trimmatut äijät duunasivat toisiaan.
Huokaisin keuhkot tyhjiksi ja tein peilin edessä ison päätöksen. Päätin että haluan kokeilla jotain toisen miehen kanssa.
Löysin tarpeeseen treffipalvelu Iskurin-sivut ja jätin sinne haparoivan ilmoituksen. Rohkeuden löytyminen vei pidempään. En tiennyt tarkkan mitä haen ja osa vastauksista oli vähintäänkin kamalia.
Parin fiksumman nimimerkin kanssa etenimme jo aika pitkälle. Sisu meni kaulaa siinä vaiheessa kun olisi pitänyt ampaista johonkin levarin lepikkoon touhuamaan. Asiat olivat edenneet liian nopeasti ja epämääräisesti.
Halusin täydellisen luotettavan anonyymin parin tähän seikkailuun. Hänellä olisi tarpeeksi samanlaiset mieltymykset ja ekakerta myöskin kokematta. Ennenkaikkea tahdoin että kaikki tapahtuisi kiireettä nautiskellen. Haaveet olivat muuttumassa mehukkuudessaan jo sietämättömän piinaaviksi, kun keskellä pimeintä syksyä lopulla tärppäsi isosti.
Ilmoitukseeni vastasi kundi joka tuntui haluavan hyvin tarkkaan samoja asioita kuin minäkin. Tutustuimme toistemme historiaan ja mieltymyksiin. Myös hän oli jänistänyt aiemmista suunnitelmistaan. Nyt hänellä tuntui olevan tarvittavaa päättäväisyyttä ja se sai myös minut vakuuttuneeksi, että nyt tämä viedään loppuun asti. Sovimme ettei hommaa pilattaisi turhalla hätäilyllä. Karsimme pois kaiken mistä jompi kumpi ei tykännyt. Kummallekin oli tärkeää myös kaapissa pysyminen ja asioiden kokeileminen täysin nimettömästi.
jatkuu...
Kaiken lisäksi kaverilla oli kutkuttavan hyvä mielikuvitus sen suhteen mitä voisimme tehdä. Hän keksi mm. että sopisimme etukäteen tulevan kohtaamisen tapahtumat. Anonymiteetin vuoksi pitäisimme myös naamioita emmekä puhuisi toisillemme mitään. Itse keksin lisätä vielä että kehittelisimme kuusi eri juttua, joita voisimme tehdä ja arpoisimme nopalla vasta tavatessamme mitä tapahtuu. Tämä oli mielestäni tärkeää koska olimme molemmat btm henkisiä. Kumpikin olisi halunnut olla se joka saa ensimmäisenä kokeilla suihinottoa ja menettää peppuneitsyyden. Ilokseni kaveri innostui lisäyksestä oitis ja keksi nopeasti omat kolme kuumottavaa vaihtoehtoaan.
Päädyimme varamaan hotellihuoneen kaupungin laidalta. Kumpikin oli onnistunut merkkaamaan itsensä "työmatkalle". Sopimuksen mukaisesti saavuin paikalle puolta tuntia ennen. Kuittasin huoneen ja sanoin, että kaveri tulisi hakemaan toisen avaimen pian. Jännitys alkoi purkautua, kun suljin huoneen oven lopulta takanani. Jalat tuntuivat veteliltä ja perhoset lepattivat vatsassa. Päättäväisesti tein kuitenkin tarpeelliset valmistelut. Himmensin huoneen pelkälle epäsuoralle valolle. Riisuuduin ja kävin pesemässä karvattomaksi ajellun peppuni ja siistiksi trimmatun kullini. Laitoin jalkaan puhtaat ihonmyötäiset bokserit. Kruunasin komeuden silmät peittävällä naamiolla. Kädet täristen sain tehtyä solmun niskan taakse. Vilkaisin itseäni vessan peilistä. Hätkähdin sillä näky oli todella eroottinen. Itsevarmuus palasi hyökyaaltona. Kireissä alkkareissa alkoi tuntua tuttua nytkähtelyä juuri sopivasti, sillä kuulin oven käyvän.
Odotin pimeässä vessassa sydän pamppaillen että kaverini saisi omat valmistelunsa kuntoon. Kuului vyönsoljen helähdys ja vaatteiden kahinaa. Erotin myös naamion sitomisen äänen. Oli hetken hiljaista. "Nyt se tapahtuu" ajattelin ja astuin hämärään huoneeseen. Kaksi kundia vain alkkareissa ja naamioissa katsoi toisiaan. Näin kokonaisuuden pukeutumispeilistä ja lisää verta pakkautui elimeen. Tuijotimme häpeilemättä toistemme kireinä pullottaviin nivusiin. Ilmassa väreilivät tulevat tapahtumat. Oli aika heittää noppaa. Minä ojensin ja kaveri pyöräytti. Arpa pysähtyi näyttämään silmälukua neljä. Kiveksiäni nipisteli. Olin salaa toivonut juuri tätä vaihtoehtoa eniten.
Kaveri alkoi toteuttaa nopan määräystä ja asettui polville eteeni. Hänen piti ottaa minulta suihin ja sen jälkeen hän panisi mua. Tiesin että hän oli kovasti odottanut maistiaisia munasta ja se näkyi hänen otteistaan. Kaveri hyväili huulillaan ihoa alkkareiden kuminauhan päällä. Tunsin kuuman hengityksen erektoituvaa kaluani vasten. Hän vilkaisi kerran ylöspäin ja alkoi ujuttaa boksereita jalastani samalla paljastuvaa ihoa nuollen. Puolijäykkä penis oli lopulta hänen edessään ja mun alushousut lattialla. Olin alasti toisen miehen edessä vain naamio silmillä. Nuolaisin huuliani. Koko alavatsa sykki odotusta.
Kyrvän päässä kimmalsi valtava tippa. Olin niin kiimassa että sitä valui. Värähdin kevyesti kun kundi laittoi käden mun toiselle pakaralle ja ohjasi huulensa kalulleni. Ensin hän suuteli sen kärkeä ja levitti huulillaan mahlaani koko nuppiin. Käsi pepulla hipoi hellästi peppureikääni. Se tuntui uskomattoman herkistyneelle. Hitaasti huulet työnsivät esinahan taaemmas ja munanpää upposi kokonaan suuhun. Nautin joka sentistä. Kieli alkoi tunnustella nupin muotoja ja pyöri hurmaavasti sen turpealla ja limaisella pinnalla. Kaveri tarttui samalla penikseni varteen saaden aikaan täydellisenä sykkivän erektion.
Huokaisin sisäisesti "Mä en oo enää hetero."
Hänen suustaan pääsi herkullinen moiskahdus, kun hän pienen härnäyksen jälkeen irrottautui.
Kaveri ohjasi minut sängynlaitaa vasten. Nojasin siihen. Liukuvoidetuubi rapsahti auki. Kävin selälleni sängylle, peppu reunalle. Se oli juuri sopivalla korkeudella. Otin polvien takaa kiinni ja taivutin jalat taakse. Paljastin nöyrästi peppuni. Se oli kuin tarjottimella. Kullini tuntui sykkivän sydämen tahtiin. Punoittavalle kärjelle valui tuoretta mahlaa. Kaveri alkoi levittää liukkaria samettiseksi ajeltuun vakoon. Autoin vaistomaisesti levittämällä pakaroitani erilleen. Käsi hyväili voidetta ylös ja alas. Sormi pyöritti sitä eniten reikäni suulle. Seurasin toimitusta ihaillen reisien välistä yhä peppuani levitellen. Voidetta tuntui olevan kasseista patjalle asti. Joka sivelyllä sormi painoi anusta vasten hieman enemmän. Pyörittävä liike kiihotti, mutta myös rentoutti. Liukkaria alkoi jo lipsahdelle reiästä läpi. Olin valmis saamaan sormen sisääni.
Sormi aloitti hitaan liukunsa sisälleni. Ynähdin hieman. Nautinnosta. Huomiota vaille jäänyt kullini nytkähti uuteen nousuun ja lisää kiimaliimaa valui sen nupille. Kumppani huomasi tämän. Sormen porautuessa yhä syvemmälle hän alkoi samalla nuolla kullini vartta. Sormen päästyä perille oli elimeni taas täysin pystyssä. Huulet painuivat nupille ja aloittivat tutun hyväilynsä. Kieli kiersi sen limoja joka paikkaan.
jatkuu...
Huulet painuivat nupin yli esinahalle ja alkoivat pumpata sitä. Sormi aloitti samalla hitaan edestakaisen liikkeen pepussa. Nautin miesseksin ihanuudesta ja peppureikäni tuntui antautuvan yhä enemmän ja enemmän.
Vapaa käsi otti hetkeksi suun paikan ja runkkasi kalun vartta. Tunsin tuttua pakotusta kasseissa. En kestäisi pitkään tätä ihanuuttaa. Huuleet palasivat paikalleen ja kaveri alkoi pumpata ja imeä oikein tosissaan. Kullin pää painui poskeen ja syvälle nieluun. Lasti alkoi olla todella lähellä. Hengitin raskaasti ja nuolin huulia. Ynähdin kun pepussa ollut sormi meni kaverinsa kanssa sisään levittäen reikää entisestään. Kun ne pääsivät pohjaan en kestänyt enää. Huusin "Aaah!" kun kuumat ryöpsähdykset kulkivat läpi vartaloni ja lämmin sperma purkautui ihanasti sykkien. Anus supisteli paikalleen jääneitä sormia vasten. Kaveri piti antoi mun purkautua suuhunsa. Huohotin. Kullini sykki hänen suussaan. Levitetty reikä supisteli. Pitelin käsillä pakaroitani levällään. Kaveri irrottautui tyhjiin pumpatusta munastani. Sormet olivat yhä pepussani. Nyt kaveri kumartui niiden puoleen. Hän valutti suustaan uskomattoman määrän tuoretta spermaa vakooni. Pepussa olevia sormia pitkin mälli valui pehmitettyyn reikääni mehustaen sen ulkoa ja sisältä. Värisin odotuksesta.
Kundi suoristautui eteeni. Hänen etumuksensa pullotti. Hän rullasi ahtaaksi käyneet bokserit jalasta. Täysin karvaton ja erektoitunut penis ponnahti esiin. Se oli suonikas ja komea. Tunsin kuumotuksen peräaukollani. Nyt en voisi enää jänistää. Minun pitäisi vain rentoutua ja ottaa se vastaan. Purin alahuulta. Mä halusin sitä niin. Kaveri astui aivan minuun kiinni. Varrestaan kiinni pitäen hän alkoi levittää spermaista liukuvoide sotkua pitkin vakoa. Kullin nupin pyöreys tuntui kiimaisen hyvälle peppuani vasten. Lopulta turpea pää pysähtyi limaista kuoppaani vasten. Sen ei tarvinnut edes painaa. Terskan pää levitti rentoutuneen anukseni pari senttiä auki ja pysähtyi siihen. Nyt SE todella tapahtuisi. Laskin jalat kaverin harteille. Pidin käsiä pakaroillani. Pylly oli jo auki, mutta halusin tunnustella nupin muotoa ja painoa reiälläni. Kaveri lisäsi painoa lantiollaan. Penis alkoi työntyä vääjäämättä sisään. Tunsin sormenpäillä sen liukuvan syvemmälle. Peppuani pakotti. Limainen reikäni antoi periksi. Käteni tapasivat enää vain tanakan varren. Koko peniksen pää upposi sisään. "Oooh". Aika pysähtyi. Mut oli penetroitu.
Sekunnit tuntuivat loputtomille. Sulkijani oli ohitettu ja turpea nuppi täytti paikkansa. Kaveri piti sitä paikallaan peppuni tiukkaa puristusta vasten. Kosketin pakaroideni väliin häviävää vartta. Kassejani pakotti. Löysäksi imetty munani nosti päätään. Nuolin huuliani. Ooh! Ihanaa!
Oonks mä nyt bi? Tää tuntuu mahtavalle. Oikeelle. Pian mua nussitaan!! Ei haitta yhtään. Mähän pidän tästä.
Ajattelen vaan kulleja ja perseitä.
Me ollaan täälä vaan kaksitaan. Toinen mies panee mua pian. Mä saan munaa kuin homo. Ei hävetä yhtään. Oonko mä homo!
Toivottavasti se nussii mua kunnolla. Mä haluun tätä. Mä haluun sen kokonaan sisääni. Mä haluun sen pitkälle sisääni. Tää on niin homoa!
Apua, mä saan sen pian kokonaan sisääni. Homo, homo, homo! Mä oon homo!!
jatkuu...
Kundi vetäytyi mun sisältä. Reikä sulkeutui. Puskeva tunne palasi. Se oli matkalla uudestaan sisään. Sormeni olivat jääneet peppureiälle. Tunsin kullin liikkeen niiden kärjillä. Penis pakottautui sisään hitaasti. Kuului maiskahtava ääni kun se vedettiin ulos. Nuppia pyöritteettin sotkuista reikääni vasten. Taas sen alkoi työntyä sisään. Levitin pakaroitani. Spermaa ja liukuvoidetta alkoi levitä suoleen. Nostin asentoani, että näkisin mitä mun pepulle tehtiin. Nuppi painui himosta kuumottavaan anukseeni. Näky sai oman munani heräilemään. Katsoin ihmettä vielä puolenkymmentä työntöä. Aloin tottua liikkeeseen. Rentouduin takaisin makuulle ja suljin hetkeksi silmäni. Tarrauduin käsillä lakanasta. Peräaukko tuntui jäävän nyt hetkeksi avoimeksi, kun peniksen kärki tuli sieltä ulos. Nautin huokaillen tuosta hämmentävästä tunteesta. Kaveri toisti samaa liikettä, kiireettä. Reikä ei umpeutunut nyt ollenkaan työntöjen välillä. Kullistani alkoi valua kiimatippaa ja vanhojen spermojen jäänteitä vatsalleni. Havahduin nautinnostani, kun kaveri ei enää peruuttanutkaan pois musta. Henkäisin. Nuppi työtyi syvemälle ja sen perässä tanakka varsi.
Käteni totesivat saman minkä jo perse tiesi. Penis oli sisällä jo yli puolen välin. Anus oli auki ja antautunut. Sitä ei tarvinnut enää levittää. Nyt loppuisi esileikki ja alkaisi nainti. Penis vedettiin maiskahtaen vielä kolostaan. Kaveri levitti lisää liukkari varelleen ja peppuuni. Kullin työnnettii sisään. Hän otti mua lanteilta kiinni ja alkoi vääjäämättä pumpata kyrpäänsä mun tiukassa suolessa. Ekat työnnöt osuivat heti eturauhaseen. Se tuntui taivaalliselle. Kullini heilui puolijäykkänä panemisen tahtiin. Reikäni leveni joka työnnöllä. Tuntui ettei sulkijaa enää ollutkaan. Muna liikkuui vaivatta suolessani. Se löysi herkkupisteen sisältäni. "Aah!" Tunne oli uskomaton. Perseeni pehmetessä kyrpäni kovettui puolijäykäksi.
Tasaiset työnnöt alkoivat olla sille liikaa. "Oooh!" Ei oo totta. "Aaaah!" Mähän tulen pian. Nainti kirnusi persereikääni herkullisesti. Kaveri puristi tiukemmin mun lonkista ja pani kovaa. Läähätin. "Aaaa...aaa...aaa..aah!" Anus supisteli kullin ympärillä. Hänkin läähätti. "Aaah..nai...mua...aa...aah" Kasseista kouraisi. "AAh!" Mun sperma levisi holtittomasti. Ensin valui. Sitten lensi. Lantio läpsähteli persettäni vasten. Hän huusi "aaaah!" Mälliä valui perseestä ja kullista. Kaveri pani mua kuin tyttöä. Pohjaan asti. "AAAAAHH!" Kulli sykki sisälläni. Kuumaa tuoretta spermaa roiskui suoleeni.
Huusimme molemmat. "Aaaaaaaaaah!"
Makasin kyljelläni sängyllä. Suihku kohisi oven takana. Hymyilin naamioidulle peilikuvalleni. Limainen elimeni lepäsi reidellä. Naitu peppuni tunsi yhä peniksen sisällään.
Se oli mahtavaa. Olisin voinut kehrätä. Olin lopulta uskaltanut tehdä sen. Ja pidin siitä! Pakaroiden välistä valui toisen miehen spermaa lakanoille. Mun teki mieli heittää noppaa.
Annat reilusti persettä niinkuin minäkin annoin Naisasialooserille ;)
palstalaisella on armeija edessä vai ootteko kaikki sivareita? ;)
Armeijahan on tunnetusti miesten koulu, jossa tehdään pojista miehiä. Mikäs sen miehekkäämpää touhua, kuin homostelu. Siinä on feminiinisyys ja kauneus kaukana.