Oletteko jo katsoneet? Mitä piditti?
http://areena.yle.fi/1-2321280
Girls 4.kausi
10
80
Vastaukset 10
- kauniidennaistenystävä
En ymmärrä mikä siinä sarjassa kiinnostaa. EI siinä ole kuin se yks hyvän näköinen nainen. Päähenkilö on tosi ruma läski.
- Toiminnan_mies
En katso mitään limavittusarjo.
- En_katsonut_loppuun
Huonoin kausi toistaiseksi
- Marrrnie
Okei siis te ketkä täällä haukutte Lena Dunhamia: painukaa vittuun. Te luulette, että teillä on oikeus haukkua häntä, koska hän ei täytä Hollywoodin syöttämää kauneusihannetta. Kehotan kuitenkin miettimään vielä, että voisitteko kypsyä ja katsoa naiskuntaa vähän laajemmin. Lena on ihana, samoin kuin ne muutkin tytöt.
Mielestäni 4. kausi oli tosi hyvä. Olen itse tismalleen saman ikäinen kuin Hannah, joten on mielenkiintoista seurata hänen kehitystään ihmisenä ja peilata sitä omaani. Mielestäni tällä viimeisimmällä kaudella hän kasvoi jo tosi paljon, eli löysi sitä omaa ääntään ja myöskin ymmärsi sen, ettei Adamin kanssa kannata enää tuhlata aikaa. (Vaikka Adamkin on kehittynyt tosi paljon. Inhosin niitä On All Fours -jakson juttuja, mutta onneksi tällaista ei ole enää.)
Lisäksi Mimi-Rose oli mielenkiintoinen hahmo. Hän oli todella itsenäinen, eikä hänestä lopulta ottanut selvää, että oliko vain tekotaiteellinen pyrkyri vai suurisieluinen ihminen. Tällaisten hahmojen tuominen lisää sarjan syvyyttä.
Ja mitä tulee Marnien ja Desin suhteeseen: en kestä!! En tajua, mitä Marnie näkee siinä idiootissa, itsekeskeisessä wannabe-rokkarissa. Toivoin jo, että viimeisessä jaksossa missä Marnie hoitaa yksin (todella kauniisti) sen keikan, niin Desiä ei enää tarvittaisi. On kuitenkin ilmaantunut paljon spoilereita siitä, että M&D-häät ovat todellakin tulossa uudella kaudella. En halua! Ray olis ollut niiiin paljon parempi.
Oikeesti, 4. kausi on ihan timanttinen. Kaikki tytöt menevät eteenpäin ja aikuistuvat, vähän niin kuin itsekin teen, toivottavasti. Uutta kautta odotellessa! <3- Katsoja_2
Aikalailla olen samaa mieltä. Marnien ja Desin suhde ärsyttää minuakin. Desi on idiootti!
- ääääääääääääö
En ymmärrä mitä kukaan mies näkisi näissä sarjan naisissa.
- Panisin_kyllä
ääääääääääääö kirjoitti:
En ymmärrä mitä kukaan mies näkisi näissä sarjan naisissa.
Marnie on kyllä tosi pantava
- Marrrnie
Katsotteko kaikkia tv-ohjelmia vain sen takia, että niissä esiintyy "pantavia" naisia? No, vaikutattekin siltä, että esim. uutiset on liikaa älykkyysosamääräänne suhteutettuna.
Newsflash: Naiset eivät ole maailmassa teidän silmäänne miellyttämässä. Jos sattuu miellyttämään, niin se on toki kiva juttu. Teidän panetuksenne ei kuitenkaan liikuta yhtään ketään. - MiäsMiäs
Marrrnie kirjoitti:
Katsotteko kaikkia tv-ohjelmia vain sen takia, että niissä esiintyy "pantavia" naisia? No, vaikutattekin siltä, että esim. uutiset on liikaa älykkyysosamääräänne suhteutettuna.
Newsflash: Naiset eivät ole maailmassa teidän silmäänne miellyttämässä. Jos sattuu miellyttämään, niin se on toki kiva juttu. Teidän panetuksenne ei kuitenkaan liikuta yhtään ketään.Mitä muuta iloa naista muka on?
MiäsMiäs kirjoitti:
Mitä muuta iloa naista muka on?
Urheilu ja luontodokumentit on myös aika hyviä, vaikka niissä ei naisia olekaan, tai ehkä juuri sen takia. Naisurheilussa joskus on naisia, mutta ne sitten taas onkin pantavia.
Mitä iloa naisista: siinäpä vasta kysymys. En tiedä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41079
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216773- 62679
- 59676
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21608Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131591Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66579Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34537
- 55528
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40463- 46458
- 30453
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40443- 44440
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94428Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18420- 32413