Mistä kaikki materiaali sai alkunsa?

Ei kai ole löytynyt vielä estettä sille, etteikö Jumala olisi suunnitellut kaikkea?

Evoluution myötä kaikki kehittyy, mutta se kai on ollut alunperin tarkoituskin.

Vai mitä? Ei alkuräjähdyskään ole ihan helpoimmasta päästä ymmärtää eli tsemppiä vaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Melkoinen ongelma on kuitenkin tuo ns. Jumala. Kuka hänet loi? Eihän tyhjästä voi syntyä mitään itsestään, kuten hyvin tiedät.

Äänestä

Materiaalin alkuperä on tunnettu prosessi, joka ei liity evoluutioon.
Jos et ymmärrä alkuräjähdystä, kannattaa ottaa selvää. Tsemppiä vaan.

Äänestä

Ei oo estettä löytynny mutta minä kuitennii uskon että kaeken on suunnitellu ite Piru.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SeOnTiedossa kirjoitti:

Ei kai ole löytynyt vielä estettä sille, etteikö Jumala olisi suunnitellut kaikkea?

Evoluution myötä kaikki kehittyy, mutta se kai on ollut alunperin tarkoituskin.

Vai mitä? Ei alkuräjähdyskään ole ihan helpoimmasta päästä ymmärtää eli tsemppiä vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu