Islam - tuo rauhan uskonto!
https://www.youtube.com/watch?v=8EP8obOkxpc
Islam - tuo rauhan uskonto!
11
124
Vastaukset
No mitä tuolla videolla sitten on? Sinähän lienet sen katsonut, minä taas en.
- Jihadlover6969696969
AllaH ON IHAN OKEI Olla gay jihad taistelu veri Bob hentai 100% anime
- älkää-eksykö
Isis edustaa islamilaista rauhaa -parhaimmillaan. isiskin on koraanin lapsi, kuten eräs tutkija sanoi. samaa kirjaa kaikki islamistit lukevat.
islam on kuoleman kultti ja helvettiin menevät kaikki ne jotka lukevat koraania,
jos eivät käänny Jeesuksen seuraajaksi. Jeesus sanoo. vain hän on tie, totuus ja elämä eikä muuta tietä taivaaseen ole. älkää-eksykö kirjoitti:
Isis edustaa islamilaista rauhaa -parhaimmillaan. isiskin on koraanin lapsi, kuten eräs tutkija sanoi. samaa kirjaa kaikki islamistit lukevat.
islam on kuoleman kultti ja helvettiin menevät kaikki ne jotka lukevat koraania,
jos eivät käänny Jeesuksen seuraajaksi. Jeesus sanoo. vain hän on tie, totuus ja elämä eikä muuta tietä taivaaseen ole.Älä tuomitse muiden mielikuvitusystäviä, ettei sinun milikuvitusystäväsi sinua tuomitsisi!
Kun tunnut hyvin koraanin tuntevan, viitsitkö antaa näistä lausunnoista mulle arvion. Ovatko nämä jumalan sanoja vai saatanan:
Kill Homosexuals
“If a man lies with a male as with a women, both of them shall be put to death for their abominable deed; they have forfeited their lives.”
Death for Adultery
If a man commits adultery with another man’s wife, both the man and the woman must be put to death.
Death to Followers of Other Religions
Whoever sacrifices to any god, except the Lord alone, shall be doomed.
- rehellisyyttäkö
Me kristityt katselemme uskontoja oman uskontomme kautta, ja erehtyneinä luulemme että islam pyrkii toimimaan yhtä rehellisesti kuin me kristityt. Totuus on kuitenkin, että heillä on lupa valehdella jos kyse on sodasta, rakkaudesta tai "oman nahkan pelastamisesta". Siksi myös täältä turvapaikkaa hakevat rikolliset voivat ihan pokkana sanoa mitä vain syyksi maahamme muuttoon. Ei heidän omatunto kolkuta vaikka valehtelisivat, koska siihen on lupa.
- okkigaam
Islami on itse kaapannut itsensä!
Uskonto kuuluu kirkkoon ja kotiin henkilökohtaisena yksityisesti. Ei kadulla riehuttavana vihana, raiskauksina, ryöstöinä, pelottelu keinona. Eikä pahoinpitelyinä. Misä ne harvat lapset on.
- Matt.10...34-38
Melko moni psykopaattiterroristien uhreista on puhunut rauhan ja suvaisevaisuuden puolesta.
Heistä mm. Belgian TV:n RTBF:n taloustoimittaja menetti tyttärensä metroon kohdistuneessa teroiskussa ja silti häne säilytti arvokkuutensa ja kannusti rauhana ja sopuun muurien rakentamisen sijaan.
"Le message d'amour de Michel Visart, qui a perdu sa fille dans les attentats"
- http://www.7sur7.be/7s7/fr/36487/Attentats-a-Bruxelles/article/detail/2658895/2016/03/27/Le-message-d-amour-de-Michel-Visart-qui-a-perdu-sa-fille-dans-les-attentats.dhtml
Oheinen herra oli matkaalla Israeliin tapaamaantytätään ja joutu lentokenttäiskun uhriksi, jossa häneltä on amputoitu yksi jalka toisen suhteen ei vielä tiedetä onnistutaanko se säilyttämään.
Tästä kammottavasta tilanteesta huolimata hän puhui rauhan puolesta ja vetoaa ettei kaikkia muita 99,99% muslimeita tule tuomita osan heitä harratstaman terrorismin vuoksi.
Koen toki hänen prosenttiosuutensa kovinoptimistisina, sillä tuo terorismi ja ISISin veljessota koskee laajalti myös muslimien omia kotimaita.
"L'émouvant témoignage de Walter, amputé d'une jambe suite aux attentats"
- http://www.7sur7.be/7s7/fr/1502/Belgique/article/detail/2659264/2016/03/28/L-emouvant-temoignage-de-Walter-ampute-d-une-jambe-suite-aux-attentats.dhtml
Mitä sitten tulee kristiuskovien itsekehuun ja omahurskasteluun, niin ei se kritinuksonkaan oma järkyttävä jo alkumetreiltään alkanut verihistoria kestä päivänvaloa.
Missä Eurooppa olisi ellei demokratia viiemin olisi voittanut kirkon totalitärismiä ristiretkinen lahtaamisineen?
Alla Jeesuksen itsensä "rauhan rakkaudellinen sanoma":
"Älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan rauhaa maaan päälle; en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan."
"Sillä minä olen tullut 'nostamaan pojan riitaan isäänsä vastaan ja tyttären äitiänsä vastaan ja miniän anoppiansa vastaan; ja ihmisten vihamiehiksi tulevat hänen omat perhekuntalaisensa'."
"Joka rakastaa isäänsä taikka äitiänsä enemmän kuin minua, se ei ole minulle sovelias; ja joka rakastaa poikaansa tai tytärtänsä enemmän kuin minua, se ei ole minulle sovelias; ja joka ei ota ristiänsä ja seuraa minua, se ei ole minulle sovelias."
(Matt. 10:34-38)
*
Uskontojen ja jumaluuksien nimissä on toteutettu ihmiskunna suurimmat karmeudet itse ihmisyyttä vastaan. Kannattaa muistaa, että islamin nimissä on tapettu ja raiskattu vähmmän, kuin kristin uskon nimissä.
- asdadsasasdadsasdasdds
Onko sinulla esittää tästä jotain dataa, vai heititkö ihan lonkalta?
- niinsevainon
Jos lukee Koraania ja islamistien toista pyhää kirjaa Sunnaa, niin aika pian käy selville, ettei islam ole mitenkään rauhan uskonto. Päämääränä on ennen pitkää valloittaa, alistaa koko maailma Allahin tahtoon ja hävittää vääräuskoiset, ennen kaikkea juutalaiset ja kristityt.
- okkigaam
Ihan oikeasti me elämme kuilun partaalla. Koska tahansa voi tulla hetki josta ei ole paluuta. Yritetään yhdessä voittaa nuo hallituksen metkut, maahan tunkeutujat on ehdottomasti saatava takaisin maihinsa. Kauhistuttava oli nähdä kuinka käyttävät lapsia hyväkseen. Uhraamalla vaikka heidän henkensä oman edun tavoiteluun. Perkeleen uskonto joka vaivaa riivaajineen muslimeja, eikä loppua näy. Siksi rajojamme on suojeltava. Luodaan se näkymätön kehä maamme ympäri, rukouksin. Ne jota eivät luota rukoukseen kuvitelkoon sen esteen tai meditointikin on energiaa. Ajatus energiaa tarvitaan. Mitään ei menetetä luomalla se kalvo mielessämme. Mutta ilman yritystä ollaan kaaoksen keskellä ihan kohta- Silloin punnitaan kuka on isämaamme asialla ja kuka palvoo rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖261117Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt55902- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me127867Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22783Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759