Näkyykö saatnaan kädenjälki koraanin.....

SalmanRushDIeLices

....monissa yksityiskohdissa?

Mikä on raskauttavin todiste koraanisa, että se on saatanan valehtelemaa?

Lukittuuko huomiosikatse johonkin yksityiskohtaan erityisesti?

5 pisteen vihje, mikä pn koraanin suurin valhe, voi auttaa sinua huomiokatsomaan oikeaan paikkaan. Tietenkin jos et tunne koraania ja Raamattua niin sinulla on aika huonot mahdollisuudet nähdä oikeaan paikkaan, joss totuus ja valhe näyttäytyvät.

11

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei toki saatanan, vaan ihmisen kädenjälki.

      Koraanihan on suurelta osin raamatusta muistinvaraisesti kopioitu ja kuten raamattu ja raamatun jumalakin, on allah kokonaan ihmisen omaksi kuvakseen luoma jumala.

      Henki- ja taikamaailman edustajilla ei ole ollut mitään tekemistä kummankaan opuksen ylöskirjaamisessa.

      • Kyllä se oma usko aina toisen taikauskon voittaa.
        Näin se on, kysyipä asiaa keneltä vaan.
        >> Henki- ja taikamaailman edustajilla <<
        Vaikka tuon henkimaailman väitetään toimivan jokaisen ihmisen aivoissa ja ohjaavan jokaista ihmistä, niin silti se on aina joutunut turvautumaan ihmisiin viestinvälittäjinä.


    • Ei näy Saatanan kädenjälki Koraanissa sen enempää kuin Jumalan kädenjälki Raamatussa. Ihmisten tekeleitä kumpikin.

      Jos oikein ymmärrän, muskimit kyllä pitävät Koraania Jumalan sanelemana kokonaisuudessaan. Raamattua kai (toivottavasti) aika harva kristitty saneltuna pitää.

    • Salatjulki

      Länsimailta piilossa olevissa koraaneissa on liitteenä pomminrakentamisohjeita!

      • Itse Raamattuun perehtyneenä vaikuttaa se, jos ei saatanan tekoisena, niin ainakin vähämielisten juttuina.

        Koraani on sitten osin Raamatun kopio, niissä hulluimmissa asioissa.


      • iyd..dy

        Saamasi vaikutelma on väärä. Raamatun " jutut " eivät ole vähämielisiä.

        Johanna Tukiainen on tainnut vastata kutsuunsa tällä kerta aihan oikeasti kyllä, toivon takiasi että sinäkin niin teet. Kuolemasi jälkeen et voi enää valmistautua tuomiopäivään, tehdä mitään muuttaaksesi elämäsi suurinta tappiota enää voitoksesi, saadaksesi voitonseppeleen päähäsi.

        Menestyksen mittaan sellaisilla asioilla onko nimeni Elämän Kirjassa, Jeesuksen Kirjana sitä ajattelen, Jeesus on Tuomarinamme kerran tietääkseni. Ja tuo Tuomari ei pelasta ketään, joka sanailee hänelle viimeisenä tuomiopäivänä rakkaudesta ja armoista. Rakkautta ja armoa väärinkäytetään ja väärinymmärretään, kuinkas muutenkaan, kieroutuneiden syntienharjoituksen hyväksymiseksi.

        Jumala ei tuomitse meitä kuolinpäivänemme vaan meidät tuomitaan yhdessä tuomiopäivänä, kaikki näkevät kuinka oikeus toteutuu. Sen jälkeen kukaan ei voi enää syyttää Jumalaa epäoikeudenmukaisuudesta. Näitä Jumalan arvostelijoitakin kun keskuudessamme vaeltaa.

        Kunnia Jumallale.


      • iyd..dy
        iyd..dy kirjoitti:

        Saamasi vaikutelma on väärä. Raamatun " jutut " eivät ole vähämielisiä.

        Johanna Tukiainen on tainnut vastata kutsuunsa tällä kerta aihan oikeasti kyllä, toivon takiasi että sinäkin niin teet. Kuolemasi jälkeen et voi enää valmistautua tuomiopäivään, tehdä mitään muuttaaksesi elämäsi suurinta tappiota enää voitoksesi, saadaksesi voitonseppeleen päähäsi.

        Menestyksen mittaan sellaisilla asioilla onko nimeni Elämän Kirjassa, Jeesuksen Kirjana sitä ajattelen, Jeesus on Tuomarinamme kerran tietääkseni. Ja tuo Tuomari ei pelasta ketään, joka sanailee hänelle viimeisenä tuomiopäivänä rakkaudesta ja armoista. Rakkautta ja armoa väärinkäytetään ja väärinymmärretään, kuinkas muutenkaan, kieroutuneiden syntienharjoituksen hyväksymiseksi.

        Jumala ei tuomitse meitä kuolinpäivänemme vaan meidät tuomitaan yhdessä tuomiopäivänä, kaikki näkevät kuinka oikeus toteutuu. Sen jälkeen kukaan ei voi enää syyttää Jumalaa epäoikeudenmukaisuudesta. Näitä Jumalan arvostelijoitakin kun keskuudessamme vaeltaa.

        Kunnia Jumallale.

        " Ja tuo Tuomari ei pelasta ketään, joka sanailee hänelle viimeisenä tuomiopäivänä rakkaudesta ja armoista. "

        Siis ei pelasta ketään sellaista, joka ei ole Jeesuksen omaksi Jumalan katsoma, vaikka he kuinka liberalisoiden vetoaisivat: Armoa, rakasta, armoa, rakasta, armoa, rakasta, armoa, rakasta......

        " Menkää pois luotani te kirotut, vääryydentekijät. "

        Siinä mietittävää syntihyväksyjät, enpä enempää tähän sanoa kun piti vain tuota lausetta korjata. Toki Jumalan oma voi mainita sanan armoa ja rakkauskin viimeisellä tuomiolla, ja tietnekin hänet pelastetaan. Joskus sitä vaan kirjoittaa sellaista, mitä ei tarkoita. Antakaa anteksi kun kirjoitin jotenkin se vaan meni väärin. Anna Jeesus sinäkin se minulle anteeksi, tiedät sen olleen vahinko.

        Ei täsäs mutta sanon sinulle Jeesus vielä yhden asian. Minulla on ikävä sinua. Haluaisin olla jo Isän Jumalan siinä kalenteriajan kohdassa kun kaikki taivaanvalon lähteet ovat pimentyneet ja sitten taivaalla olet Sinä. Kenties ehdin nähdä paluusi, kenties olen haudassa ylösnosemustani odottamassa kera veljien ja sisarten.


    • ashadu

      لآ اِلَهَ اِلّا اللّهُ مُحَمَّدٌ رَسُوُل اللّهِ La ilaha illa-llah, Muhammadu-rasulu-llah. Ei ole muuta jumalaa kuin Jumala, Muhammad on Jumalan Sanansaattajansa.

      • ashadu

        Sanansaattajansa > Sanansaattaja


    • Kellolöijo12

      koraani yllyttää pahuuteen, vainoamisiin ja muslimin erotessa islamista huomatessaan sen valheellisuuden ja pahuuteen yllyttävyyden on murhatuksi tulemisen vaarassa. Muslimeista suurin os aon sitä mieltä ainakin kun sitä heiltä kysyy julkisesti sitä mieltä että islamista eroava tulee murhata.

      saatanan suulla muslimit puhuvat tässäkin asiassa. Kovia ovat valehtelemaan juutalaisista mutta mitä voi odottakaan kun koraani itsessään on valehteluun kehottavaa, ja muslimithan ottavat sen todesta. Voiko olla kovin älykäs jos luulee korannissa kerrottua allahia Jumalaksi?

      Eihämn allahilla ole yhtään Jumalan ominaisuutta, jpka on vain oikealla Jumalalla. Ja pedofiilinko Jumala valitsisi kertomaan itsestään ihmisille? saatanan monia ominaisuuksia tästä koraanin allahista löytää kuka tahansa kun aikansa vertailee.

    • Ei näy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      54
      4669
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      227
      3274
    3. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      112
      3212
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      261
      3209
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      30
      1593
    6. 100
      1523
    7. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      165
      1131
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      64
      994
    9. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      122
      947
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      33
      777
    Aihe