Uskovaiset tietävät SEN, mitä Muhametti arveli

SeAvarakatseinen

.... uutta tietoa/tiedettä ei sen jälkeen ole aikaansaatukaan sielläpäin.
- 2 tuntia joutavaa väittelyä yhdensortin uskovaisten kanssa.

https://www.youtube.com/watch?v=fuTucfWTSgw

Välimeren eteläpuolella tieteellinen kehitys pysähtyi jo 1600 vuotta sitten. Keskustelun islamin partasuu saa viimeisen sanan: "Jumalan siunausta , kai SE tarkoitti Allahn siunausta. Nyt täällä Euroopassa, jopa Pohjolan perillä on päästy "nauttimmaan" Allah`in siunauksesta.

Seurava video onkin sitten väittelyä o ko ISLAM "rauhanuskonto"? He , HEH!

5

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vakuuttunut

      Suureksi osaksi molemmat maailmansodat käytiin kristikunnan keskellä,Balkanin sodassa oli kaksi kristikunnan osapuolta samoin Pohjois Irlannissa. Nyt tekopyhänä kaunistellaan sotia Arabimaissa. Yhtä hirvittäviä kaikki. Papitkin toimivat yllyttäjinä ja siunasivat tappamisen. Siitä kyllä kristillisyys kaukana. Omia uskonveljiä surmattiin ja mitä enemmän onnistui sitä suurempana sankarina pidettiin ja pidetään vieläkin. Rauhantekijöitä pilkataan ja pidetään heikkona.

      • Näillä_mennään

        Ja sama homma toistui kristityssä Afrikassa. Ja toistuu nyt uudelleen islamisoituneessa Afrikassa. Että semmosta se uskonto on!


    • Hedelmistäänpuutunnetaan

      Ja mikä kohtalo oli amerikan ja austraalian alkuperäiskansoilla kun tehtiin "käännytystyötä" ainoan oikean opin viemiseksi.

      http://www.teosofia.net/artikkelit/aate-pakanoiden_8_kaskya.htm

      Lähes jokainen "valtauskonto" on syyllistynyt julmuuksiin, vastoin profeettojensa opetuksia tappamisen ja toisten kohtelun osalta.

    • OsamäärätAlle70

      Näägärit ja muslimit ovat kaikki älykkyydessä apinoiden tasolla.

      • HuonoltaNäyttää

        Joo. Heikommissa kantimissa ovat vain kotimaiset uusnatsit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      172
      8451
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      452
      7620
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      76
      3880
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      161
      3685
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      118
      3054
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      55
      2825
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      43
      2060
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2056
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1893
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1801
    Aihe