Sampo Terho on ollut perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtajana soinilaisen petospolitiikan takuumies. Hän on mm. paimentanut ryhmänsä lapioimaan Kreikkaan rekkalasteittain rahaa pankkiireille ja keinottelijoille. Hän on avannut persujen vipuvarrella Suomen rajat sepposen selälleen mamujen vapaasti tulla. Hän on ollut avainasemassa, kun persut ovat valinneet köyhien kyykyttämis-, piinaamis- ja nylkemislinjan. Terho on ollut se kumileimasin, jota Soini on tarvinnut kaikkien kansanvastaisten päätösten läpirunnaamisen persujen eduskuntaryhmän tuella. Media rakastaa Terhoa, koska tämä on toiminut niin nöyrästi Soinin monojenrasvaajana ja kaikki hänen poliittiset ideansa ovat kypsyneet ensin Soinin päässä. -Harmiton kaveri, jossa on karismaa saman verran kuin riihen seinässä.
Kun Sipilä ja Orpo ovat onnistuneet tanssittamaan Soinin kaltaista kokenutta poliitikkoa kuin pässiä narussa, kuinka paljon helpompaa se olisikaan Terhon kohdalla? Siksi vanhat puolueet toivovat, että Soinin ja Vistbackan käsinukesta tulisi soinisäätiön ohjailema nukkepuheenjohtaja.
Terho ei ole vaihtoehto, eikä hän tee perussuomalaisesta puolueesta vaihtoehtoa. Hän on umpimädäntyneen soinilaisen petospolitiikan takuumies. Tuolla tiellä siis vain kusettajien kuninkaan Timo Soinin omin käsin poimima perintöprinssi.
Vain Halla-aho on vaihtoehto. Mutta hän ei ole vielä edes ilmoittautunut pj kisaa, joten saattaa käydä niinkin, että Terho tulee olemaan se persujen puheenjohtaja, joka aikanaan sammuttaa lähtiessään soinilaisuuden valot.
Terho ei ole vaihtoehto
4
71
Vastaukset
- molempi_parempi
Terho SL:n puheenjohtajan tietysti on meille kieliaktiiveille hyvä valinta. Kunhan muistaa taustansa! Terhon pitää erottautua Soinista ennen kaikkea ryhdikkyydessä.
Antaa nyt Terhon yrittää, jos tulee valituksi. Kyllä hänelle korvaaja löytyy, jos alkaa soinistelemaan.
Halla-aho on myös hyvä vaihtoehto, mutta hän jakaa puoluetta. Tosin puolueen ulkopuolella on nykyään se suurin osa PS:n äänestäjäpotentiaalista. Halla-aho voisi herättää heidät äänsetämään. - Kieliaktiivi
Nimimerkkisi osoittaa, että kielikysymykset eivät sinulle merkitse mitään. Tai olet jopa pakkoruotsituksen kannattaja! Siksi epäilen motiivejasi...
- Terho.johtoon
Tietenkin aloittaja on sveko. Ei hän muuten ennustaisi persujen loppua.
Tästä saakin sellaisen käsityksen, että Halla-aho olisi svekoille parempi vaihtoehto, sillä hän on enemmän rasisti ja maahanmuuttajien kimpussa kuin svekojen.
Sampo Terho on Suomalaisuuden liiton puheenjohtja ja suomen kielen puolustaja. Sellainen puoluepomo on todellinen uhka svekoille. vaikka olisi sitten takinkääntäjä. Kyllä Sampo on oikein hyvä vaihtoehto.
http://sampoterho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/166274-pakkoruotsin-kumotut-perustelut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2649455IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3056638Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681594Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721023Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311738