Joku nettisveko teki ehkä vuoden limbo-avauksen, kun väitti Perusuomalaisten "hirttäytyvän pakkoruotsiin"!? ;-)
Siis ei RKP muka ole sitä tehnyt ja tekee katkeraan loppuunsa asti????
Pakkoruotsiin hirttäytyminen: PS vai RKP?
Kieliaktiivi
2
68
Vastaukset
- huomautan
Tuo on tyypillistä nettisvekojen epätoivoista taktiikkaa kääntää asiat päälaelleen.
Eihän normaalin kielivapauden vaatiminen ole mitään hirttäytymistä vaan sen jääräpäinen estäminen!-Tuo on tyypillistä nettisvekojen epätoivoista taktiikkaa kääntää asiat päälaelleen.
Katso asiiiijantuntijaaa vauhdissa kestustessa "milloin ruotsin kouluissa".
Ensin Ankdam ei muka ole koskaan kuullutkaan Ruotsin touhuista ja vaatii lähteitä.
Sitten joku puhuu saamelaisista, joka ei sovi Ankulille.
Ei mene kauaa, kun Ankkuli itse puhuu saamelaisista:-)
BåHåHååå
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492209
- 1211505
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371309Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671234Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401210- 1421202
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201- 491139
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1651104- 701034