ruoka tarkoitettu lähinnä vähävaraisille

kauhajokinen

täällä kauhajoella on aloitettu hieno palvelu joka kylläkin on tarkoitettu vähä osaisille! hinta1,50,tämä hieno asia mutta kun sen ovat ottaneet omakseen n.s hyväosaiset joiden tuloilla varmaankin pystyisi syömään jossaintoisessakin paikassa itse olen pienimmällä eläkkeellä oleva mutta kun en aina ehdi jonoon puoltatuntia aikaisemmin kun ruuanjako alkaa niin olen jäänyt ilman ruokaa useasti ja eräästä olen huomannut (jolla varmaankin on rahaa tai sitten ainakin omia perunoita kellarissa riittävästi ainakin omien puheittensa mukaan )hän nimittäin kertoi kerran kun kouluruokaa ei jäänytkään jaettavaksi vähäosaisille niinhän vain totesi noeipä sen väliä ompahan omassa kellarissa 3000kg perunoita ettei tässä nälkään kuole eli siinä taas nähtiin kauhajokinen kateus köyhiäkohtaan eli hänen ajatus maailmansa pyörii täysin oman navan ympärillä SIIS YRITTÄISIT EDES VÄHÄN AJATELLA MEITÄ TYHJÄTASKUJAKIN ETKÄ VAIN OMAA ITSEÄSI KOSKA SINULLA AINAKIN RUOKAA PIISAA mutta on siellä paljon muitakin joiden tulot ovat n.s köyhyys rajan yläpuolella siis haistakaa vee te rahan/ruuan ahneet paskiaiset kyllä teillekkin noutaja tulee!

1

569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauhajoenjake

      Mitä se sulle kuuluu missä muut käy syömässä? Tietenkin siellä käydään syömässä missä on edullista. Keskity omiin asioihisi pummi. Miten niin et muka ehdi, mitä muuta tekemistä sinulla muka on? Köyhä laiska eläkeläinen joka ruikuttaa kun muut osaavat hoitaa asiansa paremmin. Juuri sinunlaistesi takia äänestän aina kokoomusta, rumennatte katukuvaa ja teette ruokaloista epämiellyttäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      18
      3784
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      222
      3708
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      96
      2656
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2574
    5. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      29
      2312
    6. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2246
    7. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      18
      2238
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      58
      1778
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    Aihe