Kuka perkele taas ennusti, että suomen kevät on lämmin normaalia lämpimämpi ja lämpöä riittää aina juhannukselle asti? Mitähän lämmintä tämä on lunta vaan sataa, tuulee ja tuulee ja lunta sataa.
Kuka perkele ton ennustuksen teki? Taas meni pieleen ja pelkkää valetta.
Alkaa tosissaan jo ottaa päähän nämä suomen paska kelit.
KEVÄT LÄMMIN LÄMPÖÄ JUHANNUKSELLE? KUKA ENNUSTI?
4
164
Vastaukset
- näinnn
Se kuuluu sanoa, että LÄMPENEE ja on normaalia LÄMPIMÄMPÄÄ kosa se on osa ilmastonmuutos propagandaa ja propagandaan kuuluu valehdella ja toitottaa samaa asiaa koko ajan, vaikka todellisuus olisi aivan muuta.
- Säänhaltija.ilkeilee
Säänhaltija suorastaan v...tuilee meille. Nauraa paskaista nauruaan.
Adventin aikaan ja jouluna uudenvuodenaattona, kun pitäisi olla lunta, sitä ei tule piruuttaan hiutalettakaan.
Mutta kun on vappu ja sen kuuluisi sulaa jo pois, sitä alkaakin tulla yötä päivää.
Mutta tämä lumentulo loppuu sitten kun vappu on ohi. Eikä yhtään ennemmin.
Ihan kun joku oikein ilkeä napsauttelisi taktisesti jotain säänappuloita.
Uskokaa pois, seuraavat paskailmat odottaa meitä jo juhannuksena.
Sitä ennen, säänhaltija on varmasti valmiina tarjoamaan vielä jonkun kunnon koiranilman koulujen päättäjäisten aikaan. Koulujen päättäjäisiin mennään lumipyryssä, kaatosateessa ja viimassa.
Kannattaisiko laulaa siellä päättäjäisissä suvivirren sijaan hoosiannaa. Suvivirsi sopii nykyään paremminkin adventtiin ja joulukirkkoon.
Aina kun on jotkut juhlapyhät, sää on aivan karmea. Sää asettuu kuin nakutettuna, kun pyhät on ohi. - ukko.nooa
NOAA:n ennuste taisi olla. Niiden pitkäaikaisennusteet ei ole kovin usein ennenkään osuneet oikeaan.
- mbnmbnvbnvbnvbn
Huonoja säitäkin enemmän vituttaa sää"ennustajien" suoranaiset valheet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3672210- 571638
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1671322Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771189Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67969- 86955
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33913Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113882Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12876K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846