Kreatonistit ei usko omaan olemassaoloonsa !

Evoluutiota.kaikkialla

Ja he kyseenalaistavat kaikki näkemänsä,.. (jos ovat näkeviä).
Sokeita ymmärrän, ovat sitten kummalla puolella tahansa.

4

202

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toivo.Lång.inkeroinen

      Niinpä he katsovatkin vain Tv-7 ja radion puolella kuuntelevat Dei-asemaa. Niissä kun luvataan paremmin se iänkaikkinen elämä.
      Etsivät elämän merkkejä uskiskokouksissaan. Tosiasiassa jokainen hyppysellinen pihamaan multaa sisältää merkkejä eliöistä.
      Ne ovat evoluution kautta kehittyneitä. Tellus-aihio oli vuonna 0 tuhansien asteita kuuma magmapätsi pinnaltaan.

      • Toivo.Lång.inkeroinen

        Se vuonna 0 oli ainakin 4.6 miljadin vuoden sitten. Planeetat syntyivät siitä ylimääräisestä ateriasta rotaatiovoimien takia.
        Minusta kova juttu piile siinä että aurinko on ainakin toisen sukupolven tähti. Siinä on materiaa useammasta aikaisemmin räjähtäneistä tähdistä.

        Ilman aikaisempien novien vaikutusta, tellukseessa ei voisi esiintyä kultaa. Googlekin tuon kertoo.


    • Kettuilua

      Hihhih... ammuit omaan jalkaan... eikä se kiinnostanut spedeäkään.

    • PanoPlaneetta

      Uskovaiset uskoo ihmisen tulleen jumalan "taikomana" maailmaan. Evoluutioon uskova uskoo ihmisen kehittyneen miljoonien vuosien saatossa tään pisteeseen.

      Jos on kokemusta lapsen teosta , niin varmaan ymmärtää miten elämä on kehittynyt tällä
      planeetalla. Ensimmäiset eliöt ovat syntyneet auringon, veden, ja maan mineraalien yhteisvaikutuksesta. Sen jälkeen elämä on ollu täällä pelkkää panemista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2455
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2067
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      935
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      810
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      768
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      630
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      508
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      491
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      475
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      452
    Aihe