"Olet parasta mitä itätyttöbusinekselle on tapahtunut"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005405385.html
Sofi Oksanen on tiukkana Melania Trumpille
25
366
Vastaukset
- tuomioni_
Sofi on kurppa! Itätytöt on laatutyttöjä!
- eesti.tutuksi
Sofi on saanut suomalaiselta äidiltään lattaperseen ja femakon aivot.
- Buhahaha
Sitä mieltähän se Sofikin on, että itätytöt on laatutyttöjä... mutta jossain muussa merkityksessä kun ideaalina vaimomatskuna tai muuten vaan patjana.
- Pillujen--asiantuntija
Ilman trumppia melanie myis persettä jännämiehille kadulla. En ymmärrä mitä trump näkee tuossa liikaa meikatussa naisessa joka ei ole edes seksikäs.
- Pulujen--asiantuntija
Pulut lentävät patsaan päälle paskantaakseen siihen.
- sinkkunainenn
Miesten mielestä naiset on feministejä jos he kertovat mielipiteensä.
Mitähän se kertoo miehistä...- missämunkalsariton
Joo miehethän ne jotain tietää :)
..HuomionHakua ja ItsensäMarkkinointia.. Tulee ensimmäiseksi mieleen.. Se vie Sanomalta Aikast paljon pohjaa.. Jos se ei sitä olisi, niin Tät ei oltais tehty Tällee.. ;P
- Gnuk
Julkisuudesta löytyy kaksi ämmää, joista kuuleminenkin aiheuttaa suunnatonta vitutusta. Yks on Rosa Meriläinen ja toinen Sofi Oksanen. Vaikka olenkin sananvapauden suuri kannattaja niin niiltä kahdelta kyllä peruuttaisin sen määräajaksi. Noin 5 vuotta hiljaisuutta ja fundeeramista niille ja sit vois katsoa uudestaan, että tuleeko heiltä jotain fiksuakin sanottavaa. Jos ei niin lisää määräaikaista kieltoa mielipiteiden esittämiseen.
- VajakkienHuutoa
Kaksi narsistista vajakkia.
- assterix
Hulluja nuo virolaiset ananias alias genio
- jööttipoika
Eestiläisenä Sofi Oksasen äiti on "itätyttö", joka pyydysti länsimaisen miehen. Jollei hän siitä erityisesti hyötynyt, niin ainakin tytär on hyötynyt, kun syntyi Suomeen.
Melanie Trump on upea kaunotar eikä mikään ennenaikaisesti eukkoontunut kyssäniskainen mummeli. - mot__
Sofi on kurppa
- nuo.le
Ex se oo lebso?
- VihaajaSofiVankilaan
Sofi on itätyttöjen vihaaja. Hän ei sallisi heille mitään hyvää. Hän vihaa tietenkin kauniita naisia ollessaan itse rumuuden perikuva.
- tapahtunut
googleta
Melania Knauss nude Oksasesta tulee mieleen Fingerpori jossa joku luki kirjaa Puhdistus ja Heimo toteaa taustalta että naamasta varmaan aloitetaan.
Toki ymmärrän tuon Oksasen toiveen. Jos näkee ongelman ja tuollainen vaikutuskanava olisi näkyvissä niin toki siihen voi yrittää vaikuttaa.
Toisaalta jos Tervo tai Nousiainen olisivat aikanaan kirjoittaneet Arajärvelle että olette parasta mitä Suomalaiselle miehelle on tapahtunut. Olette kuten muutkin miehet eli hiljainen, vaatimaton ja naisen varjossa elävä joten toivoisin että voisitte vaikuttaa Suomalaisen miehen mahdollisuuksiin huoltajuuskiistoissa tai miesten syrjäytymisen ehkäisyssä.
Ennenkuin tämä kirje olisi edes kaikkia mediaa tavoittanut olisi Oksanen valjastanut joukkonsa paraateihin joissa haukutaan Arajärveä ja muita miehiä siitä että nämä yrittävät horjuttaa Halosen valtaa ja vaikutusmahdollisuuksia vaikka nimenomaan Halonen on sinne vaaleilla valittu.Kyllä Arajärvi on ottanut kantaa miesten asemaan.
Arajärvihän oli jonkun miesjärjestön tukijakin....Piti tarkistaa etten puhu läpiä päähäni..
"Valiokuntaneuvos Pentti Arajärvi Miessakit ry:n valtuuston puheenjohtajaksi "
Löytyy haulla "Arajärvi miessakit".
Eli mitä sä sanoitkaan?- EdesUnissa
Wwuwuw kirjoitti:
Kyllä Arajärvi on ottanut kantaa miesten asemaan.
Arajärvihän oli jonkun miesjärjestön tukijakin....Piti tarkistaa etten puhu läpiä päähäni..
"Valiokuntaneuvos Pentti Arajärvi Miessakit ry:n valtuuston puheenjohtajaksi "
Löytyy haulla "Arajärvi miessakit".
Eli mitä sä sanoitkaan?Arajärvi on kuulunut epäilemättä useaan yhdistykseen. Mutta voisitko sanoa kuinka hän on ottanut kantaa miesten aseman parantamiseksi, jottemme saisi kuvaa että puhut läpiä päähäsi ?
EdesUnissa kirjoitti:
Arajärvi on kuulunut epäilemättä useaan yhdistykseen. Mutta voisitko sanoa kuinka hän on ottanut kantaa miesten aseman parantamiseksi, jottemme saisi kuvaa että puhut läpiä päähäsi ?
Hohhoijaa..
Esim.
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074024307/Arajarvi huolissaan syrjaytyvista miehistaWwuwuw kirjoitti:
Kyllä Arajärvi on ottanut kantaa miesten asemaan.
Arajärvihän oli jonkun miesjärjestön tukijakin....Piti tarkistaa etten puhu läpiä päähäni..
"Valiokuntaneuvos Pentti Arajärvi Miessakit ry:n valtuuston puheenjohtajaksi "
Löytyy haulla "Arajärvi miessakit".
Eli mitä sä sanoitkaan?Nimenomaan tästä erosta puhuin. Arajärvi on ottanut kantaa koska hänen omat kiinnostuksensa ovat tähän suuntaan ja hän on nähnyt tämän asian itselleen tärkeäksi. Ei siihen tarvita mitään kamppanjaa jolla yritetään vaikuttaa hänen mielipiteisiin.
Jos jollakin lehtikamppanjalla olisi tähän yritetty vaikuttaa niin oudolta olisi vaikuttanut. Jos USA:n ensimmäinen nainen ei näe tärkeäksi nostaa tuota itänaisten asiaa esille niin hän on katsonut että on ollut muitakin asioita tärkeysjärjestyksessä ensin.
- EdesUnissa
Sofia Oksasen, kuten niin monien muidenkin naisten suhtautuminen Melanie Trumpiin on jotenkin naista alentavaa. Jostain kumman syystä Melanie Trumpia ei voida nähdä menestyneenä liikenaisena, jolla on paitsi koulutus että elämänkokemus kasassa jo ennen Donald Trumpia. Melanie puhuu viittä kieltä ja oli YK lasten lähettiläs jo ennenkuin hänestä tuli First Lady.
Oksanen ja hyvin useat naiset pyrkivät edelleen näkemään hänet alistettuna naisena, joka voisi käyttää vaikutusvaltaansa muiden naisten aseman korjaamiseen, nyt kun hän on MIEHENSÄ VARJOLLA päässyt vaikuttamaan. Miksi hän sen tekisi ? Hän on kyvyillään noussut asemaan jota moni kadehtii. Ei sinne pidä ääliöiden eikä itkupillien päästäkään. Melaniella oli valtaa jo aiemminkin, miksi hänestä tuli kiinnostava nyt kun hänen miehestään tuli presidentti ? Joskus naisten oma ajatuskaava on paljon suuremmalla asennevammalla toisia naisia kohtaan kuin yhdelläkään miehellä ikinä voisi olla. - Oksantaa
Sofi Oksanen ei osaa kirjoittaa muusta kuin viron paskahistoriasta! Oksettaa! Koettaa alentaa jättiläistä että kääpiö saisi asiansa esille!
- yxkyssä
Kuulutko sä entisen Neuvostoliiton ihailijoihin, eikä mielestäsi tuon jättiläisen pahoja tekoja saisi tuoda päivänvaloon?
- EdesUnissa
yxkyssä kirjoitti:
Kuulutko sä entisen Neuvostoliiton ihailijoihin, eikä mielestäsi tuon jättiläisen pahoja tekoja saisi tuoda päivänvaloon?
Oksanen oli osa sitä jättiläistä 100%. Nyt jälkikäteen hän on keksinyt ettei ollutkaan. Samalla tavalla Angela Merkel oli DDRän sosialistinen nuorisopolitiikko ja puolueen jäsen. Nyt hän on yhtäkkiä vapaan maailman puolestapuhuja.
Jälkiviisaus on viisauden helpoin laji. Hillary Clintonin sanoin "Nyt kun olen saanut asiasta lisää tietoa, niin..."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541658- 131403
- 1741366
- 761294
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2921257- 171185
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61938Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98935Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347825