Miten aiot juhlua uutta vuotta?

Kaikysyäsaa

Juhlitko jonkun kanssa vai etkö juhli lainkaan?? Nykyään uuden vuoden juhlat on aika mauttomat jos vertaa vaikka 10 -15 v takaisiin juhliin. Silloin kutsuttiin kaikki juhlimaan jonkun luokse tai mentiin baariin. Nykyään ei edes baareissa ole porukkaa uutena vuotena paitsi nyt jossain hesassa koska siellä asuu paljon ihmisiä muutenkin.

28

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viinamies

      Ryyppään yksin, kun vakiopanoni lähti matkoille.
      Uutena vuotena ajattelin baarissa tarjota akoille juomista, ja löytää pano.

    • Ihan himassa juhitaan ainakin alkuilasta. Vietän aikaa kumppanin ja muutaman kaveripariskunnan kanssa. Otetaan hyvää ruokaa ja juomaa. On tarkoitus pitää nyyttärit, eli "otetaan mitä on"- meiningillä. Näin alustavasti. Ilta näyttää mihin mennään, vai ollaanko vaan täällä.

      • yybee

        Olet uskoton Miehen Logiikalle :(


      • Kyllä, olet oikeassa. Haluan laajentaa reviiriä ja keskustella ihmisten kanssa. Sopiiko se sinulle? Vai pitäisikö minun yksin nököttää tyhjällä palstalla?
        Olisi ehkä pitänyt pyytää lupa. Mutta keneltä?


      • yybee
        tosi..typy kirjoitti:

        Kyllä, olet oikeassa. Haluan laajentaa reviiriä ja keskustella ihmisten kanssa. Sopiiko se sinulle? Vai pitäisikö minun yksin nököttää tyhjällä palstalla?
        Olisi ehkä pitänyt pyytää lupa. Mutta keneltä?

        Onhan siellä Lääkelehtinen harisemassa.


      • yybee kirjoitti:

        Onhan siellä Lääkelehtinen harisemassa.

        Olisiko siltä pitänyt kysyä lupaa? Se on jotenkin omissa maailmoissaan. Ei se mulle juttele. Mutta mikäs siinä, hän viihtyy siellä. Se on ihan OK.
        Voin minäkin siellä piipahdella, jos joku siellä vielä kirjottelee.


    • .. Tulee ehkä mentyä tekemään EmpiiristäTutkimusta BonoBoista.. Ja siinä sivussa tulee varmasti myös jauhettua KaikenLaista Tuubaa Tuttujen&Tuntemattomin kanssa.. =)

      .. Ja varmasti tulee myös nautiskeltua ViisastenJuomaa.. Fiksusti&Viisaasti.. ;D

    • Kai sitä voisi kansalaistorille vääntäytyä.

    • SolitudeMan1977_

      Yksin kämpillä vaan. Selvin päin. Vaivun melankoliaan vuoden vaihtuessa. Sitten menen vain nukkumaan. Seuraava päivä onkin sitten parempi olo. Uusi vuosi ja uudet kujeet. Näin se menee aina hautaan asti.

    • Viinamies-

      Menen naisen luokse juhlimaan. Alkoholia paljon koska siten saa naisenkin kiinnostumaan.

      • Pjgtkbj

        Näinhän se asia just onkin, atm32.


    • Kiltti-nainen-

      Juhlin yksin tai en edes juhli. Olen kotona yksin koska miehet on tylsiä.

      • Tylsä.nössö.mies

        Kotona yksin. Hyvissä ajoin otan nukahtamispillerin ja tungen 20 v vanhat korvatulpat korviini niin syvälle kuin saan. Ja sitten itseni viereen köllähdän, koskapa olen niin tylsä etten kenellekään kainaloksi kelpaa.
        Nyt just syön porkkanalaatikkoa jonka viimeinen käyttöpäivä oli eilen. Sotkin sen sekaan kermaa ja paistoin ohjeen mukaan pakkauksessaan uunissa. Hyvää on ja halpaa, oli se pienempi pakkaus 50 c halpakaupassa.


    • Hippopotalamuz

      Asemalla otetaan uusi vuosi vastaan. Palju, sauna, raketit, ”perhe”. Hauska vuodenvaihde tulossa.

    • Totuus-

      En aikonut juhlia mutta kävin kaupassa ja ostin raketteja ja olutta. Olen juonut kaksi olutta ja illalla meen ampumaan raketteja pohjois-koreaan.

      • .. Mistä Sä MannertenVälisiä Raketteja sait ostettua?.. ;P


      • Totuus-
        NuuskaMuikkune kirjoitti:

        .. Mistä Sä MannertenVälisiä Raketteja sait ostettua?.. ;P

        See oli vitsi. Ammun tuos puistos raketteja tylsän illan ratoksi.


      • Totuus- kirjoitti:

        See oli vitsi. Ammun tuos puistos raketteja tylsän illan ratoksi.

        .. Noh, Kyllä mä sen nyt tiesin.. Kuhan heitin HuononLäpän.. Tylsyyttäni varmaan.. ;D


    • crux

      Kuuntelen hyvää musiikkia kotona ja juopottelen hieman. Haaveilen enimmäkseen. Myöhemmin lähden varmaan kantabaariin katselemaan kuinka ihmiset saapuvat sinne toiveikkaina. Juon pari olutta ja pari lonkeroa ja kävelen kotiin. Olisi hienoa jos kotimatkalla näkyisi taivaalla kuu.

    • En juhli lainkaan. Nautin suhteellisen hiljaisesta kodista, kiireettömyydestä ja ilman vastuuta sosiaalisista paineista.

      • Vähän samoilla linjoilla. Huomenna on kuitenkin vp, joten kun joskus harvoin voi ja yhtään huvitaa niin nyt otan pari olutta. Ihanaa vaan olla ja löllötellä :)


      • LinerT.2 kirjoitti:

        Vähän samoilla linjoilla. Huomenna on kuitenkin vp, joten kun joskus harvoin voi ja yhtään huvitaa niin nyt otan pari olutta. Ihanaa vaan olla ja löllötellä :)

        Viikkoja odotin vuodenvaihdetta, pitkän vapaan takia. Piti mennä reissuun, mutta ei kertakaikkiaan jaksanut. Mukavuudenhalu voitti kaikki muut.

        Mitään juhlia en halunnut järjestää, myöskin mukavuudenhalu. Vaikkakin sattui vapaata mullekin uudeksivuodeksi, niin viitti edes ottaa mitään. Huono krapulansieto ja saisi nyt ihan vain levätä ja olla huomisenkin. Ihanaa vaan olla :) Ja sopivasti namusia hankittu varalle, jos iskee sokerihimo :)


    • epäusko

      Yksin, syöden ja juoden.

    • Atm-tapaus

      Ol vittu mauttomat ku olin kaverin luona niin siin naiset tuli vaan hakee ilmaisia juomia ja ilmoittivat etä menevät toisaalle. Kaveri onneks tajus ja suuttui siitä eikä naiset saanut viinoja mukaan, muijat lensi rappukäytävään.

    • miesmies-

      En jaksa enää panna joten tulin palstalle huilaamaan.

    • Julluhuoppo

      Näin Joulujen jälkeen tulkoon todetuksi, että käänsin koko Joulun pyhät ja vielä uutena vuotenakin. Pilasin lasteni juhlan. Näin oma isänikin teki aikoinaan.

    • miestoimii

      Joo, kiitos kysymästä. Huomasin tosiaan tuossa just, että vuosi on vaihtunut; niin, että Hyvää Uutta Vuotta kaikille! Voikohan uutta vuotta vielä juhlia, kun siitä on jo melkein viikko, kun se vuosi vaihtui? Meinaan katsooko ne kieroon, jos kävelee tähtisadetikku kädessä kadulla ja näyttää onnelliselta? Onkohan baareissa tänä viikonloppuna ketään?

      • Toiseen käteen otat vappuhuiskan ja tonttulakki vielä päähän - ja eikun krebaamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      198
      1519
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      944
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      931
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      720
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      719
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      646
    Aihe