Kiitämme vilpittömästi kuluneesta vuodesta 2017 ja toivomme mittavan yhteistyömme jatkuvan tulevina vuosinakin :) tervetuloa kahville!
KIITOKSIA!
36
232
Vastaukset
- skoda_rulez
asia on tismalleen näin. siinä on totuus. lukekaa ja ihmetelkää epäluotettavinta ajoneuvoa.
- Ocu1.8TSI.132kWWebasto
Onnea skoda 2016: 2017!!
- TSI2012
siinä Suomen kansalle totuus heikosta automerkistä.
- OCU1
tismalleen asia on näin. pthyiiii, en kusekkaan enää skodaan päin!
- ZKODA
no joko taas, oisin voittanu 10 000€ jos oisin vetoja lyönyt alkuvuodesta...
- 426HEMI
no tuo nyt ei tullu kellekkään yllätyksenä että on hinatuin auto tuassiissa. historia toistaa itseään.
- dwqqqq
Hyundai on paras:
http://platesmania.com/catalog/hyundai - Mari_10
JEEJEE! kyllä on surkee auto toi skoda. en ottais ilmaisekskaan.
- p.a_turpeinen
minä arvasin tämän heikkolaatuisimman auton jo alkuvuodesta.
- Cicer0
melkeimpä ois pitäny arvata....
- costadelsilencio
minäpä arvasin, lällällääää :D
hehhehhehhehheeeeeheeheeheehhehhehhehhehhehe :D eiköhän oteta parit Konjakkiryypit tämän ilosanoman kunniaksi kuten vuosi sittenkin :D kyllä taas Konjakki maistuu :D
- TSI_DSG_HAJOAA
toi skoda octavia uudistui 2016 vuoden lopulla, miks siitä ei kestävyyttä ja luotettavuutta parannettu ollenkaan? etuvalot vain muotoiltiin uudestaan ja sekö muka riittää...? olisi pitänyt suunnittelu ja materiaali valintoihinkin kiinnittää huomiota ettei tulisi noin heikkolaatuista autoa markkinoille. öljynkulutus ja ruostuminen tuntuu olevan vakava ongelma uusissa skodissa.
- ZKODAN_sivupersoonat
9/13 kommentista ennen tätä saman looserin, HOLISTI74.91:n näppäimistöltä! On siinä matalaotsalla elämäntehtävää kerrakseen!
- Skodallinen
Tykkää nähdä omia kirjaimiaan. Ja vastaa itselleen viiden minuutin kuluttua puoleltaöin. Malttaisi edes puoli tuntia ja vastaisi vasta sitten.
Hyvää työpäivän jatkoa!
itäauto skoda ja volkkarifanit saivat katkeran karvaan pettymyksen 2017, maailman mahtavin Toyota jyräsi volkkarin ja skodan aivan alimpaan kastiin, katsokaapa 2017 vuoden autojen myyntilukuja, Toyotan voima on aivan ennätyksellisen ylivoimaista, myyntiennätykset rikottu kautta maan :D nyt vaggilaisia ottaa päähän ja huolella :D hehhehhehhehhehheeeeee eikö konjakki maistu, tä? volkkarin laaduttomuus tekee rumaa jälkeä myyntitilastoissa, vw ja skoda heikkolaatuisimmat autot 2016 ja 2017 :D mitäs skodajormat siihen selittävät... kuunnellaan kuuntelen :D
- 4x4skoda
Koville ottaa Skodan menestys Suomen automarkkinoilla.
- TSI2012
Käyttääkö Skoda Ajoturva Falckin palveluja? Paha sanoa, kun ei ole tarvinnut viiden ja puolen vuoden aikana. Aloittaja varmaan tietää, kun kirjoittaa Skoda-palstalle... :D
- Repe_1
kyllä käyttää mitä tahansa hinauspalvelua mikä vain on saatavilla, vag autot työllistävät hinausliikkeitä yötäpäivää 24/7/365
- Sarkasmi.sakari
Repe_1 kirjoitti:
kyllä käyttää mitä tahansa hinauspalvelua mikä vain on saatavilla, vag autot työllistävät hinausliikkeitä yötäpäivää 24/7/365
Selvä se. Hieno tuo Ajoturva 240 €:n LongLife-huollolla! Bisnes!
- Repe_1
Sarkasmi.sakari kirjoitti:
Selvä se. Hieno tuo Ajoturva 240 €:n LongLife-huollolla! Bisnes!
kyllä käy kalliiksi kaikinpuolin nuo vag autot. ostaa japsiauton niin ei tarvitse koskaan hinausautoja, öljynvaihto huoltoon ajetaan auton OMALLA moottorilla eikä hinausauton lavalla. autoissa on eroja kuten viineissä.
- KuhaKerron
Repe_1 kirjoitti:
kyllä käy kalliiksi kaikinpuolin nuo vag autot. ostaa japsiauton niin ei tarvitse koskaan hinausautoja, öljynvaihto huoltoon ajetaan auton OMALLA moottorilla eikä hinausauton lavalla. autoissa on eroja kuten viineissä.
Sarkasmi ei ole sinulle tuttu tyylilaji, ymmärrän...
kyllä olisi hyvä nähdä vw uskovaisten kateudesta kalpeat kasvot kun Toyota jyräsi vw:n syvälle suohon. vw on aivan marginaalinen automyyjä suomessakin verrattuna Toyotaan, itäauto skodaa ei kannata edes mainita enää, niin mitätöntä myynti on. laatutilaston viimeiset sijat peräkkäisinä vuosina 2016 ja 2017 näkyy myynnin romahduksena. suoraan sanottuna PASKA EI VAAN MYY ENÄÄ.
- Skodallinen
Kait holisti tarkoittaa tätä laatutilastoa, jossa Skoda on keskikastia? Mitenpäin luetkaan, vai onko hajataittoa?
http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201712042200581395_oa.shtml Skodallinen kirjoitti:
Kait holisti tarkoittaa tätä laatutilastoa, jossa Skoda on keskikastia? Mitenpäin luetkaan, vai onko hajataittoa?
http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201712042200581395_oa.shtmlniin, yleisempien autojen listalla skoda ja vw ovat viimeisiä. ei sillä ole mitään merkitystä jos jotain rysleriä, Dodgea yms harvinaisia merkkejä myydään vain muutama kappale vuosittain, vain valtamerkit otetaan huomioon. miten meni omasta mielestäsi? Toyota suomen yleisin ja ostetuin auto josta vw/skoda jäi huomattavan paljon jälkeen ja Toyota luotettavuustilaston ykkönen. eikös se selitys kuulunut jossain uutisessa että kun autoa myydään paljon niin niitä vikajuttujakin tietysti ilmenee? no miksei Toyotalla ilmene niitä vikoja vaikka on ylivoimaisesti suomen myydyin auto 2017 ja luotettavuustilaston ykkönen 2017????????
- Skodallinen
Miksi et huomioinut näitä harvinaisuuksia: Kia Sportage, BMW -3sarja, Opel Zafira ja Volvo S40/V50?
Luulisi niiden olevan suhteellisen tunnettuja, mutta tuossa vikatilastossa Skodaa kehnompia! Logiikkasi kaipaa hieman selvennystä, vai onko tuo tilasto kenties maksettu, tai muuten epäkelpo? - MyösSkodallinen
Skodallinen kirjoitti:
Miksi et huomioinut näitä harvinaisuuksia: Kia Sportage, BMW -3sarja, Opel Zafira ja Volvo S40/V50?
Luulisi niiden olevan suhteellisen tunnettuja, mutta tuossa vikatilastossa Skodaa kehnompia! Logiikkasi kaipaa hieman selvennystä, vai onko tuo tilasto kenties maksettu, tai muuten epäkelpo?Useimmiten, ellei aina, trolli "poimii kirsikoita" eli valitsee tekstiinsä siteerauksia vain niistä asioista, jotka se näkee itselleen käyttökelpoiseksi. Sitä voisi sanoa vaikkapa "trollin valikoivaksi näkökyvyksi".
Myös, jos esim. Skodalla on jokin asia yhden sadasosan huonompi kuin jollain toisella merkillä, trolli saa siitä suunnattomat kicksit ja valtavan stondiksen, kun se kaiuttaa asian tälle palstalle. Sitä se trollaaminen on. - TSI2012
MyösSkodallinen kirjoitti:
Useimmiten, ellei aina, trolli "poimii kirsikoita" eli valitsee tekstiinsä siteerauksia vain niistä asioista, jotka se näkee itselleen käyttökelpoiseksi. Sitä voisi sanoa vaikkapa "trollin valikoivaksi näkökyvyksi".
Myös, jos esim. Skodalla on jokin asia yhden sadasosan huonompi kuin jollain toisella merkillä, trolli saa siitä suunnattomat kicksit ja valtavan stondiksen, kun se kaiuttaa asian tälle palstalle. Sitä se trollaaminen on.Tästä trolli itse käyttää myös nimitystä "kaksoisstandardit". Trolli on muutenkin lahjakas tekemään juuri sitä, mistä "maksettuja kehujia" itse syyttää.
Kannattaa hankkia sitä kokemusta, toki. Vaikkapa kirsikan poiminnasta. - skoda_rulez
TSI2012 kirjoitti:
Tästä trolli itse käyttää myös nimitystä "kaksoisstandardit". Trolli on muutenkin lahjakas tekemään juuri sitä, mistä "maksettuja kehujia" itse syyttää.
Kannattaa hankkia sitä kokemusta, toki. Vaikkapa kirsikan poiminnasta.Väite maksetusta kehujasta on sinällään vain trollin käyttämä ilkeilysanonta, jolla yritetään ikäänkuin nolata skodistia. Kukaan ei täällä kehu Skodaa, siten kuin Tohjota- palstalla autoa kehutaan. Siellähän näkyy olevan pitkiä ylistysvirsiä ja kehumispuheita, jopa luonnevikaiseen uskontunnustukseen saakka. Täällä vain kerrotaan tosiasiat ja ammutaan alas trollien valehteluita. Skodaa ei tarvitse kehua, uutiset ja artikkelit tekevät sen puolestaan.
- TSI2012
skoda_rulez kirjoitti:
Väite maksetusta kehujasta on sinällään vain trollin käyttämä ilkeilysanonta, jolla yritetään ikäänkuin nolata skodistia. Kukaan ei täällä kehu Skodaa, siten kuin Tohjota- palstalla autoa kehutaan. Siellähän näkyy olevan pitkiä ylistysvirsiä ja kehumispuheita, jopa luonnevikaiseen uskontunnustukseen saakka. Täällä vain kerrotaan tosiasiat ja ammutaan alas trollien valehteluita. Skodaa ei tarvitse kehua, uutiset ja artikkelit tekevät sen puolestaan.
Niin, kaiken voi kuitata kategorisesti "maksettuna kehumisena". Ellei viesti ole"Skoda-kriittinen"...
Toki lehti-artikkelit ovat myös "maksettua kehumista", jos Skodaan suhtaudutaan myönteisesti. Tekniikan Maailma ja Auto Bild esimerkkinä. Mutta tietenkin, jos Skodaa/Volkkaria haukuntaan, kyseessä on "arvostettu autolehti". Sellaiset "kaksoisstandardit". :) - Skoda_rulez
TSI2012 kirjoitti:
Niin, kaiken voi kuitata kategorisesti "maksettuna kehumisena". Ellei viesti ole"Skoda-kriittinen"...
Toki lehti-artikkelit ovat myös "maksettua kehumista", jos Skodaan suhtaudutaan myönteisesti. Tekniikan Maailma ja Auto Bild esimerkkinä. Mutta tietenkin, jos Skodaa/Volkkaria haukuntaan, kyseessä on "arvostettu autolehti". Sellaiset "kaksoisstandardit". :)Lehti voi olla vuorotellen "arvostettu" Skodaa dissaava ja sitten toisella kertaa taas "maksettu kehuja". Näin esim. Autobild, jonka 100 tkm kestotesteissä esim. Yeti ja Superb pärjäsivät hyvin. Eikä Octaviakaan huonosti. Tässäkin trolli taas käyttää kaksoisstandardia.
- TSI2012
Skoda_rulez kirjoitti:
Lehti voi olla vuorotellen "arvostettu" Skodaa dissaava ja sitten toisella kertaa taas "maksettu kehuja". Näin esim. Autobild, jonka 100 tkm kestotesteissä esim. Yeti ja Superb pärjäsivät hyvin. Eikä Octaviakaan huonosti. Tässäkin trolli taas käyttää kaksoisstandardia.
AutoBildin Octavia 100 tkm-testiraportti on tällä palstalla toimitettu uudestaan "kriittisen kirsikanpoimijan" toimesta. Superbin testin tai Octavian farkkuvertailun voiton maininta aiheuttaa enintään p***a-myrskyn Octavian pienesta polttoainetankista ja nitinästä, joka "ei anna laadukasta kuvaa".
Tosin kriitikko on vain nähnyt iltapäivälehden referaatin AB:n testistä, jossa on toki maukasta muotoilua täkynä viihdekäyttöön.
Octavian 60 tkm-testistä Tekniikan Maailmassa on taas vaiettu täällä täysin "kriitikkojen" osalta. Skoda todettiin niin selväsanaisesti keskimääräistä paljon paremmin selvinneeksi, että trollilla ei löydy sopivaa leikattavaa & liimattavaa. Toki TM on tässä yhteydessä maksettu kehuja. Selvä se.
Onneksi raportti Volkkarin 1.8 -2.0 moottorien öljynkulutuksesta muutti TM:n kriittisen journalismin airueeksi. Ja toki TM:n juttua voi Skoda-kriitikko aina parannella lisäämällä öljyä kuluttavien moottorien listalle nekin, joista jutussa ei mainita mitään. Sehän on sitä "kritiikkiä"... ;) - TSI_DSG_HAJOAA
TSI2012 kirjoitti:
AutoBildin Octavia 100 tkm-testiraportti on tällä palstalla toimitettu uudestaan "kriittisen kirsikanpoimijan" toimesta. Superbin testin tai Octavian farkkuvertailun voiton maininta aiheuttaa enintään p***a-myrskyn Octavian pienesta polttoainetankista ja nitinästä, joka "ei anna laadukasta kuvaa".
Tosin kriitikko on vain nähnyt iltapäivälehden referaatin AB:n testistä, jossa on toki maukasta muotoilua täkynä viihdekäyttöön.
Octavian 60 tkm-testistä Tekniikan Maailmassa on taas vaiettu täällä täysin "kriitikkojen" osalta. Skoda todettiin niin selväsanaisesti keskimääräistä paljon paremmin selvinneeksi, että trollilla ei löydy sopivaa leikattavaa & liimattavaa. Toki TM on tässä yhteydessä maksettu kehuja. Selvä se.
Onneksi raportti Volkkarin 1.8 -2.0 moottorien öljynkulutuksesta muutti TM:n kriittisen journalismin airueeksi. Ja toki TM:n juttua voi Skoda-kriitikko aina parannella lisäämällä öljyä kuluttavien moottorien listalle nekin, joista jutussa ei mainita mitään. Sehän on sitä "kritiikkiä"... ;)loppulauselmasta huomaa tyhmäkin ettet ilkeä mainita myös muiden vag moottoreiden öljynkulutus yms pahoista ongelmista, koska TM ei juuri niitä moottoria maininnutkaan artikkelissaan. tosiasiahan että kaikki tsi ja tdi moottorit kuluttavat aivan liikaa öljyä ja muitakin valmistusteknisiä ongelmia on ollut valtavasti. olet juuri sitä ikäluokkaa jolle kaikki pitää tuoda valmiina, tehdä valmiiksi, etkä itse kykene/pysty/halua/osaa etsiä internetistä tietoa.
- TSI2012
TSI_DSG_HAJOAA kirjoitti:
loppulauselmasta huomaa tyhmäkin ettet ilkeä mainita myös muiden vag moottoreiden öljynkulutus yms pahoista ongelmista, koska TM ei juuri niitä moottoria maininnutkaan artikkelissaan. tosiasiahan että kaikki tsi ja tdi moottorit kuluttavat aivan liikaa öljyä ja muitakin valmistusteknisiä ongelmia on ollut valtavasti. olet juuri sitä ikäluokkaa jolle kaikki pitää tuoda valmiina, tehdä valmiiksi, etkä itse kykene/pysty/halua/osaa etsiä internetistä tietoa.
Hyvä kun "tiedät" ikäluokkani ja medialukutaitoni. Olen aika poju. Ehkä jopa itkuinen rs-poju. :)
Kuten aina, kerrot vain itsestäsi.
Kaikki tsi/tdi:t sitä ja kaikki tdi/tsi:t tätä. Toki. TSI2012 kirjoitti:
Hyvä kun "tiedät" ikäluokkani ja medialukutaitoni. Olen aika poju. Ehkä jopa itkuinen rs-poju. :)
Kuten aina, kerrot vain itsestäsi.
Kaikki tsi/tdi:t sitä ja kaikki tdi/tsi:t tätä. Toki.mua ihmetyttää, ja haluan esittää kysymyksen että miksi tämä skoda rulez ja tsi2012 keskustelee itsensä kanssa????? viestit tulevat IP-haun mukaan tismalleen samalta tietokoneelta :D mikä idea on keskustella itsensä kanssa netin välityksellä...... :D ??????? nyt suosittelen lääkärissä käyntiä jos homma alkaa menemään noin vakavaksi :D
- TSI2012
HOLISTI74.91 kirjoitti:
mua ihmetyttää, ja haluan esittää kysymyksen että miksi tämä skoda rulez ja tsi2012 keskustelee itsensä kanssa????? viestit tulevat IP-haun mukaan tismalleen samalta tietokoneelta :D mikä idea on keskustella itsensä kanssa netin välityksellä...... :D ??????? nyt suosittelen lääkärissä käyntiä jos homma alkaa menemään noin vakavaksi :D
No, mikä lienee idea hymiöissäsi, tämähän on vakava asia, kun lääkäriä jo tarvitaan.
Laita se IP-osoite, niin katsotaan, kuten se lääkäri sanoi...;)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Varo sisältöpaljastuksia! Tämän naisen bachelor-Joonas valitsi - Oliko valittu Monica vai Vivianna?
Joonaksella on kaksi naista jäljellä. Mutta valitsiko bachelor kahdesta naisesta Monican vai Viviannan? Oliko mielestäsi392008Trump - otan Gasan haltuun nyt
USA miehittää Gazan alueen ja rakentaa siitä uuden upean alueen aurikoiseen Israeliin. Väkivaltainen alkuperäisväestö h3191473Perussuomalaisten kannatus enää 12,9%
Perussuomalaisten kannatus laskee edelleen kuntavaaleissa. Kannatus sulaa kuin kevälumi auringossa. Onkos tuo ihme, kun3021396Ensio tunkee jo tyttärensäkin telkkariin!
Eikö kaljulle ex-stripparille mikään ole pyhää?? https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011013742.html On tuo härski1791111Runebergin tortut
Hyviä huomenia ja mukavaa päivyliä. 😊 Nyt kahvetta tippumaan. Harmi ettei ole torttua. 😊☕✨❄️❤️2631058- 83820
- 67769
Bachelor-Joonas sekstasi toisen naisen kanssa - Tästä syystä valitsi kuitenkin Monican: "Nyt mun..."
Bachelor Suomi -realityssä koitti lopullisen valinnan hetki. Paljon onnea ja lykkyä rakkauteen Joonas ja Monica! Lue l10753- 26714
- 29669