Eienääperhettä

Kuolemaajokainenpäivä

Onko isänne tai äitinne hylännyt teidät tai toivoneet kuolemaanne ? Esim jonkun perinnön tai muun ulkoisen tekijän vuoksi ? Miltä se on tuntunut ? Minäpä kerron teille että
koko sukuni vihaa minua ja he valehtelevat kaikesta ja varmaan toivovat kuolemaanikin salaa. Oma äitini on jopa sanonut että tapa itsesi ja olen kuulemma narsisti. Hän on aina sanonut: Älä tee sitä, et onnistu kuitenkaan yms. Isä lähti kun olin pieni, hyvä että tajusi ajoissa minkä sekasikiön oli maailmaan tuonut ja ymmärsi lähteä niin olisin tehnyt itsekin.
Noh Perhettään ei voi valita mutta ystävät voi mutta ei ole enää niitäkään
koska useimmat ihmiset haluavat että lakkaan olemasta
ja sitä paitsi olen muuttunut rumaksi niin ulkopuolelta kuin sisäpuoleltakin, ehkä jopa pahaksi
niin voiko näillä korteilla enää voittaa? Mietin itsemurhaa melkein jokapäivä ja jokainen päivä on kuin samaa usvaa ja jos hetkenkin tunnen hyvää oloa ja ajattelen että kyllä se aurinko vielä paistaa niin kohta tulee auringonpimennys. Tiedän että täällä on muutamia jotka tunnistavat mutta ei kiinnosta, niin monta puukkoa jo selässä että ei tunnu missään enään ja jos ei ole mitään fiksua sanottavaa niin älä edes kirjoita mitään.

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KirjoitanNyt

      Olipa surullinen kirjoitus.Jokaidella ihmisellä on itseisarvo,niinkuin joku Täällä teki aloituksen äärettömän itseisarvosta.
      Myös ihmisen itseisarvo on määrittelemätön.se on aina suurempi,kuin mitä osaamme arvioida.
      Arvokas sinä olet.

    • Tulieräsmieleen

      Jätä kaikki negatiivinen elämässäsi. Niin ihmiset kuin tavatkin. Keskity parantamaan omaa vointiasi, ei ole väärin pyytää myöskään apua. Mieli voi olla pitkän aikaa alhaalla ja olo yksinäinen, mutta myöhemmin huomaat että elämä paranee. Hakeudu positiivisten ihmisten seuraan ja positiivisiin aktiviteetteihin. Ulkoisen voi muuttaa ja sisäistä kannattaakin vaalia, ei se hyvä sinultakaan mihinkään ole kadonnut. Muutos tulee hitaasti, vähitellen vain eteenpäin. En tunne aloittajaa, mutta älä luovuta. Kaikkea hyvää voi tulla kenelle tahansa ja toivottavasti kirjoittamastani on jotain apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5214
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      25
      4378
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      2501
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2264
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2008
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1918
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1607
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1531
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1267
    10. Kerranki asiat oikein

      Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa
      Haapavesi
      10
      1184
    Aihe