Jännämiesuutisia

on.se.jännää

30

552

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuus-

      Nainen lähtee aina komean miehen mukaan koska naiset tietää että komeat miehet on turvallisia.

      • lihavihatipunen

        Missä sen pojan kuva oli? On naiset muuten lähteneet todella rumienkin miesten mukaan esim. se Keravan? raiskaaja-tappaja.


      • Kalpea.kuin.lakana

        Kai sillä oli suojaväri ja se ratkaisi?


    • Kaisanoasaa

      Veronmaksajat maksaa tuonkin jännämiehen korvaukset tytölle. Menkää nyt äkkiä töihin tienaamaan vero euroja. Kyllä siinä joku charmi on kun teini lähtee vanhemman miehen luokse.

      • lihavihatipunen

        Vanhemman miehen?? 18 vuotias ei nyt varsinaisesti ole mikään vanhempi mies. Toinen uhri ainakin oli lievästi kehitysvammainen.

        Minä käyn jo töissä, menepä sinäkin.


      • tyypillinenätmi
        lihavihatipunen kirjoitti:

        Vanhemman miehen?? 18 vuotias ei nyt varsinaisesti ole mikään vanhempi mies. Toinen uhri ainakin oli lievästi kehitysvammainen.

        Minä käyn jo töissä, menepä sinäkin.

        Yritti puolustella, ettei tiennyt tytön olevan alle 16 vuotta. Jos mies olis ollut itse 16, toiminta olis ollut ilmeisesti täysin laillista, jos ei kyseessä olis ollut pakottamista. Eli on äärimmäisen tärkeää selvittää ikä hyvissä ajoin. Tämän pitäisi olla kaikille itsestään selvyys. On turha myöhemmin alkaa puolustelee, ettei tiennyt.


    • fuengirola

      Oikein että pillu litisi

    • Lapsenraiskaaja

      Naisissa? Oliko äitisi jonossa 14 vuotiaan jälkeen?

    • Alkaa aina vähän vituttamaan kun aina näissä on lopussa:

      "Tuomitun nimeä ei julkaista uhrien suojelemiseksi."

      Oikeastihan tuossa ei ole mitään terkemistä uhrien suojelun kanssa vaan m.....m...ak....okulttuurin suojelu.

      • Eihän tuomitun nimi oikeasti ketään kiinnosta. Riittäisi että kerrottaisiin, että kyllä, jälleen oli joku savanniapina asialla.


    • TotalSolution

      Kauppakeskukset on kiellettävä.

      • Kantasuomalaisille porttikielto kauappakeskuksiin, sillähän se selviäisi.


    • Varmaan RennostiM:n mielestä ois ollu parempi et ois tappanu ne. Siis ku sen mielestä raiskaus on pahempi kuin murha.

    • Kiltti-ätmi

      Juttu ontodiste siitä että naiset nussii jännämiehiä ja vihaavat ätmejä.

      • Näkee

        Sinä ihannoit lapsenraiskaajia. Olet varmaan itsekin sellainen.


      • tyypillinenätmi

        EIkös tapaus mennyt niin, että tämä mies oli onnistunut houkuttelee asunnolleen. Onhan 18 vuotias vielä nuori mies, joten ei kai se täysin mahdotontakaan olisi, että esimerkiksi tyttö luuli 18 vuotiasta vähän nuoremmaksi esimerkiksi 16 vuotiaaksi ja mies tyttöä vanhemmaksi. Eikös 16 vuotiaan ja 14 vuotiaan suhde ole täysin laillinen, jos ei kyseessä ole pakottamista?
        Kun itse muistan oman 18 vuoden, minä en saanut asunnolleni ketään tyttöä, en 16 vuotiasta, en oman ikäistä, enkä vanhempaa. Mitään rikollista toimintaa en tietenkään edes yrittänyt. Tuo kiltin-ätmin toteamus on toki suuntaa antava siinä mielessä, että nimenomaan kilteiltä ätmeiltä ei 18 vuotiaana onnistu tyttöjen pyytäminen omaan asuntoonsa Toki suurin osa ätmeistä tietysti pyytäisi asuntoonsa vähintään 16 vuotta täyttänyttä. Jokatapauksessa tämä on totuus: ätmi ei saa asunnolleen 16 vuotiasta, oman ikäistä tai vanhempaa, koska ätmi ei kiinnosta ketään naista. Siksi voidaan olettaa, että 18 vuotias on ollut jotain muuta kuin ätmi.


      • tyypillinenätmi
        Näkee kirjoitti:

        Sinä ihannoit lapsenraiskaajia. Olet varmaan itsekin sellainen.

        Mä en oikein käsitä, miten tästä kiltin-ätmin toteamuksesta voisi päätellä, että hän ihannoi lapsenraiskaajia?


      • Näkee
        tyypillinenätmi kirjoitti:

        Mä en oikein käsitä, miten tästä kiltin-ätmin toteamuksesta voisi päätellä, että hän ihannoi lapsenraiskaajia?

        Jos ei ihannoisi niin syy löytyisi raiskaajasta eikä uhrista.


    • oho_

      On nuorena aloittanut raiskurin uran tuo mies

    • Yök.
      Tommosia te ätmit olette.

      • tyypillinenätmi

        Tuo mies ei ole ätmi. Selitin tämän jo aikaisemmin tässä keskustelussa.


      • tyypillinenätmi kirjoitti:

        Tuo mies ei ole ätmi. Selitin tämän jo aikaisemmin tässä keskustelussa.

        Kyllä vaan on..

        Hyi hävetkää.

        Samoin kuin se Turun puukottaja ja se Kanadan kaheli..

        Hyi, hyi, hyi..

        Yök. Kuohita teidät pitäis..


      • tyypillinenätmi

    • wefsdvargasvasdvadva

      Kyllä täytyy ätmissä olla muutakin pahasti vialla kuin ruma naama jos tuollaista alkoholisoituneen vammaisen hyväksikäyttäjää ihannoi.

      • osaatko_lukea

        Kuka tuota ihannoi? Ap:kin nimitti iljettäväksi paskakasaksi


      • tyypillinenätmi

        En tiedä kenelle viestisi on kohdistettu, mutta yritin vaan selkeyttää sitä tosiasiaa, että ätmit ovat sen verran mielenkiinnotonta porukkaa, että heidän on äärimmäisen vaikeeta suorastaan mahdotonta saada 18 vuotiaana ketään tyttöä asunnolleen. Ätmit ei yksinkertaisesti kiinnosta ketään. Tämä on totuus. Suurin osa ätmeistä ei tietenkään tekis mitään rikollista, joten he ilman muuta kysyisivät asunnolleen vähintään 16 vuotta täyttäneitä. Toki tuossa uutisen tapauksessa mentiin rikolliselle alueelle suojaikärajan osalta ja lisäksi tuossahan oli myös muutakin väkivaltaa. Jokatapauksessa laadin nyt esimerkin: jos sanotaanko 15 vuotias tyttö luulee vaikka 18 vuotiasta 17 vuotiaaksi ja 18 vuotias 15 vuotiasta 16 vuotiaaksi ja he tutustuvat vaikka kauppakeskuksessa. Eikös esimerkiksi 15 ja 17 vuotiaan suhde ole täysin laillinen, jos kyseessä ei ole pakottamista? Samoin laillinen on myös 18 ja 16 vuotiaan suhde. Jos näin sattuu käymään, että 15 vuotias luulee 18 vuotiasta vähän nuoremmaksi, hän toki olettaa, että saa ihan laillisen seurustelusuhteen, koska 17 vuotiaan kanssa saa lain mukaan seurustella. On mahdoton ajatus, että 15 vuotias kiinnostuisi poikaystävänä jostain 17 vuotiaasta ätmistä, vaikka tämän luultavasti laki kuitenkin sallisi. Tämän takia ajatus, että 18 vuotias ätmi saisi itseään pari tai kolme vuotta nuorempia tyttöjä asunnolleen on täydellisen mahdoton ajatus. Vaikka 15 vuotiaan ja 18 vuotiaan suhde on suomessa rikollista, on jokatapauksessa absoluuttinen totuus, että 18 vuotias ätmi ei kiinnosta minkään ikäisiä naisia. Tämä vaan tiedoksi niille, jotka ensimmäisenä epäilevät ätmejä jostain tämän tyyppisistä rikoksista.


      • tyypillinenätmi

        "Kyllä täytyy ätmissä olla muutakin pahasti vialla kuin ruma naama jos tuollaista alkoholisoituneen vammaisen hyväksikäyttäjää ihannoi."

        On tämä uskomatonta asioiden vääristelyä. Kuka täällä on sanonut ihailevansa????????


      • uskomatonta_
        tyypillinenätmi kirjoitti:

        "Kyllä täytyy ätmissä olla muutakin pahasti vialla kuin ruma naama jos tuollaista alkoholisoituneen vammaisen hyväksikäyttäjää ihannoi."

        On tämä uskomatonta asioiden vääristelyä. Kuka täällä on sanonut ihailevansa????????

        Naiset joko eivät osaa lukea tai lukevat ätmien tekstejä tahallaan väärin


    • Pillujen--asiantuntija

      Mies oli komea ja siksi tyttö lähti sen mukaan. Yrittäkää itse samaa että kaupassa iskette naisen ja viette sen kotiinne kahville. Ei teidän ulkonäöllä varmaan onnistu edes omanikäisenne iskeminen. Jos saisitte naisia niin palstalla ei olisi miehiä ollenkaan vaan palsta olisi aika hiljainen.

      • tyypillinenätmi

        Tämä olisikin paras vitsi varmaan sataan vuoteen - 18 vuotias ätmi iski tytön kauppakeskuksessa ja tyttö lähti mukaan ätmin kotiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      255
      4124
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      108
      2205
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      52
      2187
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2157
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      124
      2099
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1802
    7. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      166
      1744
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      394
      1276
    9. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1164
    10. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      79
      1026
    Aihe