Tässä kuudetta päivää juomia ryyppäillen ja olutta tissuttaen viime yöt ovat menneet hauskasti. Illalla ainakin kun laittaa ikkunan auki, täkin tiivisti kehon ympärille ja päräyttää runkopatjaan mehevän olutpierun niin runkopatjasta lähtee jännä ääni. Se oikeasti naurattaa. Paine kulkee pitkin jousia ja heteka täräjää. Hajukaan ei tunnu pahemmalta kun kyseessä on oma.
Runkopatjan sinfonia
6
325
Vastaukset
- a-no
Naapurit soittivat poliisit hajun vuoksi, siinä sarjakuristajankin tapauksessa, joten ole varuillasi! Kohta on karhukopla ovellasi - tunnistat karhukoplan pojat punamusta- raidallisista paidoista, numerolapuista rinnassa ja naamiosta kasvoilla.
Tai poliisi voi tulla ovellesi, jos sulla on Pierre Cavallon housut. Pierre on tehnyt niistä katoamisilmoituksen.
Tee ryyppyputkistasi runoteos; laita vähän loppusointuja. Tämä aloitus on jalostettuna hyvää matskua siihen.
PS. Mitä pervokiska tykkää harrastuksistasi?
Muistinkin, että Mauri Ant. Nurminen oli tehnyt laulun hetekasta, mutta olikin Veikko Lavia:
https://www.youtube.com/watch?v=VBLvajPMBJQ Veikko lavi ja koulaikana heikki kinnunen tulkitsijana.. ja verkkopohjan narahteli.. yksin tässä elelelään saa nauttia omista pieruistaan..sekä aivo että pers..
- lerssiotsa
Naapurin rouvaa patjalla jörnin. Ääniä päästelen tyyliin: Örnin örnin.
- PierreePascal
Pierittekö kirjoittaessanne, haisee vanhoilta pieruilta tänne asti.
Nämä pierut kulkeutuvat vaikka netitse, ilmateitse, sähköistte vaikka linjoja pitkin. Niin faffat on kaasut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902429Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1402178Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132028- 1711540
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala449786- 51647
