Seurustelu on ihanaa

Oletteko samaa mieltä, eri mieltä vai yks hailee?
17332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Olisi ihanaa jos saa olla naisen kanssa. Yksin elämä ihan perseestä. Mutta tässä on sellainen juttu että suurin osa sinkkunaisista on pinnallisia joilla vain raha ja ulkonäkö merkkaa sen kumppanin kiinnostavuudessa sen ettei pääse tutustumaan naisiin.

1Äänestä
  • Miten vitun yksin!?!?! Siinähän sitä on viereisessä karsinassa kuitenkin immeinen sulla(?) Ja eikös tuo liene jo sitä seuraavasta poksautettukkii jo päiviltään...

    Äänestä

.. Noh, Sehän riippuu ihan siitä, että onko Suhteen OsaPuolet OikeanLaisia vai VääränLaisia Toisilleen ja Onko Suhde MolemminPuolisesti OikeanLainen vai VääränLainen.. ;P

.. Tosin.. TodMonille ei ole niin väliä, että onko Itse OikeanLainen ja onko Suhde OikeanLainen Sille Toiselle.. Kunhan se on Sitä Itselle.. ;P

Äänestä
  • Se nyt vaa o aika ussein nii, että se ajatus on liian monimutkainen, että joku vois josksus tykätä.

    Äänestä

No yksinään ainakin tietää, mitä tekee
eikä tule turhaa säätöä tai vääntöä..

Ja on silleen yksinkertaisempaa ja helpompaa :)

Joskus voi olla ikävä kosketusta, halia tai silitystä...mutta sekin on hetkellistä. Ja menee ohi.
Joo, ehkä siinä sitten läheisyys on ihanaa.

Muuten voi köpöttää näin!

Äänestä
  • Vuodet vierii joutuin palstaillen, pian sinäkin olet palstan vakiokasvo etkä odotakaan elämältäsi mitään muuta sisältöä.😂

    1Äänestä

  • Ei todellakaan tiiä sen paremmin!

    Äänestä

Nyt tuntuu siltä, että olisi kiva seurustella kaipaamani ihmisen kanssa.

Äänestä
  • Ylleesä siinä käyp nii et asiat ei mene niiku ne tuntuu jollai hetkellä (ku ne omassa päässään uatteloo).

    Äänestä

No jos kauniin naisen kanssa seurustelee niin se on ihanaa. Yritän just napata tinderistä kauniita naisia.

Äänestä

Samaa mieltä ihanaa on😍

Äänestä

Ei se välttämättä ole jos kumppani pihtaa. Jos läheisyys puuttuu niin elo ei ole kovin ihanaa.

Äänestä

Tuskin edes ihmiset tietää mitä seurustelu on- Siihen kuuluu uskollisuus, rehellisuus ja toisen tukeminen. Suurin osa ei todellaakaan tiedä niistä mitään.

1Äänestä

Seurustelu on kun yhteisen firman rakentamista.

Sopimusten tekemistä, neuvotteluita, talouden balanssissa pitämistä ja yhteisen päämäärän etsimistä ja hakemista

Ankaraa työtä ...

1Äänestä
  • Oha se, jos sen semmoseks nirppailoo.

    Äänestä

Seukkailu on lompakon jakamista.

2Äänestä
  • Ja seikkailu sen hävittämistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikysyäsaa kirjoitti:

Oletteko samaa mieltä, eri mieltä vai yks hailee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu