Mitä ainetta tai millä vaalean

väriaineetsyöpä

punainen eli pinkki suklaa on värjätty pinkiksi. ?

3

208

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esim. Fazer Pure Ruby suklaa:

      "Värinsä ja makunsa tämä täysin uusi, uniikki suklaalaatu saa erityisistä ruby-kaakaopavuista ja ainutlaatuisesta valmistusmenetelmästä. Suklaaseen ei olla lisätty mitään väri- eikä makuaineita."
      (lähde: https://fi.fazer.com/products/fazer-pure-ruby-suklaa-95g )

    • pinkkionuusiruskea

      Kyse on todennäköisesti valkosuklaasta, joka on värjätty joko jollain marja/hedelmämehulla tai ihan synteettisillä väriaineilla.

      • ettolleen

        Kauniin vaaleanpunaisessa Fazer Pure Ruby -suklaassa yhdistyvät tumman suklaan, maitosuklaan ja valkoisen suklaan ominaisuudet sekä suussasulava marjaisa maku. Värinsä ja makunsa tämä täysin uusi, uniikki suklaalaatu saa erityisistä ruby-kaakaopavuista ja ainutlaatuisesta valmistusmenetelmästä. Suklaaseen ei olla lisätty mitään väri- eikä makuaineita. Ruby-suklaa, kuten kaikki muutkin Fazerin herkulliset suklaat valmistetaan 100 % vastuullisesti tuotetuista kaakaopavuista. Yllätä ystäväsi kauniilla Fazer Pure Ruby -levyllä tai taita itsellesi pala tai kaksi!

        https://fi.fazer.com/products/fazer-pure-ruby-suklaa-95g eli valkosuklaatia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe