KR 1933/-38 Joh 12:47-50
Ja jos joku kuulee minun sanani eikä niitä noudata,
niin häntä en minä tuomitse;
sillä en minä ole tullut maailmaa tuomitsemaan,
vaan pelastamaan maailman.
Joka katsoo minut ylen eikä ota vastaan minun sanojani,
hänellä on tuomitsija:
se
sana,
jonka
minä
olen
puhunut,
se on tuomitseva hänet viimeisenä päivänä.
Sillä en minä itsestäni ole puhunut,
vaan Isä,
joka on minut lähettänyt,
on itse antanut minulle käskyn,
mitä minun pitää sanoman
ja mitä puhuman.
Ja minä tiedän,
että hänen käskynsä on iankaikkinen elämä.
Sentähden,
minkä minä puhun,
sen minä puhun niin,
kuin Isä on minulle sanonut."
Koska valvoja on poistanut tämän ketjun: Jeesuksen todistus on profetian Henki, niin vastaan
4
<50
Vastaukset
- ihmisroskajeesus
Mitä hemmetin järkeä on iankaikkinen elämässä.
Tarjoat roskaa, koska olet roska. - mielen-rauhaa-kaikille
Ettekö tiedä,
että kenen palvelijoiksi,
ketä tottelemaan,
te antaudutte,
sen palvelijoita te olette,
jota te tottelette,
joko synnin palvelijoita,
kuolemaksi,
tahi kuuliaisuuden,
vanhurskaudeksi?
Mutta kiitos Jumalalle,
että te,
jotka ennen olitte synnin palvelijoita,
nyt olette tulleet sydämestänne kuuliaisiksi sille opin muodolle,
jonka johtoon te olette annetut,
ja että te synnistä vapautettuina olette tulleet vanhurskauden palvelijoiksi!Voi syntistä epäjumalanpalvojaa, ei käy kateeksi kohtalosi jos oikea jumala vastoin kaikkea todennäköisyyttä kuitenkin on olemassa.
Meille jumalharhattomille ei mahdollinen oikea jumala voi vihaansa osoittaa, koska emme ole voineet oikeaa jumalaa kohtaan syntiä tehdä koska eihän hänestä ole koskaan jälkeäkään näkynyt.
Ateisteille sanoisin ...kyllä Jumala on tarjonnut pelastusta myös teille ja sama koko maailmalle ja tehnyt tienkin jo valmiiksi .Se teidän on otettava tai sitten olla ottamatta,
Evankeliumin Jumala lupaa viedä kaikkialle ja sitten tulee loppu .
Viimeisellä tuomilla ei riitä selitykseksi ,että joku on ateisti ...siellä tehdään tilit selviksi niin hyvistä teoista kuin pahoista .
Itse kun tiedän Jumalan olevan totta ja Jeesuksen ja myös saatanan niin ihan pyytämällä pyydän ateisteja ,että kysykää Jeesukselta jotain myös ..onko Hän totta ? Jos on niin ilmoittakaa itsenne Hänen omakseen ja antakaa itsestänne hallitusvalta Hänelle .
Onko ateistit teillä siinä mitään menetettävää ?? miettikää ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943859Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512742Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741300Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151250Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020931- 41847
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt212813Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56680