paljon parjattu Antti Heikkilä oli oikeassa

Nyt paljastui ranskassa kuinka coca cola oli rahoittanut tukijoita ja sanellut ehdot tutkimustuloksista. Antti Heikkilä kertoi ajat sitten asiasta Suomen osalta THL:n suhteen.
Hatutun nosto Antille uskalluksesta. Antti kirjoittaa tunteella hivenen provosoiden herättääkseen ihmiset ajattelemaan myös. Omilla aivoilla. Oma kohtaiset kokemukset yhdistämällä Heikkilän jutut ja Tolosen faktat, pääsin eroon monista eri vaivoista ja yhdestä leikkauksesta. Olen kertonut kokemuksistani monille tuttavilleni. Esim. Äitini liikkuu rollaattorilla ja laihtui näillä opeiila äitienpäivän ja lokakuun välissä 30kg. Tulehdukset oli taakse jäänyttä elämää. Lääkäri oli tyytyväinen ja rohkaisi eteen päin, mutta sairaan hoitaja tyrkytti THL :n ruoka kolmiota. Miksi? Koska se paska on istutettu syvälle meihin. Minulla on monia tyytyväisiä jo vanhemman ikäpolven ihmisiä jotka ovat saaneet ihmettelyä lääkäreiltä, kuinka heidän arvot ovat muuttuneet niin hyviksi. Ei maksa paljoakaan vaivaa itse kokeilla ja huomata ero. Kumpaa uskoa, itseä vai THL:n aivopesua. Itse olen aikoinaan harrastanut kilpaurheilua ja joutunut lopettamaan rasvattoman maidon 16v. Sairastuin ja 27v. Todettiin vatsahaava. Nyt 50v. Kaikki vanhenimiseen "kuuluvat" säryt selätettyäni olen saavuttanut veriarvoissa kaikki ihanne haarukkaan soveltuvin arvoin. Lääkäri väitti minun aloittaneen urheilun. Pojan synnyttyä 12 v. Sitten, en ole urheillut. Nykyään noudatan melkein täydellisesti vvh ruokavaliota ja juon punaista maitoa ja käytän nykyään voita margariinin sijasta sekä oliviöljyä. En koske rypsii, räpsiin enkä auringonkukka öljyyn. Syön d3100mg ja e-epa kalaöljyä. Toivottavasti tästä on apua teille epätoivoisessa vaiheessa oleville. Ei se mitään maksa kokeilla, toimisiko se teillä? Kuinka moni teistä tietää mitä nämä paljon kehutut omega 6 rasvahapot aiheuttavat elimistössä( niitä on paljon juuri rypsiöljyissä). Ne ylläpitävät elimistön pieniä tulehduksia, kun taas omega 3 poistaa niitä. Suhdeluku on väärin päin rypsissä. Moniko teistä tietää miksi EU on kieltänyt esim. ranskalaisten uppokeittämisen yli 2min. Siksi kun rypsin PAH arvo nousee 20: neen jo 100c asteessa siihen saati norm. Lämpötilassa 180c. Silava, kookos, voi ja oliviöly jää suositus arvoon 10 ja jopa alle. PAH aiheuttaa syöpää. Uskokaa ketä haluatte.tälläinen kaveri : Pekka Puska on syöttänyt teille valheita jo liian kauan. On hyvä että, muutamat harvat lääkärit on uskaltaneet käydä taistoon THL: ää vastaan. Omakohtaiseta kokemuksesta uskalla suositella VVH ruokavaliota. Toki me suomalaiset olemme herkkiä lähtemään mukaan toistemme haukkumiseen. Mutta valinta on jokaisen henkilökohtainen. Kokemuksia lähipiiristä on jo toista kymmentä jotka puhuvat Antti Heinkilän puolesta. Ps. Ymmärtäkäämme lukemamme ja harvoin kirjoitan millekkään osastolle, mutta olen niin tyytyväinen jo pari vuotta jatkuneeseen olotilaani ja sen takia pidän itse oikeitettuna jakaa kokemukseni ja auttaa muita. En kaipaa kommentteja äidinkielen taidoistani😁

7

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuten Jeesus Nasaretilainen sanoi: "Uskosi on tehnyt sinut terveeksi".

      Ei kukaan voi hallita ja ymmärtää ravintoaineiden merkitystä ja vaikutusta. Ei herra Heikkilä, eikä edes koko maailman terveysasiantuntijat yhdessä! Ehkä jonain päivänä, kun tieto lisääntyy.

      Nostaisin kuitenkin ulkoilun ja päivittäisen liikunnan tärkeimmäksi terveen elämän lähteeksi.

      Jokainen meistä on kuitenkin fyysisesti erilainen ja erilaisten ravintoaineiden vaikutukset kehossamme ovat yksilöllisiä. Viimeksi on puhuttu paljon suolistosta ja sen keskeisestä merkityksestä. Jos kaksi ihmistä nauttii samaa ravintoa yhtä suuret määrät, niin lopputulos pöntön pohjalla on kuitenkin täysin erilainen.

      • Niin? Pyysin että, ymmärtäkää lukemanne. Uskonto ei kuulu tähän artikkeliin. Itselläni on useita terveysvystalon suorittamia testejä ja vakuutavampia ultralääkärin kuvaus. Oletko kokeillut?


      • Niin, unohdin kertoa sellaisen seikan että, olen eronnut kirkosta v. 1991


      • Lähi piirissäni on näitä aivopestyjä. Sääliksi käy! Uskonto on tavallan toinen psykiatri. Uskokoon ja kärsiköön kukin tavallaan.


      • Anonyymi

        Niin, kirjoitin tuossa aiemmin tuon uskonto viittauksen siksi, että tekstistäsi näki välittömästi, että olet uskossa. Tuo taipuvaisuus uskonnollisuuteen lähtee geeneistämme ja tosiaan yleensä on tilanne, että moni verisukulaisista on myös uskossa. Aina löytyy "mustia lampaita", joilla tuo uskonnollinen geeniyhdistelmä ei ole aktiivinen.


    • Anonyymi

      "mutta sairaan hoitaja tyrkytti THL :n ruoka kolmiota."

      Tuosta minäkin olen ollut viimeiset 30v sitä mieltä että kannattaisi kuunnella kehoa ja miettiä milloin pitää syödä ja mitä. Esim aamiaisen tuputtaminen tärkeänä osana laihdtuttajan ruokavaliota on mielestäni aivan typerää, sillä jo armeija-aikana huomasin että kun herätys oli 06.00 ja aamiaista sai joskus vasta 8.30 jälkeen niin paino senkun vaan laski.

      Toki pitää ottaa huomioon että armeijassa liikutaan paljon, mutta NYKYÄÄN, 50V kun tuon aamiaisen korvaaminen kahvilla ja aamupala vasta 4-5h heräämisestä on nyt alkanut tiputtamaan painoa.

      Muutenkin... Aina kun alan noudattmaan terveys...mitälie ruokailuohjetta niin paino alkaa nousta. ja kun lyön hanskat tiskiin ja syön mitä sattuu ja millin sattuu, niin paino alkaa... niin, jopa laskea, mutta ei ainakaan nouse.

    • Anonyymi

      Antti sai buusterista oireita. Otti liikaa piikkiä ja sai maskista ihottuman.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5500
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      93
      3389
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3289
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      74
      2450
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      53
      2337
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1867
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      299
      1685
    8. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      20
      1041
    9. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1036
    10. Kuinka kauan

      Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä
      Ikävä
      63
      923
    Aihe