Kyllä kun sitä on aina ollu sinkkuna, niin nyt oikeen tullut ajateltua, että eihän minusta kukaan oo kukaan ikinä tykännyt. Kukaan ei ole rakastanut minua. Niin viallinen mä sitten varmaan olen.
Tuntuu uskomattomalle...
Aina sinkkuna
15
51
Vastaukset
- Anonyymi
Miten vanha sit olet?
- Anonyymi
Olen siinä kolmenkympin.
Voi sen noinkin ajatella, jos haluaa. Se vaan on vähän surullinen tapa katsoa maailmaa.
- Anonyymi
Orpolapsi?
Ei mielestäni esim. alle 10 vuotias oikein voi olla sinkku ainakaan jos hän asuu perheessä.
Ei ollut siis äitiäkään rakastamassa, tai lastenkodin henkilökuntaa. On ehkä tykännytkin, et vaan ole sitä koskaan saanut tietoosi.
Ihmisillä voipi olla erinäisiä syitä olla kertomatta jollekin, että he tykkäävät toisesta. Tai sinulle, että sinusta ap tai kuka vaan.
Se on tietenkin ikävää ihmiselle, joka kovin tahtoisi olla tykätty ja tietää ja tuntea sen tykkäämisen konkreettisesti. Mutta muista se, joku on voinut tykätä ja voi tykätä vaikkei sitä tuo julki.🙂
Hyvää yötä, tykkäisin että nukut rauhallisesti kumminkin tämä vaihtoehto tiedossasi.🌸- Anonyymi
Totta, joku on hyvinkin voinut tykätä, mutta tieto ei vain ole tullut sinulle asti. Täällä Suomessa on sellainen ilmiö, että myönteiset palautteet eivät oikein tule perille... Se ilmiö on myös Suomen työelämässä.
Terveisin: Puolireuho Anonyymi kirjoitti:
Totta, joku on hyvinkin voinut tykätä, mutta tieto ei vain ole tullut sinulle asti. Täällä Suomessa on sellainen ilmiö, että myönteiset palautteet eivät oikein tule perille... Se ilmiö on myös Suomen työelämässä.
Terveisin: PuolireuhoIhmiset myhäilee itsekseen. Voihan olla ihan hyviä syitäkin olla ilmoittamatta toiselle esim. ihastumista, jos on vaikka estynyt sen enempää ihastumista syventämään toisen kanssa tai ehkä epäilee, ettei toista kumminkaan kiinnosta. Empä puhu mitään. 😕
Mutta joo, kehujen ja tykkäämisen soisi olla helpommin julki tuotavaa. Se jo, että tykkäät jostai hyvänä työkaverina, keskustelukumppanina tms. on monesti tykätylle ilahduttava tieto. Lämmittää mieltä ja piristää.😊
Näinhän se on....Kukapa meistä välittäisi.
- Anonyymi
Ei ole minustakaan kukaan tykännyt. Yksin tulen olemaan koko elämäni. Naiset tykkä paskoista väkivaltaisista miehistä.
Ihan uteliaisuuttani kyselisin, jos ap on vielä kuulolla, että onkos hän tykännyt jostakusta ja ilmoittanut tämän hänelle?
Ihmiset olettaa kamalasti asioita. Kuuluisin vitsi niistä lienee se, kun kaupparatsu ajoi kylän läpi keskellä yötä ja rengas hajosi, vararengas oli, muttei tunkkia. Hän mietti mitä tehdä ja päätti mennä kysymään tunkkia läheisestä talosta. Kuitenkin kävellessä hän mietti, että herätetty vihainen isäntä kuitenkin koittaa pieksää herätyksen takia, yrittää ampua ja usuttaa koiran kimppuun. Mies raivosi valmiiksi isännän käytöstä ja tempaisi nyrkinkokoisen kiven ikkunasta sisään, huutaen kurkku suorana: ”Piä per.le tunkkis saat.na!”
Ehkä kannattaisi uskoa hyvyyteen ja pimputtaa sitä ovikelloa, kun maalailla kauhukuvia valmiiksi. 😊- Anonyymi
Pitää juoda viinaa ja käydä yökerhossa niin voi löytää kumppanin. Vain yökerhossa bailaamalla voi herättää vastakkaisen sukupuolen kiinnostuksen. Raittiina pysyy yksin.
t. viinamies - Anonyymi
No eipä ole ollut sinkkuja kelle sanoa pitävänsä. Mistä ihmeestä porukka löytää kumppanin? Verkot on vesillä niin sanotusti,netissä profiili sekä sovellusten kautta. Mutta ei.. Alkaa mielenterveyden päälle käymään, masentaa ja ahdistaa.
Ja omat lapset ois kans haaveena.
Ei ole ku kaksi kaveria, niin ei oikeen mistään kaveriporukoista ainakaan.
Alkuperäinen kirjoittaja - Anonyymi
Ja tiedän, että ei se ole minulta pois jos joillakin menee hyvin. Mutta väkisinkin sitä ajattelee noita asioita.
- Anonyymi
Mitäpä jos tarkistaisit tuota asennettasi itseäsi, elämää ja toisia ihmisiä kohtaan?
Se nyt ikävä kyllä on niin, että harvempaa naista kiinnostaa alkaa kenenkään äidiksi ja kannattelijaksi. Itsesääli ja itseään väheksyvä ja mollaava asenne on melkoinen kiinnostuksen tappaja. Ainakaan ne naiset joihin kannattaa panostaa perheen parisuhteen ja perheen perustamisen suhteen, eivät kyllä useinkaan jaksa miestä joka on negatiivinen ja itsevihan vallassa. Elämä sellaisen kanssa tulee liian raskaakasi.
Jospa ryhdistäytyisit ja alkaisit hankkia itsetuntoa. Se voisi kummasti auttaa
asiassa! Muista myös se tosiasia, että maailmassa on miljoonia ihmisiä jotka eivät sinusta pitäisi jos tapaisitte, miljoonia joille olisit yhdentekevä ja miljoonia jotka varmasti pitäisivät jos jättäisit tuon napaasi tuijottelun ja itsesi surkuttelun! Koskaan et tule miellyttämään kaikkia, se nyt vain on fakta joka pätee meidän jokaisen kohdalla. Jos sen omansa haluaa löytää, sen eteen pitää tehdä jotain! Alota jo tänään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861849Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,181167Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991145Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol80997Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot154879- 94874
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs54771Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51764Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv56719- 53694