Kaksinaismoralismin ajan on loputtava

Anonyymi

Esim. sota aikana saksan joukot väkisinmakasivat nuoria teinejä ja pakottivat heidät brotelleihin. Tätä ei tuomita juurikaan kenenkään keskuudessa vaan sanotaan, sellaista sattuu. Ajatellaan että sellaisia miehet ovat varsinkin sodassa!

Jos sitten ätmi haluaisi tiukkaa teiniä ihan vaikka rahallakin eikä aina väkisin niin siitä syntyy heti valtava lynkkausmieliala. Tällaisen kaksinaismoralismin on loputtava tai ätmien kosto tulee olemaan niin kauhea, että koko maailma palaa !!!!

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko sinulla jotain tilastotietoa väitteidesi tueksi?

    • Anonyymi

      Teini-ikäinen on 12-15 kesäinen tytön hupakko... sakolihaa, teidän äijien kielellä.
      Hävetkää!
      Lakihan kieltää sukupuoliyhdynnän alle 16 vuotiaan kanssa, siitä saattaa saada jopa vankeustuomion. Ja lapsen houkuttelu rahalla tai jollain muulla houkuttimella on vielä raskauttava teko.
      Niin ett sellainen kaksinaismoraali meillä on lastensuojulukseksi aikoinaan laiksi säädetty.

      Tosin se ei taida koskea kuin kantaväestöä... muut saavat "tietämättömyyttään" vain ehdonalaistuomioita... ainakin jos opiskelevat, ettei opinnot keskeydy.
      Näissä opiskelijoiden käsissä kun on suomalaisten tulevaisuus. Mä jaksan epäillä.

    • Anonyymi

      Sota-aikana ny muutenkin tehdään yhtä ja toista ja katotaan sormien läpi yhtä ja toista, kyse siitä onko yhteiskunnassa virallinen poikkeustila ja sitähän sota on. Sodan jälkeen toki alkaa se nimenomaan tekopyhä jälkiviisastelu sodassa sattuneista "rikoksista".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      101
      1031
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      57
      979
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      830
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      144
      798
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      695
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      103
      561
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      90
      548
    8. 78
      541
    9. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      53
      527
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      518
    Aihe