Jouduin juuri heittämään ruokaa roskiin. Burgeri, jonka välissä on sipulia?! Niin sitkeää, ettei vain voinut syödä ilman kylmiä väreitä. Viimeksi ostin kanatortillan, joka oli käytännössä syömäkelvoton. Mitään kanaan viittaavaa siinä ei ollut. Aivan järkyttävä tuote.
Ei voi kuin ihmetellä, miten tällaiset oksetukset pääsevät seulasta läpi kaupan hyllylle asti. Sitten taas kaikki hyvät tuotteet häviävät, kuten Hans Välimäki -maustetut kanapihvit, jotka oli erinomaisia.
Joku sietäisi saada monoa Lidlin tuotekehitysosastolla
20
209
Vastaukset
- Anonyymi
Itse en osta burgereita mistään muualta kuin Lidlistä. Ne on olleet ylivoimaisesti parhaita mitä ruokakaupasta on saatavilla.
- Anonyymi
Munkin mielestä liidelin hampparit on parhaita mitä kaupoista löytyy.
- Anonyymi
On tainnut aloittaja käydä k-kaupassa eikä Lidlissä.
- Anonyymi
Kuka helvetti ostaa eines-burgereita? Nehän pitää tehgä itse tuoreista aineksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka helvetti ostaa eines-burgereita? Nehän pitää tehgä itse tuoreista aineksista.
Burgerin saa kaupasta valmiina, lämmitän, maustan ja syön, 10 minuuttia.
Leivon sämpylän, paistan pihvin, aikaa kuluu helposti tunti ja jää tähteeksi 300 grammaa jauhelihaa roskiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Burgerin saa kaupasta valmiina, lämmitän, maustan ja syön, 10 minuuttia.
Leivon sämpylän, paistan pihvin, aikaa kuluu helposti tunti ja jää tähteeksi 300 grammaa jauhelihaa roskiin.Aloittaja on varmaan k-kaupan kassalla ja pelkää työpaikkansa menetystä.
Minustakin lidin hampparit ovat parhaita, muiden kauppojen hampparit tarvii itse maustaa,
- Anonyymi
Mille Hans Välimäki maistuu?
- Anonyymi
Älkää hyvät ihmiset ostako Lidlistä, sillä silloin rahanne valuvat Saksaan ennestään rikkaille Lidlin omistajille. Olkaa vastuullisia ja osatakaa suomalaisista firmoista, silloin rahat jäävät Suomeen.
- Anonyymi
Miksi pitäisi elättää ahneita suomalaisia kauppiaita? Tuottajalle jää vain helyt kun kaupan herrakerhon bonukset kasvavat.
- Anonyymi
Älkää hyvät ihmiset ostako suomalasia elintarvikkeita, maksatte maajusseille jo pakkoveroina miljardeja ja silti ruoka paljon kalliimpaa kuin muualla.
- Anonyymi
No kun rikkaat k k auppiaat ei ajattele suomenkansaa kuin muutkaan rikkaat riistoporvart.
Mikään ei riitä kaikkinrahat haluata viedä.
Onneksi l n lidl ja rahani riittäännyt jopa etelän mtkaan. Jet t imellä
- Anonyymi
Sipulia ei pitäisi laittaa mihinkään valmisruokiin, korkeintaan kuivattuna jauheena hiukan, jokainen voi syödä itse sipulia niin paljon kuin haluaa.
Lidlistä hävinnyt kokonaiset punajuuret, ostin sitten siivuina ja tietytsi niissäkin sipulia, hyi olkoon. Hyvin vähän mitään eineksiä missä ei olisi sipulia.- Anonyymi
Sipuli onkin yksi parhaista kasviksista. Laitan sitä reilusti kaikkiin ruokiin paitsi kaurapuuroon. :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sipuli onkin yksi parhaista kasviksista. Laitan sitä reilusti kaikkiin ruokiin paitsi kaurapuuroon. :D
Juu, mannapuurossa tosi hyvä. Teollisuus käyttää vain koska epäsuosittuna halpa raaka-aine ja peittää tehokkaasti muut huonot ja pilaantuneet raaka-aineet.
Makuaistivammaisille rusinaton maksalaatikko, mutta missä normaaleille ihmisille sipulittomat ruuat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, mannapuurossa tosi hyvä. Teollisuus käyttää vain koska epäsuosittuna halpa raaka-aine ja peittää tehokkaasti muut huonot ja pilaantuneet raaka-aineet.
Makuaistivammaisille rusinaton maksalaatikko, mutta missä normaaleille ihmisille sipulittomat ruuat.Lounaspuuron pintaan paahdettua sipulirouhetta. Nam
Ekat paahdetut siouluit löytu Ruottista j a syörtin tuliaispurnukka (takastulomatkalla.
Kotona heti lihapullataikinaan sai potkua.. aika ennen perunalasutuja)
Nyt ob tullut juureslastuja ,joka saa murkattuna keitonpintaan -potkua ! - Anonyymi
Eikö sitä lukenut tuoteselosteessa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö sitä lukenut tuoteselosteessa?
Luki, mutta aikaisemmin ostetuissa ei ollut, nyt ollut monta kuukautta vaan noita pieniä purkkeja. Harva valmistaja laittaa sipulia, ei muistaakseni ole sattunut yhtään muuta.
Felix oli jättänyt jopa valkosipuliuutteen merkkaamatta, vaikka voimakkaana uutteena maistuu kurkuissa todella paljon, syömättä jäi enkä osta enää mitään felixiltä kun ei tiedä mitä laittavat.
- Anonyymi
Lidlin burgerin on ylivoimaisesti parhaita mitä kaupasta vaan saa. Keskon burgereita en syöttäisi edes sioille.
- Anonyymi
En voi käsittää kuinka Atria osaa tehdä niin huononmakuisia eineksiä ja makkaraa yök. Joka joulu löytyy kinkuista (Tanska) jotain tauteja jos uskoo Atriaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1433191EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje403002- 1101443
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1451187Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621087Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661057- 601007
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373979- 41817
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne23813