Oon varmaa ikuisesti yksin.

Anonyymi

Alkanu miettiin et oon varmaa ikuisesti yksin. Tienaan hyvin töissä kk. Rahaa on. Ja siisti tyyli. Autoo en omista. Mut oon ihan ok komee. Tinderis annan tykkäyksiä ei mitään.naiset ei vastaa jne. En tiedä mikä vika mus on. Käyn paljo baareis ja ulkona mis ihmisiä. Mut haluaisin löytää ihan normaalin naisen. Ei tarvi olla hoikka mallin näkönen. Siis en ymmärrä.

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmettelen usein sitä. Että mikä vika on. En käytä mitää kallista hajuvettä tai bossin paitoja. Mut en oo mikää persaukinen juoppo ja paljo pyörin yksin ihmisten ilmoilla. En vain ymmärrä. Suht hyvin asiat on, täl hetkel vähä ehkä turhautunut ja masentunut ku olen yksin ja en viihdy.vuosi sit mut jätettiin.

      • entä jos pohtii yhdessä: miksi punainen on rakkauden väri. bonuksena: miksi punainen on punaista?


    • Anonyymi

      Heti alkoo negatiivinen kommentointi. Oikeestaa en edes välitä. Mul on kuitenki asiat hyvin elämäs.

    • Anonyymi

      Mun tytär on etsinyt miestä tinderistä jo muutamankin vuoden. Hän haluaa perheen, lapsia kodin. Mutta sellaista miestä ei ilmeisesti tindereistä ole tarjolla.
      Olen sanonut hänelle, että lähde nyt jo helvettiin sieltä, mutta edelleen elättelee uskoa että tinderistä vois jotain oikeeta löytyä.
      Tähän mennessä kaikki on olleet jotain hemmetin miesherkkiksii tai ei mitään miehii
      Ukko joka tulee vaan muuten hengaa on yleensä se tavallinen juttu tuolla.

    • Anonyymi

      Joo mutta en ymmärrä niin moni nainenkin haluaa jo miestä.

    • Anonyymi

      Toivottomuus paistaa aloituksesta esille niin tuttua itsellekin. Aika näyttää kuinka käy, onko itsestä edes sitoutumaan toiseen niin kuin toinen sen haluaisi?

      • Anonyymi

        Niinpä. Miten pitkälle pääsee komealla ulkonäöllä, rahalla ja tyylillä jos sisältä on tyhjyyttään kumiseva tynnyri. Miten siinä sitten kestävää tervettä ihmissuhdetta luot ja ylläpidät?
        Terveen parisuhteen tunnusmerkit:

        1. Turvallisuus ja vakaa pohja
        "Suhteessa on kummankin hyvä olla."

        "Pariskunnalla on yhteisiä rauhallisia visioita tulevaisuudesta."

        "Suhteessa on myös paljon läheisyyttä, mutta kumpikin pystyy terveeseen erillisyyteen ja itsenäisyyteen."

        2. Ennustettavuus ja yhteiset arvot
        "Suhde kestää todennäköisesti paremmin, kun pariskunta tuntee toinen toisensa arvomaailman ja toinen ajattelee samalla tavalla itselle tärkeistä asioista ja päämääristä."

        "Parisuhteen arvoja ovat muun muassa toisen kunnioittaminen, avoimuus, halu kohdella toista hyvin, kuunteleminen, kohtaaminen ja läsnäolo."

        3. Avoin ja suora vuorovaikutus
        "Hyvä vuorovaikutus on mahdollista, kun suhde on turvallinen."

        "Vuorovaikutuksen ydin on kertoa omista tunteista ja ajatuksista. On myös kuunneltava aidosti toisen ajatuksia ja kunnioittaa, mitä hän kertoo omista tunteistaan."

        "Hyvän vuorovaikutuksen tavoite on aina ymmärtää toista, ei voittaa häntä."

        4. Molemminpuolinen vastuu suhteesta
        "Jotta suhde tarjoaa tarvitsemaamme rakkautta ja huomiota, on kummankin otettava vastuu parisuhteen kehittämisestä."

        "Molempien hyvinvoinnin on oltava kummallekin tärkeää."

        5. Kummankin tarpeita kunnioitetaan
        "Molemmilla on oikeus sanoa ääneen toiveensa ja tarpeensa. Ne eivät aina tietenkään toteudu, ja joudutaan tekemään kompromisseja."

        "Erilaisista tarpeista seuraa myös ristiriitoja, joten rakentavaa riitelyä kannattaa opetella. Kummallakin on lupa sanoa 'kyllä' ja 'ei'."

        "Rajoja kunnioitetaan puolin ja toisin."

        "Kumpikin voi antaa ja saada anteeksi."

        6. Seksi voi olla molemminpuolinen nautinto
        "Hyvässä seksilämässä on tunteita ja turvallisuutta. Se on yhteistä toimintaa ja nautintoa toinen toistensa rajoja kunnioittaen."

        "Kaikista toiveista ja tarpeista voi puhua kumppanin kanssa."

        "Seksielämäkin vaihtelee ja muuttuu."

        7. Hyväksyntä ja arvostus
        "Kuuntelemme, kunnioitamme ja arvostamme toista."

        "Arvostamme myös itseämme."

        "Kumpikin pystyy mukautumaan toisen tarpeisiin ja joustamaan luopumatta itsestään ja omista tarpeistaan."

        8. Vapaus ja oma kehitys
        "Molemmilla voi olla sosiaalista elämää yksin ja yhdessä."

        "Luottamus kumppaniin on vahva."

        "Yhteisistä sopimuksista pidetään kiinni."

        9. Todellinen ystävyys
        "Parisuhdetta ei voi verrata muihin ystävyyssuhteisiin, se on erityistä ystävyyttä."

        "Toista arvostetaan sellaisena kuin hän on."

        "Kumpikin saa suhteesta itselleen jotain."

        10. Olenko ja käyttäydynkö suhteessa niin, että toisen on hyvä olla kanssani? Olenko ja käyttäydynkö suhteessa niin, että olen rakastettava ja haluttava?
        "Koska toista ei voi muuttaa, on molempien hyvä kysyä itseltään nuo kysymykset ja miettiä, onko omaa käytöstä syytä muuttaa suhteen parantamiseksi.


    • Anonyymi

      En tiedä kyl miten saada naista enään. Ku on työ ja tienaa kivasti rahaa, ja ostanu hienompia vaatteita, ei auta ku ei saa naista.

    • Sit pitää natsaa kohdalle luonne ja jokaisesta ihminen ole tehty parisuhteeseen kun kaikki ei halua sitoutua.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      182
      4206
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      91
      2757
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      137
      2255
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      81
      2227
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      14
      2077
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2031
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2007
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1829
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1826
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      129
      1822
    Aihe