https://www.is.fi/yritykset/protestit/protesti-559987/
Olkaa tarkkanan kenelle asunnon annatte myyntiin !
Asunnon ostajat / myyjät KATSOKAA
36
889
Vastaukset
- Anonyymi
No mitäs tuosta meinasit nyt itse hyötyä?? Saatko siitä jotain kiksejä?
Eihän tuo ole tänäpäivänä mitenkään outoa. Pitäs suhteuttaa vallitsevassa olevaan tilanteeseen nyt! Eikä kirjoitella paskaa!
Voi jestas..'kenelle annatte myyntiin'.. Joka puolella on nyt, varsinkin asunnon myyjillä/välittäjillä, tiukkaa..kunhan rahat monien välikäsien kautta tilille saapuvat, varmaan ne yrittäjät myös velvoitteensa hoitavat. Varsinkin kiinteistöalalla.- Anonyymi
Ei nämä nyt listoille tulleet ole vielä KORONA epidemian saannoksia, nämä on syksyn/alkutalven saannoksia.
Vastuut loppuu ku firma konkurssissa. Niin se menee rakennusalallakin.
- Anonyymi
Aika paljon ja miltä ajalta.Verottaja on hidas häiritsemään yrittäjää listoillaan.
- Anonyymi
Alkaa leuka osua vähitellen kravattiin,kyllä maailma opettaa.
- Anonyymi
Nyt ei kuitenkaan kannata kusettajilta ostaa....
- Anonyymi
Myyjä pitää valita tarkasti. Se on oikeus.
- Anonyymi
Niin mikä riski tässä on jos antaa asunnon myyntiin?
Eihän asunto siirry välittäjän omistukseen missään vaiheessa, hän tekee vain välitystyönsä ja saa siitä palkan. - Anonyymi
LKV vähät välittää onko hinta mikä? Pääasia aina on kauppa tietenkin muuten jää kaikki nuolemaan näppejään.
- Anonyymi
Eihän kukaan semmosten kanssa kauppaa tee jotka ei hoida velvoitteitaan-EI MUUTA KUN BOIKOTTIIN.
Nyt on sellaiset ajat markkinoilla useilla toimialoilla, että saat kohta boikotoida jokaista yritystä koska rahat loppuvat.
Asenteen pitäisi olla päinvastainen: vaikeuksissa olevaa yritystä kannattaa tukea jotta kilpailu markkinoilla säilyisi. Tämä siis jos ostamisessa ei ole riskiä.
- Anonyymi
Voisin lyödä muutaman markan vetoa, että tämän "uutisen" kirjoittaja on ko. putiikin kilpailijalla töissä.
- Anonyymi
Siltä vaikuttaa, mutta IS ja Suomi24 ovat yksityisiä yrityksiä. Perusta oma yritys, joka ei kerro näistä protestilistoista.
- Anonyymi
Minä ainakin katson tarkkaan millaisen yrityksen kanssa asioin.
- Anonyymi
Puhuivat,että lähtevät koko sakilla puolukoita poimimaan.
- Anonyymi
Minä ainakin tutkin huolella ko. yrityksen myyntikohteet. KM:sta olen aina saanut huippupalvelua..... siis olen supertyytyväinen asiakas. Asioin heidän kanssa jatkossakin.
- Anonyymi
Eiköhän se ole jo kiinni.Ulosottomies veisi mielellään ainakin pöydät ja puolet tuoleista.
- Anonyymi
Lappu oli ovella. Aikataulut supistunut ja henkilökunta oli vissiin jo puolittunut !
- Anonyymi
Hieno homma.
- Anonyymi
Rovakadun loppupäästäkin on kadonnut yksi kiinteistönvälittäjä (Marttila) .
Montako vielä katoaakaan ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rovakadun loppupäästäkin on kadonnut yksi kiinteistönvälittäjä (Marttila) .
Montako vielä katoaakaan ?eipä niitä tarvita,sanotaan vain heippa ja lehmapelti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eipä niitä tarvita,sanotaan vain heippa ja lehmapelti
konkkadekonkka
- Anonyymi
Nyt tuli kyllä yllätyksenä tällainen uutinen !
- Anonyymi
Voi mahoton,mikä firma tämä on,kuka se tämmöstä pyörittää.
- Anonyymi
WWW-sivuillaan ilmoittavat, miten toimivat nyt korona- epidemian aikana. Hyvin on hoitanut asiansa ja palvellut minua asunnon etsinnässä!
- Anonyymi
Luvataan ja luvataan ... Jätetään verot maksamatta. Verottajan mukaan tällainen katsotaan harmaaksi taloudeksi.
En halua missään nimessä asioida tällaisen firman kanssa !- Anonyymi
.. eipä tuo minun asuntokauppoja estä. Verotusasiat ovat heidän omia asioita. Eivät ne vaikuta meikäläisen asiointiin Kiinteistömaailman kanssa. Ykkösvaihtoehto aina miullle.
- Anonyymi
on mahotonta hommaa tämmönen
- Anonyymi
Täyttä roska koko Km, yrittäjä myös RoPSin johtokunnassa ja katsokaa RoPSin taloudellinen tilanne nyt. No konkkaan vaan ja uusi yritys pystyyn, näinhän sitä toimitaan.
- Anonyymi
Kyllä se olikin hurjaa touhua,kysyppäs joltain välittäjältä niin kertoo tarkemmin.
- Anonyymi
Myynti puhdas nolla.
- Anonyymi
Miten voi luottaa elämänsä kalleimman hankinnan tällaisen yrityksen vastuulle, jos ei edes omia raha-asioita osaa hoitaa.
Ei jatkoon - Anonyymi
Kuulemma on lomauttanut välittäjiä. Mitä hyötyä, eikö ne ole provikkapalkalla töissä.
No oli rouva saanut uuden auton. - Anonyymi
Kohta pääsevät rentoutumaan ja katsomaan potkupalloa.
- Anonyymi
Asuntojen hinnat laskee ja pankit ovat tiukkana uusien kauppojen rahoituksessa.
Alamäki alkanut, kannattaa lehdistönkin tarkastaa, keneltä He kysyvät asiantuntija neuvoja.
Kohta on rovakadulla liiketilaa tyhjillään. - Anonyymi
JOO,siitä tulee semmonen yhen miehen pulju.
- Anonyymi
Uskomatonta!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5611923- 92934
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18927Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101826Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2757Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50739- 69718
- 63715
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74658- 65553