En löydä tyyliäni

Anonyymi

En tiedä mikä olisi tyylini. Haluaisin lokeroida sen johonkin. Vaatekkaappiin kun katson niin käytössä olevia vaatteita on hupparit, collegehousut, korkeavyötäröiset farkut ja sit kai niinku collegepaidat (sweatshirt). Alaosissa yleisesti mulla on väreinä musta, harmaa ja sininen. Yläosien väreistä en sano mitään, koska se värimaailma on niin sekava. Tykkään useista tyyleistä esim. grunge, skater ja sit sellanen vsco tai sellanen esteettinen. Grunge on tosi ihana, mutta ei ehkä kuitenkaan ihan sitä mitä haen. Ehkä sellainen rento esteettinen olisi omani, mutta en sitten tiedä. Onko jotain niksejä joilla löytää ihan sitä omintaan?

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se mikä tuntuu parhaimalta ja minkä tyylisiä katselet eniten kaupoissa. Ei tyyliä tarvitse sitäpaitsi kovin tiukasti lokeroida. Itse tykkään sporttisista ja rennoista vaatteista, mutta myös vähän boheemeista/hippihenkisistä, mutta myös vähän rockhenkisistäkin. Pidän paljon iloisista väreistä esim. kirkkaanpunainen, pinkki, punavioletti oranssi, raikkaat vihreän sävyt ja neutraaleista esim. maastonvihreä, vaaleanharmaa, vaalea beige/vaalea hiekka ja pehmeät ruskean sävyt, mutta käytän myös jonkun verran mustaa ja kuvioista kuten kukka-ja tähtikuviot, pilkut, pallokuviot, sydämet, ruudut, paisleykuviot, itämaistyyliset kuviot, graafiset kuviot kuten neliöt ja viivat. En tiedä miksi tyyliäni voisi nimittää, koska pidän monesta eri tyylistä.

    • Anonyymi

      Kun löydät värit jotka sopivat, olet päässyt paljon eteenpäin. Tykkään itse sammaleenvihreästä, myös murrettu sininen valkoisen kanssa sopii.

    • Anonyymi

      Ei omaa tyyliä haeta, tai etsitä. Oma tyylisi on se, missä tunnet olosi mukavaksi, omaksi itseksesi. Aina voi yrittää kopioida jotain muita, kuten tämä Erika Wikman jonka juttuihin aina liittyy "näyttää ihan siltä tai tältä tällä kertaa". Ei se ole mitään omaa tyyliä, päinvastoin. Tyylitöntä, pelkkää muiden kopiointia.

      Itse asiassa ymmärsin tänään itse että kasvomaskeissakin voi ilmentää omaa tyyliänsä. vaihtoehtoja löytyy jo niin monenlaista, ja moneen tyyliin. Kenenkään "tyyliin" oikeasti kuuluu joku sininen tai valkoinen paperimaski naamalla?

      Maskiset.fi, heillä todella tyylikkäitä maskeja, kankaisina ja myös värilliä kertakäyttömaskeja. Huippuna tietysti heidän silkkimaskinsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      182
      5107
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3656
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      23
      3069
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      61
      2697
    5. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      7
      2665
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2316
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      103
      2253
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2117
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      75
      2095
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2059
    Aihe