Muutamasta kirjoituksesta on tullut

Anonyymi

Sellainen olo, että ne on naisen kirjoittamia, mutta ikäänkuin miehen kirjoittamiksi lavastettuja.
Vaikuttaa hämärältä tietojen urkkimiselta.
Paras kun ei kommentoi epäilyttäviä viestejä ollenkaan :(

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mullakin tunne, että joskus kun on ollut tunnisteita, niin muutaman päivän päästä tulee samansisältöinen aloitus, kuin mulla mutta vähän eri tyylillä..

      • Anonyymi

        Olet tainnut heittää ne sinun "tunnisteet" yleismaalliseen sävyyn ja sen takia tulkitset sitten muiden kirjoituksia matkimiseksi. Minä olen kirjoittanut tänne selkeillä tunnisteilla moneen kertaan eikä koskaan ole tapahtunut tuota. En tiedä kyllä yhtään miksi tämän sinulle selitin.


    • Anonyymi

      Nää tyypilliset S kirjaimen tai M kirjaimen puumerkiksi laitto aivan mun tekstini kopioon on aika törkeitä jo.

      Mutta typeryys ei yllä irl. Ihan turhaa pelaa täällä. Ei se muuta totuutta

      • Anonyymi

        Se on kyllä totta. Kun kirjoitat jotain niin joku M tai S on sen kohta omimassa. tai T. Mä luulen, ettei niillä ole itsellään mitään sanottavaa. Etsivät vaan jotain flirttiä (sivusta)


    • Anonyymi

      Täällä on paljon sellasia joissa matkitaan jonkun ihmisen irl sanomisia/tekemisiä ja pyritään mustamaalaamaan lavastamalla. Esim 5 henkilön porukassa yksi sanoo jotain mieleenjäävää niin joku yksittäinen henkilö tästä porukasta heittää asian palstalle ja jos joku muu tästä porulasta lukee tämän, niin he alkavat karttaa tätä yhtä henkilöä joka sanoi asian irl, erittäin yleistä tietyissä porukoissa. Myös facebook yms profiileista/päivityksistä laitellaan palstalle päänaukomisia ja muita typeriä juttuja joilla kanssa kalastellaan tai pyritään mustamaalaamaan kohdetta. Muutamia kertoja kokenut itseäni seurattavan netissä sillä täältä on löytynyt erittäin tarkkoja vihjeitä asiasta, tämä on erittäin hämärä paikka sen voin sanoa. En suosittele pyörimään täällä kovin usein.

      • Anonyymi

        Totta on, koettu ja nähty.


    • Anonyymi

      Eräs nainen vuoropuhelee täällä ja yrittää saada huomiota.

      • Anonyymi

        Kuka nyt mistään huomiosta välittää tälläisellä palstalla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka nyt mistään huomiosta välittää tälläisellä palstalla?

        Nainen peiton alla, pimperopom, elleihalloub ja aitoriitta on tonin niccejä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nainen peiton alla, pimperopom, elleihalloub ja aitoriitta on tonin niccejä

        Ja kukahan on sitten Toni?


    • Anonyymi

      Nää on semmosta paskaa, että pistää vihaksi. Harvemmin ihminen näkee toisen tunnekirjoituksia muualla kuin tällaisella palstalla. Siksi naisen teksti voi susta tuntua sellaiselta, että kuvittele sitä miehen kirjoittamaksi. Itse en jaksa niitä syytöksiä, että olen mies. Vitut olet, vaikka voin kiroilla kuten mies näissä teksteissä.

    • Anonyymi

      Mua taas ärsyttää kun epäillään mieheksi tai etten kirjoita tosissaan, ja joutuu sitä todistelemaan. Mulle on ihan se ja sama jos joku esiintyy miehenä tai naisena. Mitä väliä? Asiaa mä yleensä kommentoin, en ihmistä.

      • Anonyymi

        Kyllä se aitous tai epäaitous paistaa monista heti läpi. Feikin tunnistaa nopeasti.


    • Ei voi koskaan varmaksi sanoa. Eikä sillä väliä. Ei olla treffipalstalla. Tai kokoonnuta yhteen terapiaistuntoon.
      Ollaan keskustelupalstalla ja kukaan ei tiedä kuka sinä tai semminkään minä olen.
      Keskustelua voidaan käydä uniseksinä tai täysin sukupuolettomana. Itse olen valinnut nicin joka kuvaa minua aidosti ja luo keskustelukumppanista jonkinlaisen kuvan. Mutta se on minun valintani. Eikä ole helppo valinta - anonyymit hyökänneet kimppuni haukkuen lihavaksi, isoperseiseksi, lutkaksi, horoksi, mieheksi ja jopa valtakunnaksi. Noin muutaman palsta-arvonimen saaneena.
      Varovaisuuteen suositan palstalla jos itsetunto ei ole kohdallaan. Tai jos hermostuu/ahdistuu palstalaisten kirjoituksista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      87
      4362
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3594
    3. 202
      2971
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      70
      2803
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      55
      2704
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1270
    7. 60
      1236
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1052
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      60
      968
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      963
    Aihe